Годинник у Нью-Йорку показує час, який залишився до кліматичної кризи

До початку кліматичної кризи залишилося понад 7 років. Принаймні стільки показує цифровий годинник Metronome на Мангеттені, який веде відлік часу до початку незворотньої кризи. Про це повідомляє The New York Times.

Чому це цікаво. Такий годинник слугуватиме нагадуванням людству про те, що кліматичні зміни можуть бути катастрофічними, тому слід боротися з ними.

Детальніше. Кліматичний годинник створили художники Ган Голан і Ендрю Бойд. Цим проєктом вони хотіли звернути увагу на те, що в запасі людства залишилося дуже мало часу. Зараз годинник показує, що є ще понад 7 років. Ця цифра базується на розрахунках Науково-дослідного інституту Меркатора з питань глобальної спільноти й зміни клімату у Берліні.

Коли час спливе, це означатиме, що порушений так званий вуглецевий баланс. Температура на Землі підвищиться на 1,5°C, якщо порівнювати з показниками доіндустріальної епохи.

Окрім годинника, Ган Голан і Ендрю Бойд створили сайт, де пояснюватимуть, як змінюються покази циферблата, а також акцентуватимуть увагу на тому, скільки відсотків енергії людство отримує з відновлюваних джерел.

Що ще варто знати про екологію?

Людство використало усі природні ресурси, які Земля може надати впродовж одного календарного року, уже 22 серпня. Від цього дня люди почали жити у борг.

Якщо темпи вирубування дерев будуть такими ж, як зараз, то всі ліси зникнуть приблизно через 100-200 років. Та наслідки будуть ще швидше. Вироблятиметься менше кисню, зміняться системи накопичення вуглецю й регулювання колообігу води. Усе це відбуватиметься в найближчі десятиліття й загрожує життю людської цивілізації.

Кліматична криза посилюється швидше, ніж очікували. Про це йдеться у доповіді міжнародної групи науковців, яку підписали 11 тисяч вчених. Для боротьби зі змінами клімату засновник компанії Amazon Джефф Безос оголосив про створення екологічного фонду Bezos Earth Fun. А Україна посіла 17 місце серед 58 країн світу в рейтингу, який показує індекс ефективності боротьби зі змінами клімату й увійшла до групи країн з високим показником.

Як відповідально споживати ресурси: добірка онлайн-курсів

  • Побутові відходи — дій зараз! Україномовний курс на платформі Prometheus. На ньому розкажуть, як саме треба поводитись із різними типами відходів, аби зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, а також чому відходи треба збирати роздільно та сортувати. Частина матеріалів курсу присвячені тому, яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині, які можливості перероблення відходів як вторинної сировини вже існують в Україні.
  • Сталий розвиток: нова філософія мислення. Україномовний курс на платформі «Відкритий університет Майдану». В цьому онлайн-курсі автори розкажуть про основні принципи сталого розвитку; нову філософію сталого мислення; хто такі стейкхолдери і навіщо розуміти їхні цінності та потреби.
  • Вимкни спеку: від кліматичної науки до дій. Англомовний курс на платформі «Coursera». Курс орієнтований на практичні дії. Він дає змогу вивчити вплив зміни клімату на регіональному рівні, стратегії підвищення стійкості до них, та шляхи переходу до свідомого споживання.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: twitter.com

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин