Загострення ситуації на Донбасі: Росія максимально наростила війська, Україна хоче дипломатичного вирішення, США привела свої війська у повну бойову готовність

Росія готова до широкомасштабних провокацій. Можливе й просування російських бойовиків углиб України. Про це повідомляє українська воєнна розвідка. РФ продовжує порушувати режим вогню і вбивати українських воїнів. Через це Європейське командування збройних сил США привело війська у бойову готовність найвищого рівня. Детальніше про те, що відбувається, читайте далі.

Чому це важливо. Дії Росії загрожують безпеці та територіальній цілісності України. 

Що робить Росія?

Росія стягує війська вздовж кордону з Україною та на окупованих територіях Донбасу і Криму під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань «Запад 2021». Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді 30 березня. Також окупанти вводять більшу кількість регулярних підрозділів збройних сил Росії на території так званих «ЛНР» і «ДНР». Можливе просування російських військ углиб України.

У так званій «ДНР» почався «призов» чоловіків на військову службу. А у так званій «ЛНР» розпочали набір чоловіків для «навчання військово-облікових спеціальностей». На тимчасово окупованій території Донеччини до 15 липня 2021 року хочуть призвати 200 людей віком від 18 до 27 років на піврічну «службу», яка відбуватиметься на базі «народної міліції ДНР». Потім ці люди отримають «військовий квиток». У так званій «ЛНР» для піврічного «навчання військово-облікових спеціальностей» на базі «народної міліції ЛНР» теж планують залучити 200 чоловіків віком від 18 до 27 років.

Для чого окупанти це роблять?

Таким чином Росія нібито «захищатиме» своїх громадян у самопроголошених «республіках». Насправді ж ці люди є українцями і багатьом з них російські паспорти видавали примусово. Через такі дії Росія намагатиметься здійснювати провокації й спонукатиме Україну давати відповідь на обстріли й інші дії окупантів.

Російські дипломатичні представництва за кордоном і медіа також готуються до висвітлення подій на Донбасі. Вони мають розповідати світові про нібито агресивні дії Збройних Сил України. Росія буцімто чинить «миротворчі» заходи у відповідь.

Як коментує події Президент України?

Володимир Зеленський заявив, що українська армія готова до будь-яких провокацій на Донбасі, зокрема і за участю російських військ. Україна продовжуватиме дипломатичні перемовини для досягнення миру на сході.

Цитата. «Гра м’язами у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону — це традиційна справа Росії. Таким чином вона намагається створювати атмосферу загрози та водночас — тиску під час переговорів щодо припинення вогню та щодо миру як нашої цінності», — пояснив Президент. 

Як реагували українські політики?

Очільник Міністерства зовнішніх справ Дмитро Кулеба зазначив, що теперішня ескалацію з боку Росії є системною та наймасштабнішою за останні роки. Однак Україна продовжуватиме дипломатичну роботу й до такого ж способу перемовин закликає Росію.

Цитата. «Україна разом з Німеччиною та Францією як посередниками у Нормандському форматі роблять усе можливе, аби спонукати Росію до конструктивного переговорного процесу. Інші наші партнери, зокрема США, Канада, Велика Британія, НАТО, також виступають за продовження Росією переговорів», ― сказав Кулеба.

Що робить Захід?

Європейське командування збройних сил США привело війська у бойову готовність найвищого рівня. Причиною стало те, що 26 березня окупанти на Донбасі порушили режим припинення вогню, убили чотирьох українських військових, а Росія почала стягувати війська до кордону з Україною. Пентагон розцінює дії Росії в Україні як новий виклик адміністрації американського президента Джо Байдена.

Також Європейське командування американської армії через введення додаткових російських військових підрозділів підвищило рівень спостереження з «можливої ​​кризи» до найвищого рівня ― «потенційного неминучої кризи». Окрім цього, США пообіцяли «не залишати Україну наодинці» у разі нарощування російської агресії. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін під час телефонної розмови з українським міністром оборони Андрієм Тараном.

Посли країн НАТО провели переговори через стягнення Росією військ до кордону України. У НАТО вважають, що Москва підриває мирні зусилля на сході України, і стурбовані «порушенням Росією угоди про припинення вогню в липні 2020 року, у результаті якого минулого тижня загинули чотири українських солдати».

Яка позиція російських політиків?

Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров каже, що «конфронтація між Заходом і Росією досягла дна». За його словами, «західні колеги» дарма ввели в дипломатичний і міжнародний ужиток слово «війна», а точніше «гібридна війна, розв’язана Росією». Лавров сподівається, що «розсудливість візьме гору».

Що відбувалося на фронті за останню добу?

На Донбасі впродовж 1 квітня бойовики 13 разів порушили режим припинення вогню. Двоє українських військових поранені. Поблизу селища Піски на Донеччині бойовики відкривали вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 82-го та 120-го калібрів. Біля Старогнатівки, Авдіївки та Водяного, що на Приазов’ї, вони використали гранатомети різних систем та стрілецьку зброю.

Біля Водяного на Донеччині, бойовики застосували протитанковий ракетний комплекс. Поблизу Світлодарського, Луганського й Золотого-4 російські найманці стріляли з автоматичних станкових та ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. Неподалік селищ Шуми та Новотошківське бойовики також використовували автоматичні станкові гранатомети.

Також бойовики облаштовують нові оборонні споруди й удосконалюють старі позиції. Україна була змушена відповідати на вогонь російських найманців і членів терористичних угруповань «ЛНР» і «ДНР».

Фото: armyinform.com.ua

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин