Детальніше. У межах дослідження вчені проаналізували дані понад 54 тисяч людей, які брали участь у дослідженні EPIC-Oxford. З учасників майже 30 тисяч людей були м’ясоїдами, близько 8 тисяч не їли м’яса, але їли рибу, близько 15 тисяч були вегетаріанцями та майже 2 тисячі – веганами.
Учасників відстежували близько 18 років — до 2016 року. За цей час у людей трапилося 3941 перелом. Найбільше випадків переломів було у зоні стегна, зап’ястку, руці, гомілковостопному суглобі та нозі. Вегани та люди, які їли рибу, але не їли м’ясо, мали у 2,3 раза вищий ризик переломів стегна, ніж м’ясоїди: 15 випадків на 1000 людей протягом 10 років.
У чому проблема?
У веганів, у яких у середньому був нижчий індекс маси тіла (ІМТ), а також які менше споживали кальцію та білка, ніж м’ясоїди, мали вищий ризик переломів. Попередні дослідження показали, що низький ІМТ пов’язаний з вищим ризиком переломів стегна, а низький рівень споживання кальцію та білка пов’язаний із погіршенням здоров’я кісток.
Хочу не вживати м’яса і мати здорові кістки. Це взагалі реально?
Так. Адже білок можна отримувати із цільної сої, квасолі та бобових, а також горіхів та насіння. Добавки В12 і вітаміну D також рекомендуються для здоров’я. Дана Ханнес старша дієтологиня Каліфорнійського університету, радить: «Переконайтеся, що ви маєте хороший баланс свіжих продуктів, які збагачені мінералами та поживними речовинами. Наприклад, соєве молоко, мигдальне молоко або молоко кеш’ю, які збагачені кальцієм, вітаміном D та іншими важливими поживними речовинами». Також веганам варто робити вправи з додатковою вагою, вживати вітамін D, кальцій і достатню кількість калорій.
Фото: pexels.com