75% представників покоління Z звільняються з роботи через психологічні проблеми — дослідження

Половина міленіалів (23–28 років) та 75% працівників покоління Z (18–22 роки) звільнялися з роботи, зокрема, через причини, пов’язані з психічним здоров’ям. А у поколінні бебі-бумерів (55–73 роки) це робили лише 10% працівників. Про це пише видання CNBС з посиланням на дослідження інституту психічного здоров’я Mind Share Partners.

Чому це важливо. Молоді покоління набагато частіше відчувають тривогу, аніж попередні. 

Детальніше. Найбільшими факторами впливу на психічне здоров’я мілленіалів, згідно із дослідженнями, є робота і зарплата.

Дослідники опитали 1500 працівників віком від 16 років про те, як робота впливає на їхнє психічне здоров’я. Зокрема, учасників запитали про те, як часто у них з’являються симптоми стресу й тривоги на роботі (наприклад, пришвидшене серцебиття, підвищене потовиділення, тремтіння, дискомфорт у шлунку або втрата свідомості). Також їх запитали, як психічне здоров’я впливає на результати їхньої роботи, чи отримували вони підтримку на робочому місці та чи звільнялися через те, що робота негативно впливала на їхнє психічне здоров’я.

Результати дослідження показали, що мілленіали відчувають тривогу втричі частіше за покоління бебі-бумерів, а представники покоління Z у чотири рази частіше. Натомість вони краще знають, до кого звертатися по допомогу.

→ 5 способів швидко подолати стрес. 

  1. «Поза влади»: розправте плечі, груди вперед, стійте рівно, ноги мають стояти міцно. На думку дослідниці мови тіла Емі Кадді, коли ваше тіло стає а таку позу, то й мозок підлаштовується. 
  2. «Стрес – помічник»: Коли ви відчуваєте стрес, усвідомте його — і помічайте, як він проявляється в вас фізично. Визнайте, що стресова реакція пов’язана з чимось, що вас хвилює. Що такого значущого є в цій ситуації, чому вона така для вас важлива? Навчіться використовувати приплив енергії та зосередженість, яку ви отримуєте від стресу.
  3. «Стоп-стрес»: Цю психологічну техніку добре використовувати, коли ви розгублені або нервуєтеся, бо треба зосередитися на завданні. Зупиніться. Покиньте робити те, що робили, та зверніть увагу на те, що відчуваєте і про що думаєте.  Подихайте. Кілька швидких вдихів допоможуть перефокусуватися. Поспостерігайте, де саме у вашому тілі відчувається напруга? В плечах? У стиснутій щелепі? Про що ви думаєте, ці думки продуктивні чи контрпродуктивні? Тепер ви трохи знаєте про свій стрес. Продовжуйте робити свою справу, але більш помірковано та спокійно.
  4. «Дошка подяки»: У деяких компаніях це дошка, на якій працівники пишуть або залишають повідомлення на стікерах — для колег, яким вони хочуть подякувати. Дошку подяки, яка постійно нагадуватиме, скільки хороших речей ми робимо одне для одного, можна зробити й вдома.
  5. «5 хвилин на добру справу»: Як пише професор психології Адам Грант, п’ять хвилин, витрачених на послугу іншій людині,«додають вартості» вам у її очах, і це дуже цінно. Завжди бути готовим присвятити людині кілька хвилин свого часу — написати хороший відгук, дати потрібний контакт тощо — ви розширите своє коло корисних знайомств, і вам на душі покращає. Поміркуйте, якою «невеличкою дозою» добра ви можете стати в пригоді колегам або родичам.

→  Покоління Y та Z читають найбільше. Міленіалам (Y) та цинтеніалам (Z) близька концепція life-long learning (навчання протягом всього життя). Вони розуміють, що їхній успіх залежить від уміння вчитися та перевчатися. Міленіали виросли під час стрімкого розвитку технологій і дуже швидко пристосовуються до їх змін. Представники покоління Y багато уваги приділяють само- та професійному розвитку: хочуть бути універсальними фахівцями, адже розуміють, як швидко все змінюється у світі. Представники покоління Y все більше надають перевагу саме діджитал-комунікаціям. Міленіали також є прихильниками друкованої літератури: вони надають перевагу саме паперовим книжкам. У середньому міленіали читають п’ять книжок на рік: це загальний показник як в Україні, так і у світі. 

 Фото: Buro Millenial / Pexels

Україна закупить найдорожчі у світі ліки для дітей з СМА

Країна вперше виділить кошти на закупівлю найдорожчого у світі уколу Zolgensma, необхідного для лікування дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради. У бюджеті 2022 передбачили 300 мільйонів гривень на закупівлю дороговартісних ліків, серед них — для лікування СМА. Для порівняння ціна одного уколу — близько двох мільйони доларів (54 мільйони гривень).

В Україні понад 200 дітей хворіють СМА. Спінальна м’язова атрофія – рідкісне нервово-м’язове захворювання, яке супроводжується втратою мотонейронів та прогресуючою атрофією м’язів, відповідальних за дихання, ковтання, тримання голови, рухи, що призводить до ранньої смерті дітей. Виокремлюють три основні типи цієї хвороби: І — найтяжчий, ІІ — проміжний, ІІІ — найлегший. 

Фото: nv.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Цифра дня: 37% українців повністю вакциновані від COVID-19

Понад 43% отримали принаймні одне щеплення. Про це заявило МОЗ. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%. 

В Україні зробили понад 25 мільйонів щеплень проти COVID-19. 

Станом на 2 грудня в Україні зафіксували 13 777 нових підтверджених випадків COVID-19, з них дітей — 1 279, медпрацівників — 222. 

Фото: rdaberyslav.gov.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Раdіо ніч», «Спитайте Мієчку» й «Хто ти такий?»: Які книжки увійшли до коротких списків Книги року ВВС-2021

Книжки Станіслава Асєєва та Андрія Соломори і не лише — ВВС News Україна оприлюднила Короткі списки літературної премії Книга року ВВС-2021. Серед 39 видань журі обрало фіналістів, які увійшли до довгих списків Книги року ВВС-2021. 

Чому це цікаво. Книга року BBC — літературна нагорода українськомовним літературним творам, яку щорічно вручає редакція BBC News українською за найкращу українськомовну книгу видану торік.

Читати далі
+ 126 слів

Морґенштерн та «Король и Шут»: Spotify опублікував дані про музичні вподобання українців у 2021 році

Найбільше прослуховувань серед українців отримав російський репер Морґенштерн. За ним у списку Kizaru та Скриптоніт.

Чому це важливо. Українських виконавців у списках найбільш прослухуваних музикантів в Україні за 2021 рік немає.

Детальніше. Платформа поділила рейтинги на категорії: трек, виконавець, виконавиця, найкращі музиканти та найкращі гурти. 

Найкращим треком став Astronaut In The Ocean (виконавець — Masked Wolf). Серед найпопулярніших композицій також опинилися I wanna be your slave (Maneskin), Дежавю (Kizaru), Zittie e buoni (Maneskin) і Cristal & Моєт (Морґенштерн).

Найпопулярнішою виконавицею в українському сегменті стала російська співачка Альона Швець, за нею розмістилися Біллі Айліш та Дуа Ліпа.

Серед гуртів найбільше прослуховувань отримав російський панк-гурт «Король и Шут». За ними — корейський K-Pop-гурт BTS та ще один російський дует MiyaGi & Andy Panda.

Фото: processer.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

COVID-сертифікат вакцинації потрібно згенерувати у «Дії» вже зараз, щоб отримати 1000 гривень

LIKE

Щоб згенерувати документ в Дії, потрібно завантажити додаток, авторизуватися, натиснути «додати документ» на головному екрані або обрати «COVID-сертифікати» в послугах. Алгоритм формування сертифікату нагадав віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.

Чому це корисно. Лише так громадяни зможуть отримати гроші за вакцинацію у межах програми «єПідтримка» з 19 грудня. 

Детальніше. Важливо не забути поставити галочку про згоду на обробку персональних медичних даних. Якщо лікар вніс коректну інформацію в електронну систему, сертифікат з’явиться в додатку автоматично.

Цитата. «Зараз отримати сертифікат у застосунку можна і з ID-карткою, і з паспортом-книжечкою. Потрібно лише авторизуватися через BankID», — нагадав Федоров.

Довідка. 15 листопада Володимир Зеленський у своєму відеозверненні повідомив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації, тобто отримали два щеплення, зможуть отримати тисячу гривень. За його словами, за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал, кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа- та залізничні перевезення або витратити на книги. 

Мовою цифр. 2 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6297 у другому читанні, який передбачає виділення восьми мільярдів гривень на підтримку населення під час карантину. Раніше депутатка від «Слуги народу» Роксолана Підласа повідомила, що загалом для виплат громадянам, які пройшли повний курс вакцинації, потрібно буде до 15 млрд гривень. Станом на 2 грудня в Україні двома дозами вакцинувалося 11 549 490 осіб. 

Фото: fbc.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів

Компанія Meta запускає платформу, яка допоможе боротися з «порнопомстою»

Йдеться про поширення інтимних фото користувача у соцмережах без його згоди. Якщо людина стурбована тим, що її світлини опубліковані або можуть бути опубліковані на онлайн-платформах, вона матиме змогу завантажити їх на сайт під назвою StopNCII для захисту. Про це повідомили у Meta.

Після завантаження технологія генерації хешів надасть їм унікальне значення хеш-функції (числовий код), створюючи такий собі цифровий «відбиток». Компанії, які долучилися до платформи StopNCII, отримують цей відбиток і перевіряють, чи поширив хтось його на своїх платформах (наприклад, Facebook та Instagram), щоб заблокувати їх. Самі матеріали поширюватися із StopNCII.org не будуть.

Також StopNCII не працює з матеріалами, які стосуються інтимних зображень неповнолітніх. Натомість там радять звертатися до відповідних організацій.

Фото: bit.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Будьте терплячими, допомагайте і не ігноруйте. Як спілкуватися з людиною з інвалідністю?

Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою українці відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, щоб привернути увагу до потреб громадян з фізичними та психологічними особливостями. Міністерство соціальної політики на своєму офіційному сайті зазначає, що зараз в Україні живе понад два мільйони осіб з різними видами порушень.

Ми поспілкувались з психологинею Львівського НРЦ «Оберіг» Мар‘яною Жилою, яка склала добірку порад щодо того, як правильно спілкуватись з людьми з психологічними та фізичними проблемами.

Експертка у коментарі для NZL зазначає: «Ставлення до усіх, з ким ми спілкуємось, повинно бути однаковим. Перш за все, треба бачити людину, а не її діагноз. Однак, через стереотипні уявлення про людей з інвалідністю, вони часто стикаються з недоречною жалістю або навіть дискримінацією». 

Читати далі
+ 134 слів

Журналісти Bihus.info перепросили за матеріал про обшуки в будинку Іллі Киви. Чому трапилася помилка?

Проєкт журналістських антикорупційних розслідувань Bihus.info 1 грудня опублікував матеріал щодо обшуку правоохоронцями будинку народного депутата Іллі Киви. Журналісти зазначили, що інформація неправдива й вибачились. Про це повідомив автор проєкту Денис Бігус.

Чому це важливо. Як зазначає Денис Бігус, це перша помилка за існування редакції протягом восьми років. Журналісти отримали фото й матеріали від правоохоронців з нібито обшуку будинку. Однак виявилось, що фотографії були з іншої справи. 

Читати далі
+ 77 слів
Що там ще
+ 3617 новин