Апатія, безсоння, пригніченість, панічні атаки: як коронавірус впливає на психічне здоров’я?

COVID-19 здатен не лише уразити легені, але й нашкодити психічному здоров’ю: спричинити депресію, апатію, збої нервової систем. Постійні карантини, ізоляція, дистанційні робота, навчання й зустрічі онлайн також можуть втомлювати й змушувати почуватися гірше. Детальніше про всі ці явища читайте у нашій добірці досліджень про те, як коронавірус впливає на психічне здоров’я людей.

Чому це важливо. Через пандемію коронавірусу чимало людей стикаються з психічними проблемами. Медики все частіше вживають термін «постковідний синдром», який характеризує схожі психічні відчуття пацієнтів, які перенесли COVID-19.

Апатія, панічні атаки та інші психологічні наслідки можуть виникнути через коронавірус. Негативно вплинути на моральний стан людей може як перенесене захворювання, адже воно здатне вражати нервову систему, спричиняти втому й апатію, так і реальність, яку створила пандемія. Ізоляція, карантинні обмеження, спілкування онлайн, дистанційна робота можуть викликати депресивні настрої. Учені з Оксфордського університету проаналізували дані 60 тисяч пацієнтів, які перехворіли на COVID-19. Кожен п’ятий з них скаржився на тривожність, депресію або безсоння. Порушення психіки у пацієнтів з’являлися протягом приблизно трьох місяців після початку хвороби. Італійські дослідники виявили, що після коронавірусу в третини людей з’явився посттравматичний стресовий розлад, який зазвичай виникає в учасників бойових дій.

COVID-19 впливає на психологічний стан людей ― дослідження. 76% опитаних українців, які перехворіли на коронавірус, кажуть, що не повернулися до психологічного та фізичного стану, який мали до хвороби. У 74% змінилася поведінка, звички, уподобання та реакції. Людям, які перенесли COVID-19, варто дбати не лише про фізичне, але й про психічне здоров’я. Термін «постковідний синдром» може потрапити до міжнародної класифікації хвороб.

Понад 50% відчувають вплив коронавірусу на своє психічне здоров’я. Про це свідчить дослідження впливу вірусу на психічний стан людей, яке провели вчені з американського Університету Чепмена. Усього опитали понад чотири тисячі осіб. З-поміж них 61% зазначили, що мають високий рівень стресу. 45% респондентів відчували пригнічення або безнадійність. Також результати опитування свідчать, що люди почали їсти більше шкідливої їжі, не мають бажання займатися спортом, більше дивляться телевізор, ніж читають книжки.

Дистанційна робота завдає шкоди здоров’ю — дослідження. 64% респондентів стали почуватися гірше, перейшовши на віддалену роботу. 75% розповіли про нові психологічні проблеми. Крім того, віддалена робота знижувала продуктивність і уважність. Результати дослідження можуть бути приводом проаналізувати умови власної дистанційної роботи та спробувати їх покращити, якщо вони шкодять вашому здоров’ю.

«Zoom-втома»: через постійні відеоконференції може виникати стрес ― дослідження. Віртуальні зустрічі, конференції, робота й навчання онлайн перевантажують людину й можуть спричинити стрес. Про це йдеться у дослідженні вчених зі Стенфордського університету США, повідомляє Financial Times. «Zoom-втома», за словами дослідників, може виникати через надмірно прискіпливе споглядання картинки крупним планом, а також через те, що учасники конференцій надто довго бачать своє зображення. До того ж раніше відеозв’язок частіше використовували, щоб побачитися з близькими людьми, які перебувають далеко. Тепер же онлайн частіше відбуваються ділові зустрічі та навчання. Це здатне швидше втомлювати користувачів.

Копайте глибше:

  • спецпроєкт «Виклик прийнято». Це документальні історії про людей, які перенесли COVID-19. Багатьом з них доводиться боротися з безсонням, тривогою та іншими проявами постковідного синдрому. Хтось втратив роботу, а хтось ― близьких людей. Цей проєкт показує, що насправді ніхто не сам — усі ми переживаємо подібне. Дивіться на Reporters.

Фото: pexels.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин