Понад 60% українців думають, що коронавірус створений штучно ― опитування

66% українців вважають, що коронавірус не має природного походження. 37% з них думають, що його ще й навмисно поширили у світі. Про це свідчить опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 31 травня до 4 червня.

Чому це цікаво. Опитування показує недовіру людей до офіційних заяв ВООЗ та дослідницьких лабораторій. Довкола походження вірусу виникло кілька конспірологічних теорій, які мають своїх прихильників. 

Детальніше. Під час опитування людям пропонували обрати три твердження про виникнення коронавірусу, з якими вони погоджуються найбільше. До них увійшли такі:

  • природне виникнення і згодом поширення у світі;
  • штучна розробка в лабораторії, але випадкове поширення у світі;
  • спеціальна розробка і навмисне поширення у світі для зменшення чисельності населення та/або завдання шкоди окремим країнам.

Найбільший відсоток опитаних ― 37% ― схильний до твердження, що що коронавірус спеціально розроблений і навмисно поширений у світі. 29% респондентів вважають, що коронавірус зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю.

Лише 18% людей погоджуються з твердженням, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився світом.

Опитування відбувалося методом телефонного інтервʼю з використанням компʼютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Всього опитали 2 000 осіб віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,4% — для показників, близьких до 10%.

То чи справді коронавірус створили штучно?

Новий коронавірус виник у кажанів у Китаї наприкінці минулого року. Ним не маніпулювали і не створювали у лабораторних умовах. Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Усі наявні дані свідчать про те, що вірус має тваринне походження. Але поки неясно, як вірус подолав шлях до людини. Наразі припускають, що був проміжний господар з тварин.

Якою є ситуація в Україні й у світі зараз?

У глобальному масштабі ситуація з коронавірусом лише погіршується. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) просить не припиняти боротися з коронавірусом у країнах, де зараз спостерігається поліпшення.

При трохи більше, ніж 40 тисячах офіційно підтверджених випадків коронавірусу в Україні, на цю недугу захворіли 150 тисяч людей. Про це свідчить епідеміологічна модель, яку розробили у Київській школі економіки (KSE), щоб вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом. В Україні зростання захворюваності на коронавірус почалося зі зняття обмежень карантину з 12 травня 2020. А з кінця травня зростають темпи поширення захворюваності. У Київській школі економіки це не пов’язують зі зростанням кількості тестувань.

Колективний імунітет людства до коронавірусу може виробитися, коли 43% населення перехворіють на коронавірус і отримають імунітет до нього. Математики зі Стокгольмського університету створили модель поділу людей на популяції і групи з урахуванням віку і соціальної активності. Науковці провели обчислення, які показали, що пороговий рівень імунітету до коронавірусу може бути нижчим, ніж 60%, які озвучували раніше.

Чи легко інфікуватися?

Науковий експеримент показав, як коронавірус може передаватися у ресторані зі шведським столом. Одному з учасників експерименту нанесли на руки фарбу, яку видно лише у темряві. Вона імітувала вірус. Після цього чоловіка запросили пригоститися стравами зі шведського столу разом з іншими учасниками експерименту. За пів години фарба була на руках усіх присутніх, а в декого навіть на обличчі.

У заяві Всесвітньої організації охорони здоровʼя йдеться про те, що наразі немає доказів, що повторне зараження коронавірусом не відбуватиметься. Уряди деяких країн хотіли запровадити так звані «паспорти імунітету» ― спеціальні посвідки громадянам, які вже перехворіли на коронавірус. Зокрема такі документи планували видавати у Німеччині. З ними люди могли б не дотримуватися карантину й вільно пересуватися на роботу чи за іншої потреби. Однак у світі вже зафіксовані повторні випадки інфікування коронавірусом.

Як уберегтися?

Масове носіння масок може зупинити другу хвилю COVID-19. Маски знижують швидкість поширення вірусу, якщо люди носитимуть їх у громадських місцях. Навіть власноруч виготовлені маски в цьому випадку є дієвими.

Захисну маску, що здатна очищуватися сама, створили в Ізраїлі. Використання таких масок допоможе людям витрачати менше грошей на постійну покупку одноразових. До того ж це може зменшити кількість використаних масок і запобігти їхньому дефіциту в аптеках.

Недорогий і доступний стероїд дексаметазон врятував життя третини пацієнтів у випадках найтяжчого перебігу коронавірусної інфекції COVID-19. Це встановили дослідники під керівництвом науковців Оксфордського університету.

Залишки коронавірусу в легенях можуть спричинити позитивний результат тесту в тих, хто вилікувався. Однак наразі не доведено, що заразитися захворюванням вдруге неможливо.

Спрей, який може захистити від коронавірусу, створили в Гонконзі. Під час розпилення він перетворюється на тонку плівку, а її захисна дія триває 90 днів.

Фото: pexels.com

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин