В Україні відкрили пункти пропуску в аеропортах і дозволили в’їзд іноземцям

Відкрити пункти пропуску та контролю в аеропортах України, а також в’їзд для іноземців з країн, де немає значного поширення COVID-19, уряд дозволив на позачерговому засіданні 12 червня. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Чому це важливо. Низка країн послаблює карантин і починає відкривати кордони. Україна теж серед них і вже 15 червня панує відновити міжнародне авіасполучення. Це дозволить відновити роботу авіакомпаній і знову запустити роботу туристичної галузі.

Детальніше. В’їзд на територію України можливий для іноземців, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19 і не були в таких країнах упродовж 14 днів.

А от пункти пропуску й контролю в аеропортах відкрили, зважаючи на подальше відновлення пасажирського авіасполучення з країнами, у яких під контролем епідеміологічна ситуація.

Цитата. «Прерогатива у відкритті кордонів залишатиметься для країн з розвиненим туристичним напрямом і сприятливою епідеміологічною ситуацією. Ми поступово відкриваємо небо, але безпека та захист наших громадян залишаються в пріоритеті», ― зазначив Владислав Криклій.

Детальніше про послаблення карантину в Україні

З 22 травня в Україні триває адаптивний карантин. Це означає, що кожна область може послаблювати або посилювати безпекові заходи, зважаючи на епідеміологічну ситуацію. Це дозволяє повертатися до звичного життя поступово, уникаючи масового поширення пандемії.

З 15 червня Україна відновлює авіасполучення: куди можна летіти. Першими відновлять рейси на туристичних напрямках: до Туреччини, Греції, Грузії, на Кіпр. З Італією та Іспанією сполучення наразі не буде.

З 5 червня кафе і ресторани можуть приймати відвідувачів у приміщеннях (за умови дотримання протиепідеміологічних заходів), люди старші 60 років не повинні дотримуватися самоізоляції, а ще в країні відновили внутрішнє авіасполучення.

Спортзали, фітнес-центри та басейни: що та як запрацювало з 1 червня. Новий етап виходу з карантину стартує в Україні. Але не у всіх областях, а лише там, де це дозволяє кількість хворих. 10 областей до виходу з карантину ще не готові. І навіть ті заклади, які сьогодні відчинять свої двері, працюватимуть з обмеженнями.

Також з 1 червня відновили залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, міжобласному сполученні та міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом.

Фото: pexels.com

РФ подала позов в ООН та Гаагу зі звинуваченням України в обстрілі дамби

Росія звернулася до Міжнародного кримінального суду і Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями проти України в нібито руйнуванні Каховської ГЕС «масованими артилерійськими обстрілами».

Читати далі
+ 21 слів

Дев'ять людей загинуло в окупованих Олешках внаслідок потопу

У тимчасово окупованих Олешках внаслідок затоплення загинуло дев’ять людей. На дахах власних домівок ще залишаються сотні жителів. Люди допомагають один одному і протягом двох діб забирають людей з дахів. «Кількість загиблих може збільшитися. Натомість сказати, чи є зниклі безвісти — складно, бо немає зв’язку і точно невідомо». Про це повідомив мер міста Євген Рищук.

Читати далі
+ 5 слів

На півдні України тривають активні бої

На півдні нині тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. А на Запорізькому напрямку в районі Оріхова росіяни перебувають в активній обороні.  Щодо Бахмутського напрямку, то українські військові продовжують активні дії. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Читати далі
+ 13 слів

Вода, яка витікає, забруднена «букетом» токсичних речовин. Що варто знати про небезпеку після затоплення Херсонщини

Noo

У воді, яка витікає з Каховської ГЕС, є сотні тонн нафтопродуктів зі зруйнованої машинної зали, затоплених автомобілів, АЗС та інфекції зі сміттєзвалищ, кладовищ та скотомогильників. Також там містяться каналізаційні води із затоплених населених пунктів, залишки пестицидів і добрив із затоплених полів. Проте найбільше забруднення несуть мільйони тонн намулу, які винесло з водосховища сильною течією. Намул вже сягнув Очакова. «На знімках з космосу вже видно велику каламутну пляму на воді, це цей намул», — розповідає фахівець зі збереження екосистем з організації «Екодія» Богдан Кученко.

Що робити коли ви опинились в зоні затоплення? Чим небезпечний ботулізм. Що буде після того, як спаде вода? Пояснюємо далі.

Читати далі
+ 162 слів

Платіжний сервіс WayForPay отримав ліцензію

WayForPay пройшов переліцензування Національного банку України. Роботу обіцяють відновити протягом доби. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у фейсбуці.

Читати далі
+ 1 слів

ООН допоможе Україні евакуйовувати людей з окупованої частини Херсонщини

ООН має сформувати спеціальні групи у Запоріжжі та Херсоні за умови безпечного проїзду на окуповані території. Нині ООН очікує на надання гарантій безпеки та доступ до окупованих територій від російської сторони.

Читати далі
+ 45 слів

Росіяни обстрілюють місце евакуації в Херсоні

Медійники, які фільмували наслідки російських дій, попали під обстріл в районі Херсона, де триває евакуація. Про це повідомив журналіст Стас Юрченко.

Читати далі
+ 21 слів

Оплатити навчання у школі в Нігерії тепер можна сміттям

Активісти організації «African Cleanup Initiative» з міста Лагос приймають у батьків школярів вторинну сировину, віддають її на переробку, а отримані гроші вносять на рахунок оплати за навчання дітей, повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 6504 новин