Україна на 110 місці в рейтингу свободи людини

Порівняно з минулим роком Україна піднялася на 4 сходинки (зі 114 місця) за індексом свободи людини (Human Freedom Index 2020). Усього рейтинг складають за даними 162 країн. Індекс кожної країни може становити максимум 10 одиниць. В Україні він становить 6,45. Такі дані оприлюднила американська неполітична дослідницька організація Інститут Катона.

Чому це важливо. Цей рейтинг показує, наскільки в кожній країні захищають свободу й права людей.

Детальніше. На першій позиції Нова Зеландія з індексом 8,87. Друге місце посіла Швейцарія ― (8,82), третє ― Гонконг (8,74). Наступними в рейтингу є Данія, Австралія та Канада. Останньою є Сирія (3,97).

Індекс свободи людини обчислюють на основі 12 показників: верховенство права, свобода пересування, свобода віросповідання, безпека та захищеність, розвиток громадянського суспільства, свобода слова та передачі інформації, ідентичність і стосунки, розмір органів державного управління, правова система та права власності, доступ до стійкої валюти, свобода торгівлі на міжнародному рівні, регулювання кредитування, праці та бізнесу.

Ще кілька цікавих рейтингів

Україна піднялася у рейтингу володіння англійською. Світовий рейтинг EF EPI з 2011 року визначає місце країн за рівнем знання англійської мови. Він представив результати за 2020 рік. Цьогоріч Україна піднялась на п’ять сходинок, з 49-го на 44-е місце. Усього у списку — 100 країн. Рейтингу базується на результатах тестування 2,2 мільйона дорослих людей в 100 країнах і регіонах.

Україна — 92-га у рейтингу добробуту. Перше місце у рейтингу посідає Данія, потім йде Норвегія та Швейцарія. Україна ж посіла 92-ге місце з-поміж 167 країн світу в рейтингу добробуту. Його щороку формує аналітичний центр Legatum Institute, що у Лондоні. У порівнянні з минулим роком Україна піднялася на чотири сходинки, але це все одно — найгірший показник серед країн Східної Європи.

Фото: pexels.com

РФ підірвала Каховську ГЕС дистанційно: що відомо станом на 12:00

О 2:50 ночі 6 червня російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Про це повідомив Зеленський після термінового засідання РНБО. 

Читати далі
+ 84 слів

Херсонська влада евакуює жителів з підтоплених районів

Херсонська міська влада допомагає евакуюватись жителям, чиї домівки під загрозою затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 25 слів

Важливе життя кожного

Поліцейський рятує собаку після підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 19 слів

«День російської мови важливіший за екоцид». Реакція українців на підрив Каховської ГЕС

Після того, як вранці ворог підірвав Каховську дамбу, ООН на Twitter-сторінці привітала росіян з Днем російської мови. На це відреагував Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук: «А ще сьогодні носії російської мови підірвали Каховську ГЕС. Але з огляду на позицію ООН, день російської мови важливіший за екоцид, вчинений росіянами. Як так? ООН, ти безнадійно хвора?».

Читати далі
+ 87 слів

Каховська ГЕС не підлягає відновленню. Важливе за ніч і ранок 6 червня

Через підрив росіян Каховська ГЕС повністю зруйнована. Станція відновленню не підлягає. Укргідроенерго наразі аналізує ситуацію. Фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води. 

Читати далі
+ 133 слів

Окупанти підірвали Каховську ГЕС

Керівник МВА Херсонської області повідомив, що мікрорайон Корабел Херсона знеструмлено та через декілька годин буде відключено газопостачання. Вода продовжує прибувати. У районі нафтогавані мікрорайону Корабел вже затоплені будинки та гаражі.

Читати далі
+ 25 слів

Українські медійники, яких визнав світ. Добірка до Дня журналіста

Щодня ці люди ризикують власним життям, аби документувати та показувати всьому світу війну Росії проти України. Тож у цей день розповідаємо про українських медійників, які здобули міжнародні нагороди завдяки своїй роботі та є відомими по всьому світу.

Читати далі
+ 145 слів

5 книжок для вашого наповненого літа. Добірка від редакції «Новин здорової людини»

Літо — чудова пора, аби приготувати багато кульбабового вина. Порозмірковувати про свої стосунки з близькими. Розібратися з родинними скелетами в сім’ї. Поностальгувати по веселих дитячих пригодах в селі. I, звичайно, посумувати, бо настав час дорослішати. Присмак такого літа можна відчути, прочитавши книжки з добірки, яку ми радимо нижче.

Читати далі
+ 120 слів
Що там ще
+ 6465 новин