71% українців хочуть, щоб їхні нащадки жили саме в Україні — опитування

Лише 16% опитаних українців не хочуть, щоб їхні діти та онуки жили в Україні. 71% респондентів вважають навпаки. Щодо проживання у своєму місті та селі, то 61% хотіли б, щоб їхні нащадки продовжували жити у цій місцевості, третина – не хотіли б цього. Про це свідчить крайнє опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Чому це цікаво. Соціологічне опитування є репрезентативним, тобто показує погляди українців та їхнє ставлення до актуальних питань.

Детальніше. Ось результати опитування: 

  • відчуття українців. 58% опитаних зазначили, що відчувають надію, коли думають про місцеву ситуацію, 38% відчувають розчарування. Коли йдеться про ситуацію в державі, то все навпаки: 59% відчувають розчарування, і 37% — надію;
  • довіра до влади. 35% опитаних українців зазначили, що більше довіряють місцевій владі, 17% – більше центральній. 17% довіряють представникам влади на обох рівнях. Чверть не довіряють жодній. 55% вважають місцеву владу ближчою до людей, аніж центральну, лише 9% вважають протилежне;
  • очікування від місцевих виборів. Третина опитаних мають надію на позитивні зрушення у їхніх містах та селах після проведення місцевих виборів 25 жовтня. Половина вважають, що нічого не зміниться. Лише 7% очікують погіршення. 55% респондентів зазначили, що обов’язково візьмуть участь у цих виборах;
  • симпатії виборців на місцевих виборах. Умовний 5%-й бар’єр долають п’ять партій: «Слуга народу» — 15,6% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, «Опозиційна платформа — За життя» — 11,5%, «Європейська солідарність» — 11,0%, «Батьківщина» — 8,0% та «За майбутнє» — 5,9%;
  • контроль за владою. 50% опитаних українців вважать, що контролювати роботу місцевої влади мають самі громадяни. Іншим інституціям (наприклад, громадським організаціям, центральній та місцевій владі, правоохоронним органам) опитані не надто хочуть доручати цю місію (від 5% до 14%). 

Хто і як проводив опитування. Соціологічне опитування провела соціологічна група «Рейтинг» з 19 до 22 вересня. Опитали 5 тисяч осіб віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна. Метод опитування: телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. 

Довідка. Соціологічна група «Рейтинг» — це недержавна, незалежна дослідницька організація, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів. Утворена у 2008 році. Мережа інтерв’юерів нараховує понад 300 осіб і працює по всій Україні. Щорічно проводить близько 100 000 інтерв’ю і 100 фокус-групових досліджень.

Що важливо знати про місцеві вибори?

Вони відбудуться 25 жовтня цього року одночасно по всій Україні. Дільниці працюватимуть з 8:00 до 20:00. На дільниці виборцю після пред’явлення паспорта видадуть виборчі бюлетені для голосування на всіх виборах, на яких в нього або неї є право голосу. Наприклад, можуть видати бюлетені для голосування за нового мера, нових депутатів міської та обласної рад.

На місцеві вибори важливо прийти тому, що саме їхні результати визначатимуть, яким буде життя у вашому районі та у вашому місті. Адже саме місцева влада впливає на ремонт доріг у місті, заміну комунікацій, створення громадських просторів.

Чому важливо проголосувати на місцевих виборах також пояснює AR-гра в Instagram. У грі «Не бійся відкривати рота» учасник керує «галочкою». Вона символізує ту «пташку», яку ми ставимо зазвичай у бюлетені на виборах. «Галочка» біжить вулицею, а по дорозі їй трапляються різні монстри. Вони втілюють різні проблеми українських міст проблем: ями, сміття, зламані лавки, «цар-балкони». Коли гравець відкриває рота, галочка стріляє в монстра з лазера й той зникає.

Чи варто взагалі вірити соціологічним опитуванням?

В Україні працює не більше десяти авторитетних служб, які спроможні провести якісне та достовірне всеукраїнське опитування громадської думки. Коли правдиві результати політиків не влаштовують, вони через спеціальні псевдосоціологічні служби оприлюднюють вигідні для себе рейтинги. Це потрібно для того, щоб набрати додаткові голоси на виборах. 

Псевдосоціологи придумують для себе гучні назви і «зі стелі» малюють потрібні рейтинги клієнтам. За останній час утворився цілий ринок таких сумнівних служб. Реальні опитування визнаних фірм тонуть у хвилях брехні. Сайт «Тексти» зібрав дані про 96 псевдосоціологічних служб та 148 прихованих піарників, які оприлюднювали або коментували сумнівні результати протягом останніх 15 років.

Що ще варто знати про останні опитування українців?

  • 58% українців не бояться коронавірусу — опитування. 24% опитаних українців вважають пандемію коронавірусу зовсім не загрозливою, а ще 34% — скоріше не загрозливою. Найбільше людей з такими переконаннями — на півдні та сході країни. Лише 14% опитаних сказали, що коронавірус є дуже загрозливим. 
  • 52% українців незадоволені роботою Зеленського — опитування. 50% опитаних українців розповіли, що економічний стан їхніх сімей погіршився. 40% кажуть, що не побачили змін у своєму житті й лише 9% відчули покращення.
  • Понад 60% українців думають, що коронавірус створений штучно ― опитування. 66% українців вважають, що коронавірус не має природного походження. 37% з них думають, що його ще й навмисно поширили у світі. Про це свідчить опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 31 травня до 4 червня.
  • Україна на карантині: 61% громадян кажуть, що збідніли протягом останнього місяця — опитування. 61% опитаних громадян зазначили, що збідніли під час карантину, лише 3% відчули покращення. 51% респондентів вважають, що фінансове становище їхньої сім’ї погіршилось за останні пів року. 42% кажуть, що нічого не змінилося, тільки 6% побачили покращення. 
  • Молодь відчуває більше негативних емоцій на карантині — соцопитування. Молодь може переживати більше депресивних станів на карантині через різку зміну стилю життя, примусове звуження соціального кола, зниження активності, кількості вражень та подій. 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

В Україну повернули 121 загиблого бійця

Додому повернули 12 тіл захисників, що воювали на Луганському напрямку, 107 полеглих воїнів з Донецького напрямку та двох захисників із Запорізького напрямку. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Читати далі
+ 3 слів

Трьох дітей з тимчасово окупованих територій вдалось повернути в Україну

Це хлопчики 5-ти, 11-ти та 14-ти років. Нині на дітей та їхні родини чекає тривала реабілітація та робота з психологами. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 9460 новин