Топ-9 книжок жовтня: серед авторів — Джордж Сорос та Тімоті Снайдер

Переклади культових авторів, роздуми про майбутнє штучного інтелекту та про минуле Європи та США, і, звісно, кілька книжок художньої літератури від українських авторів. Чим дивуватиме книговидавничий ринок у жовтні — зібрали для вас найочікуваніші новинки.

  • «На захист відкритого суспільства» Джорджа Сороса, «Vivat». Автор пише про небезпеку, яку становлять для відкритого суспільства інструменти контролю, створені штучним інтелектом; недалекоглядність Європейського Союзу; політику доброчинності; основні суспільні, політичні та економічні загрози для людства. Прочитати уривок можна тут.
  • «Шлях до несвободи. Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера, «Човен». Автор аналізує складні та драматичні трансформації в Росії, Україні, Європі та США від 2011 до 2016 року. Серед головних подій — російські протести на Болотній площі у Москві, Революція Гідності в Україні, анексія Криму та вторгнення Росії на Донбас, криза біженців, Брекзит і перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США. Прочитати уривок можна тут
  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Іларіона Павлюка, «Видавництво Старого Лева». Київського кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють консультантом у селище Буськів Сад. Зимової ночі там зникла маленька дівчинка. А ще там водиться серійний маніяк. Але його убивств мешканці воліють не помічати. Розслідування постійно заходить у глухий кут. Андрій вірить, що загублена дівчинка, попри все, жива і він її знайде. Але нікому, крім нього, це не потрібно. Книжка вийде у Видавництві Старого Лева. Прочитати уривок можна тут.
  • «Допоможіть! Чи дійсно книжки про саморозвиток здатні змінити життя» Маріанни Павер, «Vivat». Авторка перевірила 12 найпопулярніших мотиваційних книжок на власному досвіді. Протягом року Маріанна досліджувала, чи корисними для неї виявилися поради відомих коучів і тренерів, підсумовуючи свої переживання та розповідаючи про можливі труднощі. Прочитати уривок можна тут.
  • «Моя історія в General Motors» Альфреда Стоуна, «Наш формат». Як компанії «General Motors» вдалося стати взірцевим прикладом для всіх бізнесменів XXI століття? Про це розповідає людина, яка присвятила «General Motors» 68 років свого життя: 23 роки Альфред Слоун був головним виконавчим директором і ще 45 — членом правління. Прочитати уривок можна тут.
  • «Заклятий меч, або Голос крові» Володимира Аренєва, «Абабагаламага». У повісті йдеться про пригоди меча і тих, хто ним володів, про мандрівки й переслідування, чари та закляття, а ще — про Одіна Стойменного, пані Брамницю та двох відчайдухів, які насмілилися кинути їм виклик. Прочитати уривок можна тут
  • «Суперінтелект. Стратегії і небезпеки розвитку розумних машин» Ніка Бострома, «Наш формат». Футурологи прогнозують, що штучний інтелект з’явиться вже у 2040–2050 роках. Та чи готовим до нього буде людство? Автор книжки, професор Оксфорду Нік Бостром каже: тільки від нас залежить, до кращого чи гіршого призведе поява розумних машин, і радить, як уникнути загроз штучного інтелекту. Додамо, що Ілон Маск вважає цю книжку вартою прочитання. Ознайомитися з уривком можна тут.
  • «Ненудна наука» Бертрана Фішу та Марка Бейні, «Vivat». Книжка дасть відповіді на безліч складних питань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, природничих наук, технологій, історії. Наприклад, чому зникли динозаври, як народжується вулкан, чому люди позіхають, чи можемо ми ходити поверхнею Юпітера. Відповіді й роз’яснення створили журналісти-науковці. Прочитати уривок можна тут.
  • «Швидше не буває» Сергія Пантюка, «Наш формат». У житті Ельвіри — чорна смуга. В автокатастрофі гине тато, хвора мама ледве зводить кінці з кінцями, однокласниці цькують дівчину. І тут з’являється дивовижний чарівник Коцюрубка. І пропонує угоду: за рік він зробить Ельвіру олімпійською чемпіонкою з плавання, вона здобуде славу й багато грошей. Дівчина погоджується — і поринає в жорстокий і безкомпромісний світ професійного спорту. Прочитати уривок можна тут.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин