Вбивство журналіста Павла Шеремета: нові подробиці слідства

5 осіб слідство підозрює у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Основний мотив убивства — дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні. Павло Шеремет — білоруський та український журналіст, який загинув у липня 2016 року через замах. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Ось уже понад 3 роки убивство журналіста залишається нерозслідуваним.

Детальніше. Журналіста Павла Шеремета підірвали у його авто. Слідство у справі про вбивство Шеремета підозрює щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків. 

За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй Антоненко. У Кузьменко й інших фігурантів відбулися обшуки. Нацполіція уже затримала Антона Антоненка. Йому обиратимуть запобіжний захід у п’ятницю, 13 грудня.

Народна депутатка й ветеранка Яна Зінкевич опублікувала довідку, що Яна Дугарь на момент убивства Шеремета перебувала у зоні проведення АТО. 

Довідка. Павло Шеремет — білоруський, російський та український журналіст телебачення, радіо та періодичних видань. Загинув внаслідок замаху.

Працював керівником відділу спеціальних інформаційних проектів ОРТ, згодом — «Першого каналу», надалі — на Громадському телебаченні Росії. З 2012 року працював в Україні — в «Українській правді», на телеканалі «ТВі» та на «Радио Вести».

Поліція проводить обшуки у волонтерів у справі Шеремета. Зокрема, поліцейські обшукали дім волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових. За інформацією ТСН, поліція у квартиру Акастьолових на лівому березі Києва прийшла пізно вночі. Обшук закінчився близько 5-ї ранку. Вилучили флешки, жорсткі диски, непрацюючі комп’ютери і зареєстрований мисливський карабін.

У коментарях до посту Євгена Акастьолова Володимир Вербицький пише, що до помешкання волонтерів «нагнали десь біля 20-ти чорних масок зі зброєю», з квартири нікого не випускали.

Також відбулися обшуки у Юлії Кузьменко, однієї з підозрюваних у справі Шеремета. Її ж саму повезли до відділку для оформлення затримання. Вилучили особисті речі деякі, окуляри, одяг, флеш накопичувач. Ніякої вибухівки, зброї, детонаторів, нічого такого не було. Забрали одяг камуфльований, у якому Кузьменко їздила в ООС. За словами адвоката, обрання запобіжного заходу для жінки має відбутись 13 грудня.

Іменем Шеремета назвали сквер в Києві. Ім’я журналіста носитиме зелена зона на перетині вулиць Рейтарська та Стрілецька. Відповідну земельну ділянку у Шевченківському районі обралио за попереднім погодженням з близькими Шеремета.

Фото: unian.ua

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин