Детальніше. Найбільшими факторами впливу на психічне здоров’я мілленіалів, згідно із дослідженнями, є робота і зарплата.
Дослідники опитали 1500 працівників віком від 16 років про те, як робота впливає на їхнє психічне здоров’я. Зокрема, учасників запитали про те, як часто у них з’являються симптоми стресу й тривоги на роботі (наприклад, пришвидшене серцебиття, підвищене потовиділення, тремтіння, дискомфорт у шлунку або втрата свідомості). Також їх запитали, як психічне здоров’я впливає на результати їхньої роботи, чи отримували вони підтримку на робочому місці та чи звільнялися через те, що робота негативно впливала на їхнє психічне здоров’я.
Результати дослідження показали, що мілленіали відчувають тривогу втричі частіше за покоління бебі-бумерів, а представники покоління Z — у чотири рази частіше. Натомість вони краще знають, до кого звертатися по допомогу.
→ 5 способів швидко подолати стрес.
- «Поза влади»: розправте плечі, груди вперед, стійте рівно, ноги мають стояти міцно. На думку дослідниці мови тіла Емі Кадді, коли ваше тіло стає а таку позу, то й мозок підлаштовується.
- «Стрес – помічник»: Коли ви відчуваєте стрес, усвідомте його — і помічайте, як він проявляється в вас фізично. Визнайте, що стресова реакція пов’язана з чимось, що вас хвилює. Що такого значущого є в цій ситуації, чому вона така для вас важлива? Навчіться використовувати приплив енергії та зосередженість, яку ви отримуєте від стресу.
- «Стоп-стрес»: Цю психологічну техніку добре використовувати, коли ви розгублені або нервуєтеся, бо треба зосередитися на завданні. Зупиніться. Покиньте робити те, що робили, та зверніть увагу на те, що відчуваєте і про що думаєте. Подихайте. Кілька швидких вдихів допоможуть перефокусуватися. Поспостерігайте, де саме у вашому тілі відчувається напруга? В плечах? У стиснутій щелепі? Про що ви думаєте, ці думки продуктивні чи контрпродуктивні? Тепер ви трохи знаєте про свій стрес. Продовжуйте робити свою справу, але більш помірковано та спокійно.
- «Дошка подяки»: У деяких компаніях це дошка, на якій працівники пишуть або залишають повідомлення на стікерах — для колег, яким вони хочуть подякувати. Дошку подяки, яка постійно нагадуватиме, скільки хороших речей ми робимо одне для одного, можна зробити й вдома.
- «5 хвилин на добру справу»: Як пише професор психології Адам Грант, п’ять хвилин, витрачених на послугу іншій людині,«додають вартості» вам у її очах, і це дуже цінно. Завжди бути готовим присвятити людині кілька хвилин свого часу — написати хороший відгук, дати потрібний контакт тощо — ви розширите своє коло корисних знайомств, і вам на душі покращає. Поміркуйте, якою «невеличкою дозою» добра ви можете стати в пригоді колегам або родичам.
→ Покоління Y та Z читають найбільше. Міленіалам (Y) та цинтеніалам (Z) близька концепція life-long learning (навчання протягом всього життя). Вони розуміють, що їхній успіх залежить від уміння вчитися та перевчатися. Міленіали виросли під час стрімкого розвитку технологій і дуже швидко пристосовуються до їх змін. Представники покоління Y багато уваги приділяють само- та професійному розвитку: хочуть бути універсальними фахівцями, адже розуміють, як швидко все змінюється у світі. Представники покоління Y все більше надають перевагу саме діджитал-комунікаціям. Міленіали також є прихильниками друкованої літератури: вони надають перевагу саме паперовим книжкам. У середньому міленіали читають п’ять книжок на рік: це загальний показник як в Україні, так і у світі.
Фото: Buro Millenial / Pexels