«Автентичні смаки України» — Google запустив новий проєкт

На сайті є 3D-моделі національних парків у форматі Street View, навчальні курси та гастрономічна карта. Про створення онлайн-гіду повідомила пресслужба українського офісу компанії. 

Чому це важливо. Проєкт має на меті підтримку розвитку туризму в Україні.

Детальніше. На сайті можна знайти популярні українські страви з різних куточків країни. До них подають описи, фотографії і рецепти. Крім того, є і віртуальні 3D-тури унікальними ресторанними залами регіонів України, традиційними виноробнями та сироварнями. Можна відвідати онлайн-тур до музеїв, театрів та навіть церков.

За підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Google, створили низку проєктів, щоб підвищити цифрові навички туристичних асоціацій та працівників у цій сфері, а також середнього та малого бізнесу. Наприклад, є 7-годинний онлайн-марафон для понад 1300 учасників туристичної галузі, туристичних адміністрацій та неурядових організацій.

І насамкінець є  спеціальний курс «Google для туризму: розвиток бізнесу онлайн», який складається з 7 інтерактивних тренінгів в онлайн-форматі. 

Довідка. Проєкт містить добірку унікальних оцифрованих предметів з музеїв. До прикладу, тут розміщена перша друкована книга в Україні: львівський «Апостол», виданий у лютому 1574 року Іваном Федоровичем. Саме «Апостол» дав початок українському книгодрукарству.

Що ще варто знати про українську кухню:

  • Український борщ увійшов до трійки найкращих супів світу за версією CNN Travel. Перші два місця у списку найкращих супів світу посіли Банга із Нігерії (суп із морепродуктів та яловичини) та суп Фо із В’єтнаму (локшина, яловичина, серед спецій додається кориця). Про український борщ у тексті пишуть: «Хоч цей суп іноді вважають частиною російської кухні, цю думку гостро наполегливо оскаржують. Українські кухарі наразі проводять кампанію, щоб їхню версію додали до Світової спадщини ЮНЕСКО».
  • Борщ може увійти до спадщини ЮНЕСКО. Україна подала офіційну заявку. Заявка містить понад 700 сторінок доказів того, що борщ має українське походження і зараз цю страву споживають по всій Україні. Заявку для включення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО подало Міністерство закордонних справ України. Про це повідомив шеф-кухар Євген Клопотенко, який є ініціатором офіційного визнання борщу українською національною стравою. 
  • Google оцифрує українські національні парки. Колекцію цифрових панорам національних природних парків створить Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Google. Деякі з них уже можна відвідати віртуально, розповіли у Міністерстві.

Копайте глибше:

  • Дивіться фільм «Борщ. Секретний інгредієнт». Євген Клопотенко вирушив у мандрівку всією Україною, щоб віднайти секретні інгредієнти головної страви українців. Тарас Шевченко любив борщ на карасях, а в родині Івана Франка у страву завжди нарізали баклажан. На Полтавщині додають сушені груші, а на Київщині чорнослив. На Галичині колір борщу брунатний, а на Одещині жовтогарячий. Борщ варитиметься високо в Карпатах та на військовій польовій кухні під Бердянськом, в їдальні Чорнобильської АЕС та просто в центрі Ужгорода, в резиденції сучасних художників та в гуцульському селі, у вишуканому львівському ресторані та в хатинці пасічника під кордоном з Білоруссю. Трейлер можна переглянути тут.
  • Красива країна. The Ukrainians створили суперсписок зі 100 локаціями в Україні, які варто відвідати. Тут можна знайти подорожі для різного настрою: щоб відкривати для себе минуле України, щоб занурюватися вглиб, щоб підніматися на вершини, щоб відчувати прохолоду озер, вдихати солоність морів, любуватися безкраїстю степів. 

Фото:

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин