Як книга мертвих рятує життя

Атлас з анатомії людини, написаний нацистом Едуардом Пернкопфом в середині XX століття, навіть зараз є настільною книгою хірургині та викладачки Університету Вашингтона в Сент-Луїсі Сьюзан Маккіннон. Саме завдяки складним та дуже детальним зображенням шарів людського тіла у ньому лікарка одного разу змогла завершити операцію. Зображення для нього змальовували із сотень людей, по-звірячому вбитих нацистами. Про це пише BBC.

Чому це важливо. Ця книга — «моральна загадка». Вона «вийшла із справжнього зла, але може бути використана для служіння добру».

Детальніше. Книгу «Топографічна анатомія людини» Едуарда Пернкопфа вважають найкращим прикладом анатомічного малюнка в світі, оскільки вона містить таку кількість деталей, якої немає в жодній подібній праці.

Шкіра, м’язи, сухожилля, нерви, внутрішні органи, кістки зображені настільки яскраво, у таких графічних деталях й кольорах, що виглядають реалістичними. 

Над анатомічним атласом відомий нацист Пернкопф працював понад 20 років. Австрійський анатом працював по 18 годин на день: розтинав трупи, а команда художників у найдрібніших деталях замальовувала те, що бачила, створюючи ілюстрації до його книги. Іноді зали анатомічного пункту були настільки переповнені, що страти, після яких тіла доставляли до анатомічного відділу, доводилося відкладати.

Книгу припинили друкувати лише у 1994 році.

Однак, недавнє дослідження, проведене серед нейрохірургів, показало, що 59% лікарів знають про атлас Пернкопфа і 13% використовують його.

Сучасний інтернет — розробка американських військових. Arpanet — Мережа Агентства передових досліджень, яку вважають початком Інтернету. Її створили за дорученням Міністерства Оборони США декілька наукових закладів. Першочерговим завданням було об’єднати між собою в одну мережу науково-дослідницькі та військові інститути у США, щоб збільшити швидкість та покращити обмін інформацією між ними. Також однією із умов було створити інфраструктуру, яка зможе пережити атомний удар. Її заснували у 1969 році. У 1971 році було створено перше програмне забезпечення для обміну електронними повідомленнями E-Mail.

Відомі письменники, які співпрацювали із злочинним режимом. Кнут Гамсун, норвезький письменник, класик світової літератури, автора блискучих романів «Голод» і «Редактор Люнге» та численних п’єс, був прибічником націонал-соціалізму. Письменник не зрадив своїм переконанням навіть після закінчення війни. Після смерті фюрера він написав некролог, де називає Гітлера «борцем за права народів».

Улас Самчук, український письменник, який поруч з Іваном Франком, у першій половині ХХ століття був найбільшим українським шансом отримати Нобелівську премію із літератури. У 1941 році Самчук їде до Рівного, яке стає адміністративним центром Райхскомісаріату Україна, де працює головним редактором газети «Волинь», пише про німців як єдиних можливих союзників, критикує «жидовський більшовизм» і все це доволі щиро.

Фото: Vidal Balileo / Pexels

Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника за гроші, які українці зібрали на «Народний Байрактар»

Компанія ICEYE надасть Міноборони України повний доступ до одного зі своїх супутників, який вже перебуває на орбіті у потрібному регіоні. ЗСУ зможуть отримувати супутникові зображення критичних ділянок для планування операцій з високою частотою оновлення. Про це повідомив благодійний фонд Сергія Притули.

Читати далі
+ 38 слів

На передову відправили перший медичний гелікоптер придбаний за кошти United24

LIKE

Гелікоптер Мі-2 АМ-1 вчора був відправлений на фронт. На борту гвинтокрила також є медичне обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації. Гелікоптер модернізувало українське виробництво.

Читати далі
+ 16 слів

окупант зазнав найбільших втрат за добу на Донецькому напрямку

Армія рф втратила близько 200 військових за минулу добу. З початку війни українські захисники ліквідували 44 300 військовослужбовців. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів

росія знову завдала ударів по Харкову. Головне за ніч і ранок 18 серпня

Читати далі
+ 58 слів

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 4567 новин