«Сповідь книгаря», «Жінка без гробівця» та ще 7 книжкових новинок листопада

LIKE

Історія Європи після Другої світової війни, відверта «Сповідь книгаря», інструкція, як створити корпоративну культуру та стати щасливим — ці та не лише книжки у нашій листопадовій добірці новинок.

  • «Після війни. Історія Європи після 1945 року» Тоні Джадта, «Наш формат». Ця книжка — перша сучасна історія, яка охоплює усю Європу: і Східну, і Західну. Автор проводить читачів через історії тридцяти чотирьох націй та шістдесят років політичних і культурних змін — і все це в одній оповіді. Тоні Джадт присвятив майже десятиліття написанню цієї книжки. Дізнайтеся більше тут.
  • «Я бачив його живим, мертвим і знову живим» Валерія Пузіка, «Видавництво Старого Лева». Це збірка оповідань військового добровольця про дитинство, почуття, стосунки, мир і війну. Кут зору в усіх текстах — несподіваний, конфлікт здебільшого внутрішній, а події розгортаються незвично. Оповідання дадуть читачеві змогу відрефлексувати, пережити з автором кожен момент оповіді. Читайте уривок тут.
  • «Як земля сформувала історію людства» Льюїса Дартнелла, «Наш формат». Мезозой вплинув на вибори у США? Планета навчила людей плавити метал? Звучить як нісенітниця? Але це правда! Земля не лише впливала на людство, але й досі найнесподіваніше це робить. Книжка буде цікавою усім, хто цікавиться нашою планетою та історією людства. Прочитати уривок можна тут.
  • «Вечір у Візантії» Ірвіна Шоу, «Видавництво Старого Лева». Головний персонаж Крейґ — легенда кіно, його знають мільйони. Але через швидкоплинні інтриги, дріб’язкові вчинки та компроміси його талант та успіх чомусь відійшли на задній план. Настав час розбиратися з добром і злом та долати кризу середнього віку — щоб або примиритися з реальним станом речей, або почати все з нової сторінки. Читайте уривок тут.
  • «Ви те, що ви робите. Як створити корпоративну культуру» Бена Горовіца, «Наш формат». Вчитися треба у людей, які «хакнули» систему і змінили культуру. У цьому переконаний автор книжки Бен Горовіц. Він звертається не до ідеальних історій успіху, а до тих, що здавалися неможливими, але спрацювали, бачить спільне в баченні Чингісхана й ексдиректора «Макдональдс», і переконує, що ви й ваша компанія — це те, що робите. Читайте урикок тут.
  • «Жінка без гробівця. Розповідь про мою тітку» Мартіна Поллака, «Видавництво Старого Лева». Автор не чув, щоб його дідусь згадував про свою сестру Пауліну, хоча про інших родичів розповідав охоче. Пауліна єдина з родини трагічно загинула після Другої світової війни. Провина, за яку її заарештували, невідома, бо жінка жила тихим життям, трималася осторонь політики. Попри це саме Пауліна померла у концтаборі, а її брати, прихильники нацизму, навіть після Другої світової війни продовжили працювати юристами. То що ж трапилося з Пауліною? Читайте уривок тут

  • «Книжка, яка зробить тебе супермегащасливим» Франсуази Буше, «Vivat». Авторка наводить кілька смішних прикладів, наочних порівнянь та найавторитетніших аргументів, щоб у читачів не залишилося жодних сумнівів: абсолютно всі створіння на землі можуть бути щасливими. Але, звісно, до того треба спочатку докласти трохи зусиль і неабияк цього хотіти. Розглядайте уривок тут.

  • «Львів: кінець ілюзій. Оповідь про листопадовий погром 1918 року» Ґжеґожа Ґаудена, «Човен». Це перше й унікальне за достовірністю та масштабом охопленого матеріалу дослідження погрому єврейського населення Львова, який у листопаді 1918 року влаштували польські вояки. Упродовж століття цю трагічну подію описували як серію звичайних кримінальних злочинів, які у воєнному хаосі скоїли українські й навіть єврейські бандити та дезертири з австрійської армії. Автор кидає виклик такому трактуванню. Читайте уривок тут.

  • «Сповідь книгаря» Шона Байзелла, «Наш формат». Книжка — відверта сповідь про те, як виживають маленькі книгарні, коли Amazon смертельно дихає у спину, а відвідувачі зазирають згаяти час, а не щось придбати. Читайте уривок тут.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин