«Атлантида» перемогла на одній із програм Венеційського кінофестивалю

Українська стрічка «Атлантида» режисера Валентина Васяновича стала найкращою у секції «Горизонти» 76-го Венеційського кінофестивалю. Про це повідомляє Держкіно на своїй сторінці у Facebook. 

Чому це важливо. Фільм розповідає про майбутню перемогу у війні з Росією. Він переміг у другій за престижністю програмі одного із п’яти найбільших світових кінофестивалів. 

Детальніше. Події у фільмі відбуваються в 2025 році. У ньому немає професійних акторів, а знімаються лише ті, хто справді воював.

У фільмі три актори. Головного героя зіграв Андрій Римарук. Він служив у розвідці, а зараз працює у фонді «Повернись живим». Головну жіночу роль зіграла Людмила Білека, вона була парамедиком, а потім створила тренінговий центр тактичної медицини. Друга головного героя зіграв Василь Антоняк, він воював у «Айдарі». 

Стрічку знімали у Маріуполі та околицях, і всі епізодичні ролі зіграли місцеві жителі. Про це режисер розповів виданню The Babel.

Володимир Васянович працював над стрічкою як автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер. Продюсерами стрічки також є Ія Мислицька та Vladimir Yatsenko.

Програма «Горизонти» відбувається паралельно з головним конкурсом. У ній беруть участь художні та документальні фільми, які демонструють нові тенденції у розвитку світового кінематографа. За перемогу у цій програмі змагалися цьогоріч 19 повнометражних фільмів.

Символічно, що стрічка перемогла 7 вересня, у день, коли до України повернулись 35 бранців Кремля. 

→ У Венеції вручили нагороду Золотий лев і назвали переможців 76-го Венеційського кінофестивалю. Головну нагороду на кінофестивалі здобув «Джокер» із Хоакіном Феніксом у ролі ворога Бетмена. Гран-прі журі вручило новій роботі Романа Поланскі «Я звинувачую». В основній конкурсній програмі за право отримати заповітну статуетку Золотий Лев і інші нагороди боролися 20 фільмів. Вперше в історії України в фестивалі брали участь три українські стрічки: «Атлантида», копродукційна чесько-словацько-українська драма чеського режисера Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня» та «Статис» («Парфенон») Мантаса Кведаравічюса, співвиробництво України, Литви і Франції.

→ «Атлантида» бере участь в офіційній конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю в Торонто (TIFF). Фільм потрапив до секції «Сучасне світове кіно». 44-й Міжнародний кінофестиваль у Торонто триває з 5 по 15 вересня. В програму «Спеціальний показ» кінофестивалю у Торонто відібрана українська драма «Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула. За сюжетом картини, єврейська пара відправляє сина до родичів в сільській місцевості десь у Східній Європі, намагаючи захистити його від геноциду. Дитина змушена відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями. В рамках програми «Короткометражки» покажуть українську драму «Анна» Декеля Беренсона. Анна ім’я головної героїні, одинокої матері середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України і відчайдушно прагне змін.

Фото: Сегодня

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин