Багато українців взяли на себе обов’язок допомагати ЗСУ, теробороні чи переселенцям. Постійне перебування на зв’язку та стрес впливає на психологічний стан волонтерів. Як піклуватися про себе у таких складних умовах? Центр Громадського Здоров’я МОЗ України дає практичні поради. Розповідаємо про це з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, який відзначають 7 квітня.
Як волонтерам піклуватися про своє психічне здоров’я — поради від Центру громадського здоров’я


Волонтери теж потребують базових речей, аби мати змогу турбуватися про себе: здоровий сон, спокійний емоційний стан та збалансоване харчування. Потреба «розриватися» викликає виснаження навіть в емоційно стабільної людини.
Симптоми емоційного вигорання у волонтерів
- Емоційне виснаження, втрата енергії (зокрема фізичної), відчуття безсилля
- Дистанціювання від людей, обвинувачення тих людей, яким допомагаєш.
- Втрата здатності бути ефективним, компетентним та зниження продуктивності.
Як можна собі допомогти?
1) Зосередитися на тому, що ви можете контролювати, прийняти факт того, що ви не робот і вплинути на все не можете. Приготуйте сніданок, прогуляйтеся, прочитайте кілька сторінок книжки перед сном.
2) Перебувати в теперішньому моменті та фокусуватися лише на тому, чим ви займаєтеся у цьому моменті. Така практика знижує тривожність за майбутнє та урівноважує нервову систему.
3) Дотримуватися графіку дня та режиму сну: працювати протягом дня, спати вночі. Повноцінний сон триває 7-8 годин. Нестача сну впливає на вашу продуктивність та змогу ефективно виконувати свою роботу.
4) Харчуватися регулярно та збалансовано. Правильне харчування позитивно впливає на ваше психічне здоров’я. Їжа, багата вітамінами та мікроелементами, може зміцнити ваш організм.
5) Тримати зв’язок з близькими та друзями дуже важливо у цей час.
Фото: prostir.ua
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.