Як волонтерам піклуватися про своє психічне здоров’я — поради від Центру громадського здоров’я

Багато українців взяли на себе обов’язок допомагати ЗСУ, теробороні чи переселенцям. Постійне перебування на зв’язку та стрес впливає на психологічний стан волонтерів. Як піклуватися про себе у таких складних умовах? Центр Громадського Здоров’я МОЗ України дає практичні поради.  Розповідаємо про це з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, який відзначають 7 квітня. 

Волонтери теж потребують базових речей, аби мати змогу турбуватися про себе: здоровий сон, спокійний емоційний стан та збалансоване харчування. Потреба «розриватися» викликає виснаження навіть в емоційно стабільної людини.

Симптоми емоційного вигорання у волонтерів

  1. Емоційне виснаження, втрата енергії (зокрема фізичної), відчуття безсилля
  2. Дистанціювання від людей, обвинувачення тих людей, яким допомагаєш.
  3. Втрата здатності бути ефективним, компетентним та зниження продуктивності.

Як можна собі допомогти?

1) Зосередитися на тому, що ви можете контролювати, прийняти факт того, що ви не робот і вплинути на все не можете. Приготуйте сніданок, прогуляйтеся, прочитайте кілька сторінок книжки перед сном.

2) Перебувати в теперішньому моменті та фокусуватися лише на тому, чим ви займаєтеся у цьому моменті. Така практика знижує тривожність за майбутнє та урівноважує нервову систему.

3) Дотримуватися графіку дня та режиму сну: працювати протягом дня, спати вночі. Повноцінний сон триває 7-8 годин. Нестача сну впливає на вашу продуктивність та змогу ефективно виконувати свою роботу.

4) Харчуватися регулярно та збалансовано. Правильне харчування позитивно впливає на ваше психічне здоров’я. Їжа, багата вітамінами та мікроелементами, може зміцнити ваш організм.

5) Тримати зв’язок з близькими та друзями дуже важливо у цей час.

Фото: prostir.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин