Як звучить сучасна українська: 8 нових книжок українських авторок та авторів

9 листопада — День української мови та писемності. З цієї нагоди ми зібрали добірку новинок сучасних українських авторів. Як звучить сучасна українська? Про що пишуть автори і що хвилює українців зараз? Спробували відповісти на ці запитання.

 

  • «Смерть лева Сесіла мала сенс» Олени Стяжкіної, «Видавництво Старого Лева». Перший роман авторки українською мовою, але не повністю. За задумом Олени, свідоме прощання з російською для героїв та негероїв — можливість бути собою. Роман про війну і про долі людей, які поєдналися в Донецькому пологовому будинку в 1986 році. За допомогою магії фотографій та запозичених імен незнайомці перетворюються на родину, головною в якій є маленька дівчинка. Уривок читайте тут.
  • «Псалом авіації» Сергія Жадана, видавництво «Meridian Czernowitz». Збірка віршів написаних протягом 2020 року. Місце, де вони були написані, — на пагорбах. Зміна ландшафту призводить до зміни письма. Книжка про те, як нас формує природа: озера додають глибини, дерева — вертикалі, а весняна зелень — оптимізму. Уривок читайте тут.
  • «Радіо ніч» Юрія Андруховича, «Meridian Czernowitz». Гостросюжетний ліричний роман у жанрі авантюризм і фентезі. Історія про мандрівних музикантів Середньовіччя, головним героєм якої є Йосип Ротський. Він змушений тікати, постійно приміряючи на себе долі багатьох інших Йосипів. Його переслідують режимні спецслужби і на його шляху з’являється багато різних проблем. Як він впорається з ними і до чого це призведе? Уривок читайте тут.
  • «Sweet світ» Олеся Ільченка, «Meridian Czernowitz». Вояж-роман, у якому головними героями є українські експати (іноземні співробітники) ХХІ століття. Герої часто опиняються у вирі неймовірних подій і пригод. На їхньому шляху постійно стикаються з різними спокусами дорогого життя. У цьому вирі подій герої намагаються віднайти себе і свою Батьківщину. Водночас це є путівник з картою міст, країн, найкращих вин та смачних страв. Уривок читайте тут.
  • «Несезон» Таїс Золотковської, «Видавництво 21». Роман-медитація, головними героями є чоловік і жінка. Кожен з них від чогось тікає.  Вона пливе з Харкова від свого майбутнього, він летить з Риму від свого минулого. Вони рухаються назустріч один одному, не знаючи про це, і опиняються на грецькому острові в несезон, в час дощів і закритих кав’ярень. Уривок читайте тут.
  • «Інші речі» Юрка Іздрика, «Видавництво Старого Лева». Збірка віршів і колажів автора змушують проникати читача всередину вірша, а, отже, і в ліричного героя. І ти ніби проживаєш свою власну реальність. Ці «інші речі», подані в словах чи малюнках, творять одну єдину річ — книжку як артефакт життя. Уривок читайте тут.
  • «Таємниця старого Лами» Доржа Бату, «Видавництво Старого Лева». Збірка оповідань основана на реальних подіях і персонажах з життя автора. Кожен читач сприйматиме цю книжку по-різному. Для когось вона буде весела і водночас сумна, детективною пригодою двох хлопчаків. Для когось історія привідкриє таємниці буддиського життя, або ж буде екскурсом у жорстокі радянські часи. Уривок читайте тут.
  • «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнєцової, «Видавництво Старого Лева». Дві сестри живуть у великому місті, але весь час повертаються думками в дитинство. Їм хочеться поставити літо на паузу і повернутися у стіни старого будинку. Але влітку час не зупиняється, на порозі весь час з’являються люди з минулого, теперішнього і майбутньому, а проблеми і рішення ніби бігають наввипередки. Уривок читайте тут.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Херсонська влада евакуює жителів з підтоплених районів

Херсонська міська влада допомагає евакуюватись жителям, чиї домівки під загрозою затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 25 слів

Важливе життя кожного

Поліцейський рятує собаку після підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 19 слів

«День російської мови важливіший за екоцид». Реакція українців на підрив Каховської ГЕС

Після того, як вранці ворог підірвав Каховську дамбу, ООН на Twitter-сторінці привітала росіян з Днем російської мови. На це відреагував Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук: «А ще сьогодні носії російської мови підірвали Каховську ГЕС. Але з огляду на позицію ООН, день російської мови важливіший за екоцид, вчинений росіянами. Як так? ООН, ти безнадійно хвора?».

Читати далі
+ 87 слів

Каховська ГЕС не підлягає відновленню. Важливе за ніч і ранок 6 червня

Через підрив росіян Каховська ГЕС повністю зруйнована. Станція відновленню не підлягає. Укргідроенерго наразі аналізує ситуацію. Фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води. 

Читати далі
+ 133 слів

Окупанти підірвали Каховську ГЕС

Керівник МВА Херсонської області повідомив, що мікрорайон Корабел Херсона знеструмлено та через декілька годин буде відключено газопостачання. Вода продовжує прибувати. У районі нафтогавані мікрорайону Корабел вже затоплені будинки та гаражі.

Читати далі
+ 25 слів

Українські медійники, яких визнав світ. Добірка до Дня журналіста

Щодня ці люди ризикують власним життям, аби документувати та показувати всьому світу війну Росії проти України. Тож у цей день розповідаємо про українських медійників, які здобули міжнародні нагороди завдяки своїй роботі та є відомими по всьому світу.

Читати далі
+ 145 слів

5 книжок для вашого наповненого літа. Добірка від редакції «Новин здорової людини»

Літо — чудова пора, аби приготувати багато кульбабового вина. Порозмірковувати про свої стосунки з близькими. Розібратися з родинними скелетами в сім’ї. Поностальгувати по веселих дитячих пригодах в селі. I, звичайно, посумувати, бо настав час дорослішати. Присмак такого літа можна відчути, прочитавши книжки з добірки, яку ми радимо нижче.

Читати далі
+ 120 слів

Лаунж на кістках та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Понад рік тому останні оборонці Азовсталі покинули завод. Проте мешканці Маріуполя залишилися жити у своїх домівках, вони вивішують плакати з написами «Зупиніть знесення будинку», терплять сморід через каналізаційні труби, які протікають і їх ніхто не ремонтує, бо немає техніки. У місті навіть відкрили дорогий ресторан з краєвидом на зруйнований росіянами Драмтеатр. Попри все місто продовжує чинити спротив, бо «Маріуполь — це Україна».

Читати далі
+ 223 слів
Що там ще
+ 6464 новин