71% українців хочуть, щоб їхні нащадки жили саме в Україні — опитування

Лише 16% опитаних українців не хочуть, щоб їхні діти та онуки жили в Україні. 71% респондентів вважають навпаки. Щодо проживання у своєму місті та селі, то 61% хотіли б, щоб їхні нащадки продовжували жити у цій місцевості, третина – не хотіли б цього. Про це свідчить крайнє опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Чому це цікаво. Соціологічне опитування є репрезентативним, тобто показує погляди українців та їхнє ставлення до актуальних питань.

Детальніше. Ось результати опитування: 

  • відчуття українців. 58% опитаних зазначили, що відчувають надію, коли думають про місцеву ситуацію, 38% відчувають розчарування. Коли йдеться про ситуацію в державі, то все навпаки: 59% відчувають розчарування, і 37% — надію;
  • довіра до влади. 35% опитаних українців зазначили, що більше довіряють місцевій владі, 17% – більше центральній. 17% довіряють представникам влади на обох рівнях. Чверть не довіряють жодній. 55% вважають місцеву владу ближчою до людей, аніж центральну, лише 9% вважають протилежне;
  • очікування від місцевих виборів. Третина опитаних мають надію на позитивні зрушення у їхніх містах та селах після проведення місцевих виборів 25 жовтня. Половина вважають, що нічого не зміниться. Лише 7% очікують погіршення. 55% респондентів зазначили, що обов’язково візьмуть участь у цих виборах;
  • симпатії виборців на місцевих виборах. Умовний 5%-й бар’єр долають п’ять партій: «Слуга народу» — 15,6% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, «Опозиційна платформа — За життя» — 11,5%, «Європейська солідарність» — 11,0%, «Батьківщина» — 8,0% та «За майбутнє» — 5,9%;
  • контроль за владою. 50% опитаних українців вважать, що контролювати роботу місцевої влади мають самі громадяни. Іншим інституціям (наприклад, громадським організаціям, центральній та місцевій владі, правоохоронним органам) опитані не надто хочуть доручати цю місію (від 5% до 14%). 

Хто і як проводив опитування. Соціологічне опитування провела соціологічна група «Рейтинг» з 19 до 22 вересня. Опитали 5 тисяч осіб віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна. Метод опитування: телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. 

Довідка. Соціологічна група «Рейтинг» — це недержавна, незалежна дослідницька організація, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів. Утворена у 2008 році. Мережа інтерв’юерів нараховує понад 300 осіб і працює по всій Україні. Щорічно проводить близько 100 000 інтерв’ю і 100 фокус-групових досліджень.

Що важливо знати про місцеві вибори?

Вони відбудуться 25 жовтня цього року одночасно по всій Україні. Дільниці працюватимуть з 8:00 до 20:00. На дільниці виборцю після пред’явлення паспорта видадуть виборчі бюлетені для голосування на всіх виборах, на яких в нього або неї є право голосу. Наприклад, можуть видати бюлетені для голосування за нового мера, нових депутатів міської та обласної рад.

На місцеві вибори важливо прийти тому, що саме їхні результати визначатимуть, яким буде життя у вашому районі та у вашому місті. Адже саме місцева влада впливає на ремонт доріг у місті, заміну комунікацій, створення громадських просторів.

Чому важливо проголосувати на місцевих виборах також пояснює AR-гра в Instagram. У грі «Не бійся відкривати рота» учасник керує «галочкою». Вона символізує ту «пташку», яку ми ставимо зазвичай у бюлетені на виборах. «Галочка» біжить вулицею, а по дорозі їй трапляються різні монстри. Вони втілюють різні проблеми українських міст проблем: ями, сміття, зламані лавки, «цар-балкони». Коли гравець відкриває рота, галочка стріляє в монстра з лазера й той зникає.

Чи варто взагалі вірити соціологічним опитуванням?

В Україні працює не більше десяти авторитетних служб, які спроможні провести якісне та достовірне всеукраїнське опитування громадської думки. Коли правдиві результати політиків не влаштовують, вони через спеціальні псевдосоціологічні служби оприлюднюють вигідні для себе рейтинги. Це потрібно для того, щоб набрати додаткові голоси на виборах. 

Псевдосоціологи придумують для себе гучні назви і «зі стелі» малюють потрібні рейтинги клієнтам. За останній час утворився цілий ринок таких сумнівних служб. Реальні опитування визнаних фірм тонуть у хвилях брехні. Сайт «Тексти» зібрав дані про 96 псевдосоціологічних служб та 148 прихованих піарників, які оприлюднювали або коментували сумнівні результати протягом останніх 15 років.

Що ще варто знати про останні опитування українців?

  • 58% українців не бояться коронавірусу — опитування. 24% опитаних українців вважають пандемію коронавірусу зовсім не загрозливою, а ще 34% — скоріше не загрозливою. Найбільше людей з такими переконаннями — на півдні та сході країни. Лише 14% опитаних сказали, що коронавірус є дуже загрозливим. 
  • 52% українців незадоволені роботою Зеленського — опитування. 50% опитаних українців розповіли, що економічний стан їхніх сімей погіршився. 40% кажуть, що не побачили змін у своєму житті й лише 9% відчули покращення.
  • Понад 60% українців думають, що коронавірус створений штучно ― опитування. 66% українців вважають, що коронавірус не має природного походження. 37% з них думають, що його ще й навмисно поширили у світі. Про це свідчить опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 31 травня до 4 червня.
  • Україна на карантині: 61% громадян кажуть, що збідніли протягом останнього місяця — опитування. 61% опитаних громадян зазначили, що збідніли під час карантину, лише 3% відчули покращення. 51% респондентів вважають, що фінансове становище їхньої сім’ї погіршилось за останні пів року. 42% кажуть, що нічого не змінилося, тільки 6% побачили покращення. 
  • Молодь відчуває більше негативних емоцій на карантині — соцопитування. Молодь може переживати більше депресивних станів на карантині через різку зміну стилю життя, примусове звуження соціального кола, зниження активності, кількості вражень та подій. 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

У Джанкої вибух знищив ракети «Калібр». Головне за ніч і ранок 21 березня

Ввечері 20 березня в тимчасово окупованому Криму пролунала низка вибухів, окупаційна влада заявила про атаку безпілотниками. У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що у Джанкої знищили російські крилаті ракети типу «Калібр НК» під час їхнього транспортування залізницею.

Читати далі
+ 114 слів

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5836 новин