Війна за історію: 9 книжок про Україну

Розвінчання міфів про спадщину Київської Русі та Другу світову, замовчувані факти про Голодомор та Чорнобильську катастрофу. Про це та не лише читайте в нашій добірці книжок, які допоможуть більше дізнатися про історію України. 

«Подолати минуле: глобальна історія України» Ярослава Грицака, «Портал»

Хто претендує на Київську Русь, родові травми після репресій та воєн, корупція, пошуки себе після незалежності й тягарі минулого — автор описує «найтемніші сторони» історії України, з якими вчимося жити далі. Уривок з книжки читайте тут.

«Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергія Плохія, «Клуб сімейного дозвілля»

Тут про те, як наші предки «призвали варягів на царювання», як Україна боролася за незалежність, про часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору. Від часів Геродота до подій на сході України цікаво та доступно.Уривок з книжки читайте тут.

«Червоний голод. Війна Сталіна проти України» Енн Епплбом, «Наш формат»

На основі архівних документів, щоденників та досліджень авторка доводить, що голод в радянській Україні був штучним. Розуміння Голодомору допоможе відкрити очі на багато речей, які відбуваються прямо зараз між Україною та росією. Уривок з книжки читайте тут.

«Ваші мертві вибрали мене…» Джеймса Мейса, «Українська прес-група»

Книжка американця з українським серцем. Огляд Голодомору з його політичними, економічними та культурними причинами. Автор шукає політичні причини геноциду українського народу. Детальніше про книжку читайте тут.

«Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним» Тімоті Снайдера, «Laurus»

«Нацистський і радянський режими перетворили людей на числа». Праця американського історика Тімоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи. Ми мусимо «знову перетворити цифри на людей». Уривок з книжки читайте тут.

«Війна і міф. Невідома Друга світова», загальна редакція Олександра Зінченка, Володимира В’ятровича та Максима Майорова, «Клуб сімейного дозвілля»

Чи дійсно була Велика Вітчизняна війна? Як Сталін та Гітлер співпрацювали? Чому кримських татар вважали зрадниками? Автори намагаються дати відповіді на ці запитання. Уривок з книжки читайте тут.

«Чорнобиль: Історія ядерної катастрофи» Сергія Плохія, «Фоліо»

Автор стверджує, що славнозвісний тест турбінного двигуна не був просто випадковою помилкою. Катастрофа насправді була спричинена дефектом проєктування. Історія, якою варто не лише ділитися зі світом, а з якої мусимо вчитись самі. Уривок з книжки читайте тут.

«Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» Вахтанга Кіпіані, «Vivat»

Праця на 90% складається з архівних документів, а розповідь побудована на фактах. Життя і смерть поета, таємниці справи якого тримали під грифом «секретно». Уривок з книжки читайте тут.

«Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот» Дмитра Кулеби, «Книголав»

Книга міністра закордонних справ України про комунікацію та інформаційну самооборону. «Читайте, якщо хочете знайти точку опори у вселенському інформаційному потопі, зрозуміти, як налаштована машина комунікативної війни і не дозволяти іншим маніпулювати вашими емоціями, переконаннями і вибором», — розповідає Дмитро Кулеба. Уривок з книжки читайте тут.

Фото: tut-kiev.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

РФ подала позов в ООН та Гаагу зі звинуваченням України в обстрілі дамби

Росія звернулася до Міжнародного кримінального суду і Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями проти України в нібито руйнуванні Каховської ГЕС «масованими артилерійськими обстрілами».

Читати далі
+ 21 слів

Дев'ять людей загинуло в окупованих Олешках внаслідок потопу

У тимчасово окупованих Олешках внаслідок затоплення загинуло дев’ять людей. На дахах власних домівок ще залишаються сотні жителів. Люди допомагають один одному і протягом двох діб забирають людей з дахів. «Кількість загиблих може збільшитися. Натомість сказати, чи є зниклі безвісти — складно, бо немає зв’язку і точно невідомо». Про це повідомив мер міста Євген Рищук.

Читати далі
+ 5 слів

На півдні України тривають активні бої

На півдні нині тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. А на Запорізькому напрямку в районі Оріхова росіяни перебувають в активній обороні.  Щодо Бахмутського напрямку, то українські військові продовжують активні дії. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Читати далі
+ 13 слів

Вода, яка витікає, забруднена «букетом» токсичних речовин. Що варто знати про небезпеку після затоплення Херсонщини

Noo

У воді, яка витікає з Каховської ГЕС, є сотні тонн нафтопродуктів зі зруйнованої машинної зали, затоплених автомобілів, АЗС та інфекції зі сміттєзвалищ, кладовищ та скотомогильників. Також там містяться каналізаційні води із затоплених населених пунктів, залишки пестицидів і добрив із затоплених полів. Проте найбільше забруднення несуть мільйони тонн намулу, які винесло з водосховища сильною течією. Намул вже сягнув Очакова. «На знімках з космосу вже видно велику каламутну пляму на воді, це цей намул», — розповідає фахівець зі збереження екосистем з організації «Екодія» Богдан Кученко.

Що робити коли ви опинились в зоні затоплення? Чим небезпечний ботулізм. Що буде після того, як спаде вода? Пояснюємо далі.

Читати далі
+ 162 слів

Платіжний сервіс WayForPay отримав ліцензію

WayForPay пройшов переліцензування Національного банку України. Роботу обіцяють відновити протягом доби. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у фейсбуці.

Читати далі
+ 1 слів

ООН допоможе Україні евакуйовувати людей з окупованої частини Херсонщини

ООН має сформувати спеціальні групи у Запоріжжі та Херсоні за умови безпечного проїзду на окуповані території. Нині ООН очікує на надання гарантій безпеки та доступ до окупованих територій від російської сторони.

Читати далі
+ 45 слів

Росіяни обстрілюють місце евакуації в Херсоні

Медійники, які фільмували наслідки російських дій, попали під обстріл в районі Херсона, де триває евакуація. Про це повідомив журналіст Стас Юрченко.

Читати далі
+ 21 слів

Оплатити навчання у школі в Нігерії тепер можна сміттям

Активісти організації «African Cleanup Initiative» з міста Лагос приймають у батьків школярів вторинну сировину, віддають її на переробку, а отримані гроші вносять на рахунок оплати за навчання дітей, повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 6504 новин