В Україні нові міністри здоров’я та фінансів: що про них відомо

Максим Степанов — новий очільник Міністерства охорони здоров’я України. А Сергій Марченко — новий міністр фінансів. Їх на посади призначила Верховна Рада 30 березня. Їхні попередники не просиділи у своїх кріслах і місяця. Що відомо про нових міністрів — читайте у нашому матеріалі. 

Новий міністр охорони здоров’я

Максиму Степанову — 44 роки. Він має медичну освіту, закінчив Донецький державний медичний університет ім. Максима Горького. Згодом закінчив Київський економічний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка». Батько Степанова був головним лікарем у Слов’янську (і опинився у списках сепаратистів сайту «Миротворець»).

Професійна діяльність нового міністра охорони здоров’я до цього часу була мало пов’язана з медчиною сферою. Свого часу він був  заступником гендиректора «Торгового дому “Газ України”» «Нафтогазу України». Згодом працював у податковій адміністрації України, був першим заступником голови Одеської обласної адміністрації за часів президентства Віктора Ющенка (з 2008-го до 2010-го). Очолював Поліграфкомбінат «Україна», який виготовляє бланки офіційних документів.

Одне з останніх його місць роботи — голова Одеської обласної державної адміністрації (ОДА). У квітні 2019-го Степанов не захотів покидати цю посаду за указом тодішнього президента Петра Порошенка, але його все ж звільнили. Степанов уже розглядався на посаду голови МОЗ після звільнення Кабміну Гройсмана у 2019 році. 

Новий міністр охорони здоров’я уже встиг звернутися до українців у телеграм-каналі МОЗу. Він пообіцяв українцям боротися за кожне їхнє життя, навіть після епідемії коронавірусу, і безпомилково покращувати медицину в країні. Міністр запевнив, що в першу чергу зосередиться на боротьбі з коронавірусом. Те, що коїться у країні навколо пандемії, міністр назвав війною, а медиків — армією, якій доведеться цю війну вести. Також новий глава МОЗ пообіцяв в режимі онлайн інформувати про реальний стан справ в Україні.

Новий міністр фінансів

Сергію Марченку — 39 років. Народився на Київщині, закінчив академію податкової служби за спеціальністю «управління державними фінансами». 

Проводив наукові дослідження, згодом захистив дисертацію на тему «Державні єврооблігаційні запозичення України на міжнародному ринку капіталу» та здобув ступінь кандидата економічних наук.

Працював у державних структурах міністерства фінансів, фіскальній службі та секретаріаті Кабміну. Брав участь у розробці бюджетного кодексу, який схвалили у 2014 році. На початку 2016 року Марченко керував координаційним центром забезпечення взаємодії з Кабміном у МОЗ.

Також працював в адміністрації президента Петра Порошенка (був заступником голови АП Ігоря Райніна) та в уряді Володимира Гройсмана (з 2016 до 2018 року — заступник міністра фінансів Олександра Данилюка). Сергій Марченко йшов з Володимиром Гройсманом на позачергові вибори до Верховної Ради. Він отримав сьоме місце у списку, але партія Гройсмана не подолала виборчого бар’єра.

Фото: pexels.com

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5851 новин