Україна перейде на зимовий час. Як підготувати себе до змін?

У неділю 31 жовтня о 4 годині ранку українцям потрібно буде перевести стрілку годинника на одну годину назад. Так Україна знову перейде з літнього на зимовий час.

Чому це важливо. Зміна часу впливає на погіршення сну, загострення хронічних хвороб та провокує стрибок статистики захворювань.

Детальніше. Згідно з постановою Кабінету міністрів стрілки годинників в Україні переводять двічі на рік. В останню неділю березня о 3 ночі на годину вперед, та в останню неділю жовтня о 4 ночі на годину назад. У березні 2021 року Верховна Рада не підтримала законопроєкт про скасування переведення годинників та встановлення «зимового» часу. Тому цьогоріч у жовтні українці знову будуть крутити стрілку.

Мовою цифр. У світі стрілки годинників переводять у понад 70-ти країнах світу.

Контекст. Ідея переведення часу виникла, щоб раціональніше використовувати денне світло. Вперше її запропонував Бенджамін Франклін у 1784 році. Він написав сатиричне есе, де порахував, скільки воску і грошей можна заощадити, якщо перевести годинник та прокидатися раніше. Але, дослідження вказують, що зміна часу дозволяє заощадити лише 0,34% електроенергії.

Цитата. «Найбільша небезпека може виникати при серцево-судинній патології. Лікарі-кардіологи запримітили, що найчастіше інфаркти, інсульти та підвищення тиску спостерігаються близько 4-5 ранку. Якщо будуть різкі пробудження чи стресові моменти, це може призвести до погіршення стану. Для того щоб уникнути негативних наслідків, ми повинні підготувати свій організм до переведення годинників. Насамперед раніше засинати, давати змогу організму відновитися. Бажано відмовитися від важливих рішень і справ на декілька днів, поки відбувається адаптація. Частіше виходити на свіже повітря та сонце. Це сприятиме покращенню самопочуття та зменшенню ризиків здоров’я», – розповів НЗЛ сімейний лікар Ігор Борщинський. 

Фото: rbc.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин