Детальніше. ВООЗ потрібно більше інформації для остаточного рішення щодо введення надзвичайної ситуації. Про це сказав генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреєсус.
Довідка. Уперше спалах пневмонії, який був викликаний невідомим збудником, зафіксували в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Після цього вірус виявили в Таїланді — у жінки, яка прилетіла з Уханя, у чоловіка в Японії, який відвідував Ухань та в китаянки, яка приїхала до Південної Кореї.
20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини. Вірус проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, скоріш за все, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель, задуха, важке дихання.
⟶ Від коронавірусу в Китаї померли вже 17 людей. Наразі всі смертельні випадки, спричинені вірусом nCoV, фіксують у провінції Хубей, звідки й поширюється інфекція. Про це повідомляє Reuters. Загальна кількість заражених за останніми даними – більше 570 випадків.
Через загрозу поширення вірусу в деяких країнах робитимуть додаткові перевірки в аеропортах. Наприклад, у Великобританії лондонський аеропорт Хітроу створить спеціальні зони для пасажирів, які подорожують з регіонів, що постраждали від нового коронавірусу. Раніше додаткові перевірки запровадили в Італії у римському аеропорту Ф’юмічіно.
В українських аеропортах, за словами речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченка, не посилюватимуть перевірки у зв’язку зі спалахом корона вірусу в Китаї, доки не буде відповідного розпорядження Міністерства охорони здоров’я.
⟶ Коронавірус: симптоми та як уберегтися. Інфекція проявляється як застуда, грип, може супроводжуватися запаленням легень. У зараженої людини підвищується температура та утруднюється дихання. Симптоми проявляються приблизно за два тижні після зараження.
Підчепити інфекцію можливо, якщо їхатимете до країн, де вірус вже поширився. У таких випадках варто дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я:
- уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
- частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
- уникати тісного контакту з тваринами на фермах або в дикій природі;
- виявивши симптоми гострої респіраторної інфекції, дотримуватися правил поведінки при кашлі: не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми.
Фото: pexels.com