У час військової агресії рф проти України видавництва стикаються з проблемою друку нових книжок, зокрема, через локалізацію складів на тимчасово окупованих територіях. Попри це видавництва у липні анонсували вихід кількох новинок. Серед них — кілька романів та історична дискусія.
Вілл Сторр «Наука сторітелінгу», «Наш Формат». Книжка є науково обґрунтованим курсом для письменників. Посібник переосмислює сутність креативних текстів. Автор розповідає, як зробити персонажа переконливим, а оповідь — чіпкою, неочікуваною та емоційною. Теорія доповнена прикладами текстів Джоан Роулінг, Агати Крісті, Джона Толкіна та класиками літератури.
Дорж Бату «Коко 2.0», «ВСЛ». Продовження роману «Моцарт 2.0». Після своєї смерті Ґабріель Шанель змогла стрибнути крізь час та потрапила у Нью-Йорк ХХІ століття. Але у той час Моцарт і його подруга Стася безслідно зникають. Тоді ж працівники Музею Метрополітен знаходять записку, написану на картині Леонардо да Вінчі. Коко Шанель розуміє, що це — нагода з’ясувати, як відбуваються подорожі у часі, а головне — хто за цим усім стоїть.
Світлана Ройз «Ключі сили», «ВСЛ». Книжка присвячена темі емоцій та їхньому усвідомленому проживанню дітьми. Авторка розповідає, як побороти страх темряви, пропрацювати стосунки із власною особистістю та зовнішнім світом. Кожна тема проілюстрована конкретним життєвим прикладом та доповнена ілюстраціями.
Лі Бардуґо «Король шрамів», «Vivat». Лі Бардуґо — авторка трилогії про орден Гриша, що стала бестселером The New York Times і екранізована Netflix. Книжка є початком дилогії про короля Равки Ніколаї Ланцова. Вороги збираються на ослаблених кордонах, і Ніколаї повинен знайти спосіб поповнити скарбницю Равки, налагодити нові союзи та зупинити загрозу колись великому війську Гришів.
Девід МакКін «І стала тьма. Рузвельт, Гітлер і західна дипломатія», «Лабораторія». Ця книжка про піднесення Третього рейху в Німеччині та шлях до війни з погляду американських дипломатів-свідків цих подій: Джозефа Кеннеді, Вільяма Додда, Брекінріджа Лонга та Вільяма Буллітта. Прагнучи здобути увагу президента Рузвельта, дипломати недооцінили рішучість Гітлера. Книжка описує боротьбу Рузвельта з американським ізоляціонізмом та його шлях до рішення про вступ Америки у війну.
Деніел Канеман, Кас Санстейн, Олів’є Сібоні «Шум. Хибність людських суджень», «Наш Формат». Автори, серед яких лауреат Нобелівської премії, показують негативний вплив шуму у сферах медицини, юриспруденції, економічного прогнозування, криміналістики, захисту дітей, підбору персоналу тощо. За текстом, кожне рішення люди приймають у оточенні якогось шуму, і він безпосередньо має одну з ключових ролей у робочих процесах. Книга пояснює, чому люди різко реагують на навколишній шум та як він може бути використаний у корисних цілях.
Ілля Полудьонний, Марк Лівін «Простими словами. Як розібратися у своїй поведінці», «Наш Формат». Читачу презентують способи адаптації до різних життєвих ситуацій та стресу, розповідають, як дбати про ментальне здоров’я у кризових ситуаціях та говорити про складне. Окрема увага приділена способам, як люди захищаються від несприятливих ситуацій — запереченням, ідеалізацією, контролем. Кожну ситуацію автори доповнили вирізками з фільмів і книжок, а також випадками з реального життя.
Фото: hromadske.ua
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.