«Ви ж не жінка, ви людина серйозна»: як і чому політики дискримінують жінок

Президент України знову дискримінував жінок, «почепивши» на них гендерний стереотип. Але така поведінка, на жаль, не рідкість у середовищі українського політикуму. Хто ще відзначився сексизмом щодо жінок та як варто спілкуватися у публічному просторі, щоб не дискримінувати ні чоловіків, ні жінок — читайте у нашому тексті.

Чому це важливо. Дискримінаційні вислови з уст політиків сприяють поширенню та утвердженню у суспільстві гендерних стереотипів щодо жінок.

Детальніше. Президент Володимир Зеленський знову «відзначився» сексизмом щодо жінок. Це відбулося на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України. Коли охочі ставили запитання до президента, чоловік перебив жінку, яка почала говорити, а Зеленський сказав: «Хай жінка перша скаже, це правильно… Та почекайте, ви ж не жінка, ви людина серйозна!» Увагу на ці слова звернули активістки спільноти «Ґендер в деталях».

Довідка. Сексизм (від англійського слова sex — біологічна стать) — дискримінація людини за її статтю. У цьому випадку президент дискримінував жінок, використавши гендерний стереотип про те, що жінки — несерйозні. 

Контекст. Нагадаємо, що активістки ініціативи «Гендер в деталях» запустили кампанію «Сексизм патруль», пов’язану зі сплеском сексистських висловлювань з боку Зе-команди. У межах кампанії за такими випадками слідкуватимуть та реагуватимуть на них. Відтепер на Фейсбук-сторінці ресурсу «Гендер в деталях» з’являтимуться хроніки сексистських висловлювань від політиків та високопосадовців.

Українські журналістки також активно виступають проти сексизму високопосадовців. Медійниці вимагають від влади розробити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність політиків і чиновників за дискримінацію жінок. Також медійниці закликають розробити і впровадити рекомендації щодо боротьби з сексизмом у діяльності державних інституцій, запровадити законодавство, яке забороняє сексизм. 

Як українські політики дискримінують жінок: хроніка сексизму.

22. 08. 19 — депутат Олександр Дубінський розмістив у себе на Фейсбуці оголовшення про те, що шукає собі помічницю і попрохав дівчат «нижче 175 см не турбувати».

19. 08.19 — депутат Максим Бужанський обізвав журналістку Ольгу Духніч «тупою вівцею», через те, що вона згадала його під час розмови зі спікером Дмитром Разумковим.

04.08.19 – народний депутат від «Слуги Народу» Жан Беленюк у своєму Instagram виставив фото з підписом: «Бабе – цветы, спортсменам – медали! Смотри, не перепутай, Кутузов!»

03.08.19 – колишній глава Офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку Радіо Свобода, аби «їй було зручніше бігти за ним»;

31.07.19 – майбутній голова комітету ВР у закордонних справах Богдан Яременко розповів, що колеги йому заздрять, адже його комітет «найкрасивіший» через найбільшу кількість жінок у ньому;

17.06.19 – президент України Володимир Зеленський під час візиту в Париж зазначив: «… туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки»;

17.05.19 – радник Володимира Зеленського Дмитро Разумков в телеефірі заявив щодо розпуску Верховної Ради: «Іти на зґвалтування точно не треба, та й “дівчина” так собі».

Правила спілкування у публічному просторі. Через збільшення кількості сексистських заяв, активістки нагадали про те, як варто спілкуватися і жартувати, якщо ви публічна особа:

  1. жарти про зґвалтування/«жіночі» проблеми, логіку, професії, заняття, подарунки тощо з вуст високопосадовців/публічних людей/осіб із впливом чи владою підвищують толерантність суспільства до сексуального насильства, підживлюють гендерні стереотипи і є проявом низького рівня культури самого жартівника;
  2. компліменти щодо зовнішності — це не сексизм тоді, коли це доречно. А доречно це, зазвичай, у менш формальній обстановці, не з вуст високопосадовців своїм колежанкам і підлеглим. А ще, зокрема, тоді, коли вас про це просять чи просто очікують;
  3. якщо ви пишете / говорите про жінок у контексті їхньої професійної діяльності, уникайте будь-яких зауважень щодо їхньої зовнішності. На їхню професійну діяльність і так традиційно звертають набагато менше уваги, ніж на красу, ноги, і сумочки. Сексистські жарти лише посилюють дискримінацію жінок у трудовій сфері (особливо політиці); 
  4. будь-які фізичні дотики до іншої людини мають відбуватися лише за її попередньої згоди та за доречних обставин. Цілувати, обіймати, брати за руку тощо колежанок, підлеглих, журналісток без їхнього чіткого дозволу неприпустимо. Це порушення етики.

Фото: pexels.com

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин