Детальніше. Китайці також зможуть перетинати кордони ЄС, якщо уряд Піднебесної натомість дозволить поїздки європейцям.
Список підтримала більшість: 55% країн-членів ЄС, у яких проживає 65% населення союзу. Греція і Португалія хотіли розширити список тих, хто може перетинати кордон. Однак Німеччина та Іспанія погодилися лише на короткий список країн з низьким рівнем поширення коронавірусу, щоб уникнути нових спалахів захворювання.
Остаточно затвердити список і визначити критерії оцінки безпеки в країнах мають 1 липня у першій половині дня. Відомо, що до уваги братимуть епідеміологічну ситуацію в країнах, якість медичного устаткування і достовірність даних, які надають медики.
Якою є ситуація в Україні й у світі зараз?
У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не припиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.
При трохи більше, ніж 40 тисячах офіційно підтверджених випадків коронавірусу в Україні, на цю недугу захворіли 150 тисяч людей. Про це свідчить епідеміологічна модель, яку розробили у Київській школі економіки (KSE), щоб вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом. В Україні зростання захворюваності на коронавірус почалося зі зняття обмежень карантину з 12 травня 2020. А з кінця травня зростають темпи поширення захворюваності. У Київській школі економіки це не пов’язують зі зростанням кількості тестувань.
Колективний імунітет людства до коронавірусу може виробитися, коли 43% населення перехворіють на коронавірус і отримають імунітет до нього. Математики зі Стокгольмського університету створили модель поділу людей на популяції і групи з урахуванням віку і соціальної активності. Науковці провели обчислення, які показали, що пороговий рівень імунітету до коронавірусу може бути нижчим, ніж 60%, які озвучували раніше.
Що ще відомо про правила в’їзду до країн
З з 1 липня можна летіти до Туреччини без самоізоляції та тестування. Країна готова приймати українських туристів з 1 липня цього року без проходження ними самоізоляції та тестування на коронавірус, але з дотриманням норм безпеки авіаперевізниками.
Британський уряд хоче відмовитися від обов’язкової двотижневої обсервації після прильоту іноземців в країну. Для цього влада Британії може запровадити обов’язкові тести на коронавірус на летовищах країни.
В Україну без самоізоляції/обсервації будуть впускати людей з країн, де кількість активних випадків COVID-19 менша, ніж 40 на 100 тис населення
Плануючи політ до інших країн, варто заздалегідь перевірити правила в’їзду на сайтах посольств, відомств і авіакомпаній.
Куди українці зможуть летіти зараз і тоді, коли кількість інфікованих зменшиться
Авіакомпанія Міжнародні Авіалінії України поступово відновлюватиме польоти з липня. Планують рейси до Стамбула, Тель-Авіва, Тбілісі, Афін, Ларнаки, Лондона, Амстердама, Парижа, в Дубаї та Торонто. Про це йдеться на сайті компанії.
Міжнародне авіаперевезення відновлюють також Ryanair (понад 20 напрямків з України) і Turkish Airlines (наразі доступні три рейси).
Польська авіакомпанія LOT анонсувала відновлення рейсів з Києва до Варшави з 2 липня. Польоти будуть п’ять разів на тиждень: у понеділок, середу, четвер, п’ятницю та неділю.
У компанії Windrose Airlines старт міжнародних рейсів запланований на 1 липня. З 1 липня українські туристи зможуть вирушити до Туреччини, а з 4 липня полетять до Хорватії.
Авіакомпанія Wizz Air відновлює перельоти з України. З 17 червня доступні подорожі з України за такими напрямками: Афіни, Біллунд і Копенгаген, Таллінн, Берлін Шонефельд, Кельн, Дортмунд, Гамбург, Ганновер, Лейпциг, Меммінген, Бремен, Нюрнберг, Будапешт та Лондон Лутон.
Фото: pexels.com