Wizz Air двічі на тиждень літатиме з Харкова до Берліна й Таллінна

Угорський лоукостер Wizz Air запустив нові рейси Харків — Берлін і Харків — Таллінн, які відбуватимуться двічі на тиждень. Перший рейс до Берліна відбувся 3 липня, а з Таллінна — 4 липня. З серпня авіакомпанія планує збільшити кількість рейсів до трьох на тиждень. Про це повідомляє Avianews.

Чому це важливо. Українці зможуть літати з Wizz Air за двома новими напрямками.

Детальніше. До аеропорту «Шенефельд» у Берліні рейси відбуватимуться двічі на тиждень: у понеділок і п’ятницю.

З Харкова до Таллінна літаки вирушатимуть теж двічі на тиждень: спочатку у вівторок і суботу, а згодом — у четвер і суботу.

Окрім цього, Wizz Air відкрив базу в міжнародному аеропорті «Львів» імені Данила Галицького. У липні можна буде полетіти до Біллунна, Таллінна, Лісабона, Гамбурга та Щецина.

З 17 червня доступні також рейси Air за такими напрямками: Афіни, Біллунд і Копенгаген, Таллінн, Берлін Шонефельд, Кельн, Дортмунд, Гамбург, Ганновер, Лейпциг, Меммінген, Бремен, Нюрнберг, Будапешт та Лондон Лутон.

Наступними планами Wizz Air є відкриття рейсів з Харкова у Відень.

Куди й чим можуть літати українці з 1 липня

Авіакомпанія Міжнародні Авіалінії України поступово відновлюватиме польоти до 17 країн з липня. Першими планують рейси до Стамбула, Тель-Авіва, Тбілісі, Афін, Ларнаки, Лондона, Амстердама, Парижа, в Дубаї та Торонто.

У серпні МАУ відновить польоти до Ніцци, Рима, Берліна, Франкфурта, Мюнхена, Відня, Праги, Барселони, Мадрида, Єревана та Кишинева. Уже можна придбати квитки на всі напрямки, які запрацюють, з Києва, а також у Стамбул і Тель-Авів з Одеси.

Ryanair з 1 липня має відновити понад 20 маршрутів з України. З 6 липня Ryanair запланував відкрити рейси до Італії з чотирьох міст України. Лоукостер буде літати з Києва, Львова, Харкова та Одеси. Квитки уже можна купити на сайті перевізника:

  • Київ — Рим (з 6 липня);
  • Київ — Мілан (аеропорт Бергамо) (з 6 липня);
  • Київ — Болонья (з 7 липня);
  • Львів — Болонья (з 6 липня);
  • Львів — Мілан (аеропорт Бергамо) (з 7 липня);
  • Харків — Мілан (аеропорт Бергамо) (з 6 липня);
  • Одеса — Мілан (аеропорт Бергамо) (з 6 липня);
  • Одеса — Болонья (з 6 липня).

Рейси від Turkish Airlines з 1 липня відбуватимуться так:

  • Стамбул ― Київ: 10 разів на тиждень;
  • Стамбул ― Одеса: 7 разів на тиждень;
  • Стамбул ― Львів: 5 разів на тиждень.
  • В інші міста наразі не літатимуть.

Окрім цього, авіакомпанія відновить польоти до США, Канади, деяких країн Європи (53 напрямки), Азії й Африки.

Польська авіакомпанія LOT анонсувала відновлення рейсів з Києва до Варшави з 2 липня. Польоти будуть п’ять разів на тиждень: у понеділок, середу, четвер, п’ятницю та неділю.

У компанії Windrose Airlines старт міжнародних рейсів запланований на 1 липня. З 1 липня українські туристи зможуть вирушити до Туреччини, а з 4 липня полетять до Хорватії.

Як працюють аеропорти в Україні

В Україні відкрили пункти пропуску в аеропортах і дозволили в’їзд іноземцям. В’їзд на територію України можливий для іноземців, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19 і не були в таких країнах упродовж 14 днів.

Аеропорти тепер працюватимуть за новими правилами. До терміналів матимуть доступ лише пасажири, члени екіпажу та персонал. У приміщенні усі мають бути у масках, а працівники аеропорту — ще й в масках. Пасажирам, які прилітають та відлітають, мірятимуть температуру. Окрім цього, є такі вимоги:

  • мають бути запроваджені електронні альтернативи процесів, зокрема мобільна реєстрація та безконтактна посадка;
  • пасажири мають дотримуватися дистанції 1,5 м;
  • рекомендують міряти температуру пасажирам, які відлітають та прибувають у термінал;
  • для довезення пасажирів до літаків варто збільшити кількість автобусів.
  • доступ до терміналів аеропорту мають мати лише пасажири, члени екіпажу та персонал;
  • усі в аеропорту мають носити захисні маски: персонал і пасажири. Персонал також має бути в захисних рукавичках;у приміщенні аеропорту мають частіше прибирати;
  • в аеропортах варто не допустити черг пасажирів.

Як працюють аеропорти в ЄС

Соціальне дистанціювання й маски залишаються. Рекомендації для роботи аеропортів у час пандемії розробили Європейське агентство з авіаційної безпеки (ЄААБ) та Європейський центр з контролю й профілактики захворювань.

Головні рекомендації:

  • дотримання соціального дистанціювання там, де це можливо;
  • носіння захисної маски для захисту від зараження інших пасажирів;
  • створення умов для постійного стеження за гігієною рук (безкоштовні дезінфектори);
  • постійне очищення повітря на літаках.

Що відомо про правила в’їзду до країн

З з 1 липня можна летіти до Туреччини без самоізоляції та тестування. Країна готова приймати українських туристів з 1 липня цього року без проходження ними самоізоляції та тестування на коронавірус, але з дотриманням норм безпеки авіаперевізниками.

Британський уряд хоче відмовитися від обов’язкової двотижневої обсервації після прильоту іноземців в країну. Для цього влада Британії може запровадити обов’язкові тести на коронавірус на летовищах країни.

В Україну без самоізоляції/обсервації будуть впускати людей з країн, де кількість активних випадків COVID-19 менша, ніж 40 на 100 тис населення.

У Польщі вирішили скасувати обов’язковий 14-денний карантин для пасажирів, які прибувають до країни авіарейсами з України. А потім його знову відновили.

До ЄС з 1 липня можна їхати громадянам 14 країн. А для українців в’їзд можливий лише як виняток. ситуаціях. Члени ЄС мають право відкривати кордони для тих, хто подорожує з метою навчання; моряків, що прямують на корабель; громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом, а також висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Також зберігається дозвіл на в’їзд для тих категорій мешканців України, які є членами родин громадян ЄС, мають посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, є сезонними працівників, дипломатами тощо.

Плануючи політ до інших країн, варто заздалегідь перевірити правила в’їзду на сайтах посольств, відомств і авіакомпаній.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин