Розвінчання міфів про спадщину Київської Русі та Другу світову, замовчувані факти про Голодомор та Чорнобильську катастрофу. Про це та не лише читайте в нашій добірці книжок, які допоможуть більше дізнатися про історію України.
«Подолати минуле: глобальна історія України» Ярослава Грицака, «Портал»
Хто претендує на Київську Русь, родові травми після репресій та воєн, корупція, пошуки себе після незалежності й тягарі минулого — автор описує «найтемніші сторони» історії України, з якими вчимося жити далі. Уривок з книжки читайте тут.
«Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергія Плохія, «Клуб сімейного дозвілля»
Тут про те, як наші предки «призвали варягів на царювання», як Україна боролася за незалежність, про часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору. Від часів Геродота до подій на сході України цікаво та доступно.Уривок з книжки читайте тут.
«Червоний голод. Війна Сталіна проти України» Енн Епплбом, «Наш формат»
На основі архівних документів, щоденників та досліджень авторка доводить, що голод в радянській Україні був штучним. Розуміння Голодомору допоможе відкрити очі на багато речей, які відбуваються прямо зараз між Україною та росією. Уривок з книжки читайте тут.
«Ваші мертві вибрали мене…» Джеймса Мейса, «Українська прес-група»
Книжка американця з українським серцем. Огляд Голодомору з його політичними, економічними та культурними причинами. Автор шукає політичні причини геноциду українського народу. Детальніше про книжку читайте тут.
«Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним» Тімоті Снайдера, «Laurus»
«Нацистський і радянський режими перетворили людей на числа». Праця американського історика Тімоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи. Ми мусимо «знову перетворити цифри на людей». Уривок з книжки читайте тут.
«Війна і міф. Невідома Друга світова», загальна редакція Олександра Зінченка, Володимира В’ятровича та Максима Майорова, «Клуб сімейного дозвілля»
Чи дійсно була Велика Вітчизняна війна? Як Сталін та Гітлер співпрацювали? Чому кримських татар вважали зрадниками? Автори намагаються дати відповіді на ці запитання. Уривок з книжки читайте тут.
«Чорнобиль: Історія ядерної катастрофи» Сергія Плохія, «Фоліо»
Автор стверджує, що славнозвісний тест турбінного двигуна не був просто випадковою помилкою. Катастрофа насправді була спричинена дефектом проєктування. Історія, якою варто не лише ділитися зі світом, а з якої мусимо вчитись самі. Уривок з книжки читайте тут.
«Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» Вахтанга Кіпіані, «Vivat»
Праця на 90% складається з архівних документів, а розповідь побудована на фактах. Життя і смерть поета, таємниці справи якого тримали під грифом «секретно». Уривок з книжки читайте тут.
«Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот» Дмитра Кулеби, «Книголав»
Книга міністра закордонних справ України про комунікацію та інформаційну самооборону. «Читайте, якщо хочете знайти точку опори у вселенському інформаційному потопі, зрозуміти, як налаштована машина комунікативної війни і не дозволяти іншим маніпулювати вашими емоціями, переконаннями і вибором», — розповідає Дмитро Кулеба. Уривок з книжки читайте тут.
Фото: tut-kiev.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.