71% українців задоволений роботою Зеленського

Wow

11% опитаних незадоволені роботою президента, а 18% не змогли відповісти на запитання. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Чому це важливо. Це дослідження показує ставлення українців до роботи президента.

Детальніше. Соціологічна група «Рейтинг» провела соціологічне опитування протягом 6-10 вересня цього року. Згідно з ним, 71% опитаних задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського, 11% – протилежної думки, 18% – не змогли сформувати своє ставлення до нього. У порівнянні із липнем цього року рівень задоволеності роботою глави держави зріс майже у півтори рази — станом на липень він становив приблизно 50%. 

Позитивно оцінюють роботу прем’єр-міністра Олексія Гончарука 29% опитаних. Хоча майже 60% опитаних не змогли оцінити роботи очільника уряду. Роботою нової Верховної Ради задоволені 39% респондентів, незадоволені – 16%. Не змогли її оцінити 45% опитаних.

Хто і як проводив дослідження. Соціологічна група «Рейтинг» — це недержавна незалежна дослідницька організація. Вона спеціалізується на проведенні соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів. Утворена у 2008 році. Щорічно проводить близько 100 000 інтерв’ю і 100 фокус-групових досліджень. 

Це опитування соціологічна група провела з 6 до 10 вересня цього року. Вона опитала 2500 людей від 18 років в особистому інтерв’ю. Похибка — не більше 2%.

Контекст. Нагадаємо, що наприкінці серпня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва розповів, що 63% українців позитивно оцінюють перші кроки глави держави. Організація провела соціологічне опитування «Сто днів після президентських виборів». Новообраний президент Володимир Зеленський тоді мав довіру 70% громадян. Перші кроки Зеленського і його команди позитивно оцінювали 63% українців, негативно — 13%, ще 24% не визначилися. Це найвищий результат за всі часи серед українських президентів.

Рада прийняла закон про імпічмент президента. Відтепер депутати зможуть усунути президента з посади виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Для цього знадобиться близько 337 голосів. 

Підставою для ініціювання усунення президента з його посту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів. У цьому поданні нардепи мають обґрунтувати, чому потрібно створити спеціальну тимчасову слідчу комісію. Комісія, у свою чергу, буде розслідувати факт і обставини державної зради або іншого злочину, які вчинив президент.

Після рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів. Ці установи які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину. У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закривають. 

На позитивну оцінку роботи Володимира Зеленського міг вплинути обмін полоненими, який відбувся 7 вересня. Тобі 35 бранців Кремля повернулося в Україну. Серед них політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексей Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки 24 моряки.

Тоді президент України зазначив, що вважає перший етап обміну виконаним. Він і Путін «зробили все, що пообіцяли і зробили все, не змінюючи по ходу домовленості. Формула була збережена. Це були наші домовленості. Спочатку ми говорили, що повертаються спочатку моряки, але потім ми вийшли на діалог, я дуже радий, що це була наша пропозиція про інший формат, доповнення до наших моряків наших політв’язнів».

Фото: скріншот із дослідження

Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника за гроші, які українці зібрали на «Народний Байрактар»

Компанія ICEYE надасть Міноборони України повний доступ до одного зі своїх супутників, який вже перебуває на орбіті у потрібному регіоні. ЗСУ зможуть отримувати супутникові зображення критичних ділянок для планування операцій з високою частотою оновлення. Про це повідомив благодійний фонд Сергія Притули.

Читати далі
+ 38 слів

На передову відправили перший медичний гелікоптер придбаний за кошти United24

LIKE

Гелікоптер Мі-2 АМ-1 вчора був відправлений на фронт. На борту гвинтокрила також є медичне обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації. Гелікоптер модернізувало українське виробництво.

Читати далі
+ 16 слів

окупант зазнав найбільших втрат за добу на Донецькому напрямку

Армія рф втратила близько 200 військових за минулу добу. З початку війни українські захисники ліквідували 44 300 військовослужбовців. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів

росія знову завдала ударів по Харкову. Головне за ніч і ранок 18 серпня

Читати далі
+ 58 слів

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 4567 новин