В Україні нові міністри здоров’я та фінансів: що про них відомо

Максим Степанов — новий очільник Міністерства охорони здоров’я України. А Сергій Марченко — новий міністр фінансів. Їх на посади призначила Верховна Рада 30 березня. Їхні попередники не просиділи у своїх кріслах і місяця. Що відомо про нових міністрів — читайте у нашому матеріалі. 

Новий міністр охорони здоров’я

Максиму Степанову — 44 роки. Він має медичну освіту, закінчив Донецький державний медичний університет ім. Максима Горького. Згодом закінчив Київський економічний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка». Батько Степанова був головним лікарем у Слов’янську (і опинився у списках сепаратистів сайту «Миротворець»).

Професійна діяльність нового міністра охорони здоров’я до цього часу була мало пов’язана з медчиною сферою. Свого часу він був  заступником гендиректора «Торгового дому “Газ України”» «Нафтогазу України». Згодом працював у податковій адміністрації України, був першим заступником голови Одеської обласної адміністрації за часів президентства Віктора Ющенка (з 2008-го до 2010-го). Очолював Поліграфкомбінат «Україна», який виготовляє бланки офіційних документів.

Одне з останніх його місць роботи — голова Одеської обласної державної адміністрації (ОДА). У квітні 2019-го Степанов не захотів покидати цю посаду за указом тодішнього президента Петра Порошенка, але його все ж звільнили. Степанов уже розглядався на посаду голови МОЗ після звільнення Кабміну Гройсмана у 2019 році. 

Новий міністр охорони здоров’я уже встиг звернутися до українців у телеграм-каналі МОЗу. Він пообіцяв українцям боротися за кожне їхнє життя, навіть після епідемії коронавірусу, і безпомилково покращувати медицину в країні. Міністр запевнив, що в першу чергу зосередиться на боротьбі з коронавірусом. Те, що коїться у країні навколо пандемії, міністр назвав війною, а медиків — армією, якій доведеться цю війну вести. Також новий глава МОЗ пообіцяв в режимі онлайн інформувати про реальний стан справ в Україні.

Новий міністр фінансів

Сергію Марченку — 39 років. Народився на Київщині, закінчив академію податкової служби за спеціальністю «управління державними фінансами». 

Проводив наукові дослідження, згодом захистив дисертацію на тему «Державні єврооблігаційні запозичення України на міжнародному ринку капіталу» та здобув ступінь кандидата економічних наук.

Працював у державних структурах міністерства фінансів, фіскальній службі та секретаріаті Кабміну. Брав участь у розробці бюджетного кодексу, який схвалили у 2014 році. На початку 2016 року Марченко керував координаційним центром забезпечення взаємодії з Кабміном у МОЗ.

Також працював в адміністрації президента Петра Порошенка (був заступником голови АП Ігоря Райніна) та в уряді Володимира Гройсмана (з 2016 до 2018 року — заступник міністра фінансів Олександра Данилюка). Сергій Марченко йшов з Володимиром Гройсманом на позачергові вибори до Верховної Ради. Він отримав сьоме місце у списку, але партія Гройсмана не подолала виборчого бар’єра.

Фото: pexels.com

В Україну повернули 121 загиблого бійця

Додому повернули 12 тіл захисників, що воювали на Луганському напрямку, 107 полеглих воїнів з Донецького напрямку та двох захисників із Запорізького напрямку. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Читати далі
+ 3 слів

Трьох дітей з тимчасово окупованих територій вдалось повернути в Україну

Це хлопчики 5-ти, 11-ти та 14-ти років. Нині на дітей та їхні родини чекає тривала реабілітація та робота з психологами. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 9460 новин