До ЄС з 1 липня можна їхати громадянам 14 країн. Але не українцям

До Європейського Союзу пропускатимуть громадян Чорногорії, Сербії, Грузії, Канади, Алжиру, Австралії, Японії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу, Уругваю. Ці 14 країн вважають безпечними, адже поширення коронавірусу там під контролем. Про це повідомляє Українська правда.

Чому це важливо. Українці наразі не зможуть подорожувати до країн Європейського Союзу. Однією з причин, чому Україна не ввійшла до списку тих, кому в’їзд дозволили, є велика кількість хворих на коронавірус.

Детальніше. Китайці також зможуть перетинати кордони ЄС, якщо уряд Піднебесної натомість дозволить поїздки європейцям.

Список підтримала більшість: 55% країн-членів ЄС, у яких проживає 65% населення союзу. Греція і Португалія хотіли розширити список тих, хто може перетинати кордон. Однак Німеччина та Іспанія погодилися лише на короткий список країн з низьким рівнем поширення коронавірусу, щоб уникнути нових спалахів захворювання.

Остаточно затвердити список і визначити критерії оцінки безпеки в країнах мають 1 липня у першій половині дня. Відомо, що до уваги братимуть епідеміологічну ситуацію в країнах, якість медичного устаткування і достовірність даних, які надають медики.

Якою є ситуація в Україні й у світі зараз?

У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не припиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.

При трохи більше, ніж 40 тисячах офіційно підтверджених випадків коронавірусу в Україні, на цю недугу захворіли 150 тисяч людей. Про це свідчить епідеміологічна модель, яку розробили у Київській школі економіки (KSE), щоб вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом. В Україні зростання захворюваності на коронавірус почалося зі зняття обмежень карантину з 12 травня 2020. А з кінця травня зростають темпи поширення захворюваності. У Київській школі економіки це не пов’язують зі зростанням кількості тестувань.

Колективний імунітет людства до коронавірусу може виробитися, коли 43% населення перехворіють на коронавірус і отримають імунітет до нього. Математики зі Стокгольмського університету створили модель поділу людей на популяції і групи з урахуванням віку і соціальної активності. Науковці провели обчислення, які показали, що пороговий рівень імунітету до коронавірусу може бути нижчим, ніж 60%, які озвучували раніше.

Що ще відомо про правила в’їзду до країн

З з 1 липня можна летіти до Туреччини без самоізоляції та тестування. Країна готова приймати українських туристів з 1 липня цього року без проходження ними самоізоляції та тестування на коронавірус, але з дотриманням норм безпеки авіаперевізниками.

Британський уряд хоче відмовитися від обов’язкової двотижневої обсервації після прильоту іноземців в країну. Для цього влада Британії може запровадити обов’язкові тести на коронавірус на летовищах країни.

В Україну без самоізоляції/обсервації будуть впускати людей з країн, де кількість активних випадків COVID-19 менша, ніж 40 на 100 тис населення

Плануючи політ до інших країн, варто заздалегідь перевірити правила в’їзду на сайтах посольств, відомств і авіакомпаній.

Куди українці зможуть летіти зараз і тоді, коли кількість інфікованих зменшиться

Авіакомпанія Міжнародні Авіалінії України поступово відновлюватиме польоти з липня. Планують рейси до Стамбула, Тель-Авіва, Тбілісі, Афін, Ларнаки, Лондона, Амстердама, Парижа, в Дубаї та Торонто. Про це йдеться на сайті компанії. 

Міжнародне авіаперевезення відновлюють також Ryanair (понад 20 напрямків з України) і Turkish Airlines (наразі доступні три рейси).

Польська авіакомпанія LOT анонсувала відновлення рейсів з Києва до Варшави з 2 липня. Польоти будуть п’ять разів на тиждень: у понеділок, середу, четвер, п’ятницю та неділю.

У компанії Windrose Airlines старт міжнародних рейсів запланований на 1 липня. З 1 липня українські туристи зможуть вирушити до Туреччини, а з 4 липня полетять до Хорватії.

Авіакомпанія Wizz Air відновлює перельоти з України. З 17 червня доступні подорожі з України за такими напрямками: Афіни, Біллунд і Копенгаген, Таллінн, Берлін Шонефельд, Кельн, Дортмунд, Гамбург, Ганновер, Лейпциг, Меммінген, Бремен, Нюрнберг, Будапешт та Лондон Лутон.

Фото: pexels.com

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин