71% українців задоволений роботою Зеленського

Wow

11% опитаних незадоволені роботою президента, а 18% не змогли відповісти на запитання. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Чому це важливо. Це дослідження показує ставлення українців до роботи президента.

Детальніше. Соціологічна група «Рейтинг» провела соціологічне опитування протягом 6-10 вересня цього року. Згідно з ним, 71% опитаних задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського, 11% – протилежної думки, 18% – не змогли сформувати своє ставлення до нього. У порівнянні із липнем цього року рівень задоволеності роботою глави держави зріс майже у півтори рази — станом на липень він становив приблизно 50%. 

Позитивно оцінюють роботу прем’єр-міністра Олексія Гончарука 29% опитаних. Хоча майже 60% опитаних не змогли оцінити роботи очільника уряду. Роботою нової Верховної Ради задоволені 39% респондентів, незадоволені – 16%. Не змогли її оцінити 45% опитаних.

Хто і як проводив дослідження. Соціологічна група «Рейтинг» — це недержавна незалежна дослідницька організація. Вона спеціалізується на проведенні соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів. Утворена у 2008 році. Щорічно проводить близько 100 000 інтерв’ю і 100 фокус-групових досліджень. 

Це опитування соціологічна група провела з 6 до 10 вересня цього року. Вона опитала 2500 людей від 18 років в особистому інтерв’ю. Похибка — не більше 2%.

Контекст. Нагадаємо, що наприкінці серпня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва розповів, що 63% українців позитивно оцінюють перші кроки глави держави. Організація провела соціологічне опитування «Сто днів після президентських виборів». Новообраний президент Володимир Зеленський тоді мав довіру 70% громадян. Перші кроки Зеленського і його команди позитивно оцінювали 63% українців, негативно — 13%, ще 24% не визначилися. Це найвищий результат за всі часи серед українських президентів.

Рада прийняла закон про імпічмент президента. Відтепер депутати зможуть усунути президента з посади виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Для цього знадобиться близько 337 голосів. 

Підставою для ініціювання усунення президента з його посту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів. У цьому поданні нардепи мають обґрунтувати, чому потрібно створити спеціальну тимчасову слідчу комісію. Комісія, у свою чергу, буде розслідувати факт і обставини державної зради або іншого злочину, які вчинив президент.

Після рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів. Ці установи які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину. У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закривають. 

На позитивну оцінку роботи Володимира Зеленського міг вплинути обмін полоненими, який відбувся 7 вересня. Тобі 35 бранців Кремля повернулося в Україну. Серед них політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексей Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки 24 моряки.

Тоді президент України зазначив, що вважає перший етап обміну виконаним. Він і Путін «зробили все, що пообіцяли і зробили все, не змінюючи по ходу домовленості. Формула була збережена. Це були наші домовленості. Спочатку ми говорили, що повертаються спочатку моряки, але потім ми вийшли на діалог, я дуже радий, що це була наша пропозиція про інший формат, доповнення до наших моряків наших політв’язнів».

Фото: скріншот із дослідження

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів
Що там ще
+ 9458 новин