Як звучить сучасна українська: 8 нових книжок українських авторок та авторів

9 листопада — День української мови та писемності. З цієї нагоди ми зібрали добірку новинок сучасних українських авторів. Як звучить сучасна українська? Про що пишуть автори і що хвилює українців зараз? Спробували відповісти на ці запитання.

 

  • «Смерть лева Сесіла мала сенс» Олени Стяжкіної, «Видавництво Старого Лева». Перший роман авторки українською мовою, але не повністю. За задумом Олени, свідоме прощання з російською для героїв та негероїв — можливість бути собою. Роман про війну і про долі людей, які поєдналися в Донецькому пологовому будинку в 1986 році. За допомогою магії фотографій та запозичених імен незнайомці перетворюються на родину, головною в якій є маленька дівчинка. Уривок читайте тут.
  • «Псалом авіації» Сергія Жадана, видавництво «Meridian Czernowitz». Збірка віршів написаних протягом 2020 року. Місце, де вони були написані, — на пагорбах. Зміна ландшафту призводить до зміни письма. Книжка про те, як нас формує природа: озера додають глибини, дерева — вертикалі, а весняна зелень — оптимізму. Уривок читайте тут.
  • «Радіо ніч» Юрія Андруховича, «Meridian Czernowitz». Гостросюжетний ліричний роман у жанрі авантюризм і фентезі. Історія про мандрівних музикантів Середньовіччя, головним героєм якої є Йосип Ротський. Він змушений тікати, постійно приміряючи на себе долі багатьох інших Йосипів. Його переслідують режимні спецслужби і на його шляху з’являється багато різних проблем. Як він впорається з ними і до чого це призведе? Уривок читайте тут.
  • «Sweet світ» Олеся Ільченка, «Meridian Czernowitz». Вояж-роман, у якому головними героями є українські експати (іноземні співробітники) ХХІ століття. Герої часто опиняються у вирі неймовірних подій і пригод. На їхньому шляху постійно стикаються з різними спокусами дорогого життя. У цьому вирі подій герої намагаються віднайти себе і свою Батьківщину. Водночас це є путівник з картою міст, країн, найкращих вин та смачних страв. Уривок читайте тут.
  • «Несезон» Таїс Золотковської, «Видавництво 21». Роман-медитація, головними героями є чоловік і жінка. Кожен з них від чогось тікає.  Вона пливе з Харкова від свого майбутнього, він летить з Риму від свого минулого. Вони рухаються назустріч один одному, не знаючи про це, і опиняються на грецькому острові в несезон, в час дощів і закритих кав’ярень. Уривок читайте тут.
  • «Інші речі» Юрка Іздрика, «Видавництво Старого Лева». Збірка віршів і колажів автора змушують проникати читача всередину вірша, а, отже, і в ліричного героя. І ти ніби проживаєш свою власну реальність. Ці «інші речі», подані в словах чи малюнках, творять одну єдину річ — книжку як артефакт життя. Уривок читайте тут.
  • «Таємниця старого Лами» Доржа Бату, «Видавництво Старого Лева». Збірка оповідань основана на реальних подіях і персонажах з життя автора. Кожен читач сприйматиме цю книжку по-різному. Для когось вона буде весела і водночас сумна, детективною пригодою двох хлопчаків. Для когось історія привідкриє таємниці буддиського життя, або ж буде екскурсом у жорстокі радянські часи. Уривок читайте тут.
  • «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнєцової, «Видавництво Старого Лева». Дві сестри живуть у великому місті, але весь час повертаються думками в дитинство. Їм хочеться поставити літо на паузу і повернутися у стіни старого будинку. Але влітку час не зупиняється, на порозі весь час з’являються люди з минулого, теперішнього і майбутньому, а проблеми і рішення ніби бігають наввипередки. Уривок читайте тут.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин