Ювілейний «Х Книжковий Арсенал»: що відвідати і що прочитати?

Ювілейний «Книжковий арсенал» стартує 23 червня і триватиме до 27 червня. Ключовою подією стане церемонія оголошення переможців «Найкращий книжковий дизайн». Цьогоріч організатори представляють програму, яка налічує 261 подію та 50 автограф-сесій. Усі вони відбуватимуться на території історичної будівлі та на подвір’ї Мистецького арсеналу в Києві. Квитки можна придбати лише онлайн. Ціна квитка на день — 100 гривень, пільговий — 50, повідомляють організатори.

Чому це важливо. «Книжковий Арсенал» — одна з найбільш очікуваних подій у східній Європі для поціновувачів книжок. Мета заходу — популяризація читання, розширення процесу книговидання та міжнародна співпраця обміну та підтримки мистецької книжки.

Детальніше. У Х Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» візьмуть участь 145 видавництв та 21 ілюстратор. Головна тема фестивалю — «Оптимісти Скептики», куратором якої буде Ростислав Семків — літературознавець, критик, автор книжок «Як писали класики», «Як читали класики».

Цього разу фестиваль збереже свій гібридний формат: частина подій буде онлайн. Відвідувачів чекатиме книжковий ярмарок, події кураторських програм, нагородження переможців конкурсів «Найкращий книжковий дизайн» та «Антитвір», а дистанційно відбуватимуться здебільшого програми професійного розвитку для видавців та літменеджерів.

Де придбати квитки. Організатори фестивалю наголошують, що квитки можна придбати виключно онлайн на сайтіКупити квиток можна буде на обраний для відвідувача час. Це допоможе уникнути черг та скупчень людей.

 Доступні такі часові слоти:

 1. 10:00-12:00
 2. 13:00-15:00
 3. 16:00-18:00
 4. 19:00-22:00

Квиток, який буде заявлений один раз при вході не обмежуватиме час перебування відвідувачів на фестивалі.

10 заходів, які варто відвідати: вибір редакції

 1.  Презентація українських авторських коміксів. Спеціальна програма про комікси «З якого ти Всесвіту?» Учасники: Роман Крижанівський, Ярослав Мішенов, Борис Філоненко. Середа, 23 червня, 16:30-17:15. Локація: Артсцена
 2. Концерт українсько-німецької дружби «Співочі кажани». Кураторська програма Сергія Жадана «Вголос. Про себе» Учасники: Владімір Камінер, Юрій Гуржи, Сергій Жадан Середа, 23 червня, 20:00-22:00. Локація: Вулична сцена
 3. Дискусія «Блогери і медіа. Хто кому потрібен?» Літературна програма. Учасники: Дмитро Крапивенко, Інна Кузнецова, Денис Казанський, Оксана Романюк. Четвер, 24 червня,16:30-17:15. Локація: Епілог
 4. Розмова з Глібом Гусєвим та Марком Лівіним «Оптимістично та скептично про сучукрліт». Учасники: Гліб Гусєв, Марк Лівін, Катерина Бабкіна. Четвер, 24 червня, 18:00-18:45. Локація: Епілог
 5. Розмова та читання «Поезія проти репресій: від Розстріляного Відродження до «Тюремної пісні» наших днів». Спеціальна програма «Поезія ізоляції». Учасники: Євген Лір, Олена Герасим’юк. П’ятниця, 25 червня, 14:30-15:15. Локація: Вулична сцена
 6. Оксана Забужко читає поезію: презентація поетичного «Вибраного». Літературна програма. Учасники: Оксана Забужко. П’ятниця, 25 червня, 21:00-21:45. Локація: Вулична сцена.
 7. Презентація першого в Україні друкованого журналу про дизайн — Telegraf. Учасники: Олександр Трегуб, Гліб Капоріков, Анна Карнаух. Субота, 26 червня, 13:30-14:15. Локація: Артсцена
 8. Your Art: презентація першого паперового номера журналу про мистецтво та культуру. Учасники: Світлана Лібет, Аміна Ахмед, Уляна Калуш, Настя Калита, Саша Закревська. Неділя, 27 червня, 16:30-17:15. Локація: Епілог.
 9. Розмова з Вахтангом Кіпіані про видатних українських жінок. Літературна програма. Учасники: Вахтанг Кіпіані, Ірина Славінська. Неділя, 27 червня, 13:30-14:15. Локація: Сфера.
 10. Розмова письменниць Анни Санден та Ірени Карпи «Хто платить? Підводні камені нової толерантності». Учасники: Анна Санден, Ірена Карпа. Неділя, 27 червня, 16:30-17:15. Локація: Вулична сцена.

 10 книжкових новинок, які варто прочитати: вибір редакції

 1. «Залізна Леді» Литви і справжня подруга України: презентація книжки Дайви Ульбінайте «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте». Учасники: Даля Грибаускайте, Дайва Ульбінайте, Яніна Соколова, Дмитро Кулеба. Середа, 23 червня. 19:00-19:45. Локація: Кафе Європа 
 2. «Чути українською» Ольги Дубчак. Дискусія «Як їсти, пити та чути українською?» з нагоди виходу книжки. Учасники: Ольга Дубчак, Соня Сотник. Четвер, 24 червня, 15:00-15:45. Локація: Сфера
 3. «Польоти уві сні та наяву» презентація артбуку. Учасники: Іван Козленко, Олена Гончарук, Альона Соломадіна, Сергій Тримбач. Четвер, 24 червня, 15:00-15:45. Локація: Артсцена
 4. «Фаріде», онлайн презентація роману-апокрифу Ірен Роздобудько. Учасники: Ірен Роздобудько. Четвер, 24 червня, 18:00-18:45. Локація: Папір.
 5. «Люби без ілюзій: Як звільнитися від токсичних стереотипів і побудувати здорові стосунки» Анни Топіліної. Розмова-дискусія «Як побудувати здорові стосунки?» в межах презентації книжки. Учасники: Анна Топіліна. П’ятниця, 25 червня, 15:00-15:45. Локація: Папір.
 6. «Аннапурна. Легендарна історія про перше підкорення восьмитисячника» Моріс Ерцоґ. Підкорення гірських вершин — подвиг чи авантюризм? Учасники: Тарас Поздній, Андрій Вергелес. П’ятниця, 25 червня, 18:00-18:45. Локація: Сфера.
 7. «І будуть люди», «Біль та гнів» Анатолія Дімарова. Презентація книжок. Учасники: Олександр Красовицький, Микола Жулинський, Володимир Омелян. П’ятниця, 25 червня, 19:30-20:15. Локація: Сфера.
 8. «Радіо Ніч» Юрія Андруховича. Онлайн-презентація книжки. Учасники: Юрій Андрухович, Святослав Померанцев. Субота, 26 червня, 16:30-17:45. Локація. Вулична сцена.
 9. «Як відкрити ресторан. Таких книжок ще не видавали» Презентація книжки. Учасники: Дмитро Борисов, Марія Сердюк, Наталія Моспан, Олена Борисова. Субота, 26 червня, 18:00-18:45. Локація: Дитяча сцена.
 10. 10.Презентація мистецького видання Вільяма Шекспіра «Король Лір» із ілюстраціями Владислава Єрка. Учасники: Владислав Єрко, Юрій Андрухович, Іван Малкович. Неділя, 27 червня, 15:00-15:45. Локація Кафе Європа.

Довідка. Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»  — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, який об’єднує літературу та мистецтво. Щороку у програмі фестивалю пропонують фокус-тему, цим самим спонукаючи до активного обговорення учасників та відвідувачів програми. «Книжковий Арсенал» зазвичай проводили у травні, але у зв’язку з тривалим зростанням кількості хворих на коронавірусну хворобу у Києві фестиваль вирішили відтермінувати на 23-27 червня 2021, заявляла директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. У 2019 році Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу». Щороку «Книжковий Арсенал» збирає понад 100 іноземних гостей, більш як 200 видавців та культурних інституцій та понад 55 тисяч відвідувачів.

Фото: скрін із сайту book.artarsenal.in.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Відеозустріч Байдена та Путіна. Про що говорили президенти?

Wow

Головною темою відеоконференції президентів США та Росії був конфлікт між Україною та РФ. У Білому домі повідомили, що Байден попередив Путіна про дії Америки у випадку загострення конфлікту: економічні санкції для Росії та збільшення оборонної допомоги для України. Путін же переймався питанням нерозширення НАТО на схід та звинувачував Київ у «демонтажі» Мінських угод. Про це пише BBC News.

Чому це важливо. Метою зустрічі було налагодити діалог з Росією, продовжити спроби деескалації конфлікту на сході України дипломатичним шляхом.

Читати далі
+ 5 слів

YouTube запускає монетизацію відео YouTube Shorts Fund в Україні. Як скористатися?

Монетизація стане заохоченням для авторів коротких відео. Щоб стати учасником програми, потрібно зайти в додаток YouTube, натиснути «Створити», обрати «Shorts» та зробити відео. Про це повідомив Google у своєму офіційному блозі. Для виплат авторам та артистам ще у травні 2021 року представили фонд у розмірі 100 тисяч доларів США. 

Чому це корисно. У межах цієї програми можна заробляти від 100 до 1000 доларів щомісяця, але відео повинні відповідати певним критеріям.

Читати далі
+ 69 слів

У Німеччини обрали нового канцлера. Чого чекати Україні?

LIKE

Як і Ангела Меркель, Шольц засуджує анексію Криму та військову агресію на Донбасі, тому жодних поступок з його боку не буде. Про це повідомляє Громадське.

Чому це важливо. Вибори канцлера можуть вплинути на стосунки Німеччини з Україною. Представники його партії пропонували скасувати санкції проти Росії. Вони також підтримують «Північний потік-2» й вважають його виключно економічним проєктом. 

Читати далі
+ 26 слів

«Евро 2021», Олександр Усик та «Веном 2». Що найчастіше гуглили українці?

Google оприлюднив список найпопулярніших пошукових запитів користувачів з України. Інформація про пандемію взагалі не увійшла до рейтингу, натомість найпопулярнішим запитом стало «Евро 2020». «Игра в кальмара» — одразу за ним. До першої десятки також увійшли: «Холостяк», «Классрум», «Украина Англия», «Усик Джошуа», «Евровиденье 2021», «Украина Швеция», «Олимпиада 2021» та «Вступ 2021».

У категорії «Персона» найчастіше шукали Олександра Усика. На другому місці — Олексій Навальний. Найчастіше українці гуглили значення слова «Aboba». Також в першу трійку увійшли слова та «симпл димпл» та «формалин». Також найчастіше користувачі України гуглили питання: «Как умер Сквидвард?». На другому місці — «Як вийти заміж?». 

Українці шукали як купити поп іт, квитки на потяг та 13 iphone. У категорії «Фільми» жителі нашої країни найбільше цікавились стрічкою «Веном 2». У категорії «Серіали» однозначно перемогла «Гра в кальмара».

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Пресслужба поліції та «РадіоТрек». Хто отримав антипремію за сексизм?

Цьогоріч антипремією «Це яйце!» нагородили пресслужбу Харківської поліції, інтернет-видання «РадіоТрек» та уже колишнього секретаря Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрія Сарапійчука. «Переможців» обрали в категоріях «Моралізатор року», «Сексистський матеріал» та «Сексистське висловлювання», пише Детектор медіа

Чому це важливо. Медіа та публічні особи впливають на формування громадської думки, тому важливо висвітлювати та публічно засуджувати прояви сексизму, аби запобігти поширенню та вкоріненню шкідливих стереотипів.

Читати далі
+ 92 слів

У Gmail з’являться голосові та відеодзвінки

Google додав голосові та відеодзвінки у програму для обміну електронними листами на iOS та Android. Функція зараз доступна лише в приватних чатах, пізніше нею можна буде користуватись для групових дзвінків у Gmail. Про це Google повідомив у своєму блозі.

Щоб зателефонувати іншому користувачеві, необхідно обрати позначку телефону чи відео у правому куті сервісу. Оновлення згодом також з’явиться у мобільному додатку Google Chat.

Фото: unsplash.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

В Узбекистані скасували Tiktok-фестиваль за участі українських тіктокерів

Фестиваль був запланований на 25 грудня, але влада країни його скасувала. Остаточне рішення щодо проведення подібних заходів приймає МВС країни та президент.

Чому це важливо. Причиною скасування фестивалю став негативний вплив TikTok на молодь та невідповідність подібних подій менталітету держави, зазначає Міністерство культури. Також воно порадило організатором майбутніх подій зважати на їхню відповідність цінностям держави.

Читати далі
+ 18 слів

Безкоштовні пластикові пакети заборонять в Україні. Яка альтернатива?

З 10 грудня почне діяти перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів в Україні. Забороняється безкоштовно розповсюджувати їх у магазинах, на ринках та у сфері обслуговування. Про це повідомили на сайті Кабміну.

Чому це важливо. Таке рішення потенційно може допомогти зменшити пластикові відходи та покращити екологічну ситуацію. Лише за час пандемії люди спродукували понад вісім мільйонів тонн пластику.

Читати далі
+ 103 слів
Що там ще
+ 3637 новин