Girl power: як жінки борються за свої права в Україні. Спецпроєкт до 8 березня

LIKE

Відзначення Міжнародного жіночого дня в Україні потроху перетворюється зі святкування дня весни, краси та жіночності на обговорення становища жінок в українському суспільстві. З нагоди 8 березня редакція НЗЛ зібрала 4 справи жінок, які відстоюють свої права у незалежній Україні.

Чому це важливо. Публічна боротьба жінок за свої права може допомогти покращити ситуацію з гендерною рівністю в Україні, заохотити жінок розповідати про злочини проти них та відстоювати свою честь та гідність, домагатися покарання для кривдників.

  • Валерія Сікал: домагання в армії. Військова ще у 2018 році розповіла, що її домагався командир військової частини А-1358 Віктор Іванів. Це була перша схожа заява у Збройних силах. За заявою Валерії відкрили кримінальну справу. У жовтні 2019 року до військової прокуратури Рівненського гарнізону направили підозру Іваніву для затвердження. Наприкінці березня 2020 року матеріали і підозру вдруге направили в прокуратуру. Їх 2 місяці тримали у відомстві, а згодом вдруге повернули з необґрунтованими зауваженнями. Справу Валерії Сікал продовжили до 22 листопада 2020 року через необхідність провести додаткові слідчі дії. На цей час триває психологічна експертиза Віктора Іваніва. Справу досі не передали до суду.
  • Анастасія Лугова: побиття та спроба зґвалтування в потязі. Вночі 31 липня 2020 року журналістку намагалися зґвалтувати у потязі Маріуполь-Київ. У купе до жінки та її сина проник чоловік. Він почав бити й душити Анастасію. Вона з сином ледь врятувалася. 27 жовтня 2020 року відбулося судове засідання. Підозрюваного суд залишив за ґратами ще на два місяці. Йому інкримінують три статті, за якими передбачене покарання до 5 років позбавлення волі. Йдеться про сексуальне насильство, тілесні ушкодження, а також вчинення крадіжки. Укрзалізниця після цього випадку запустила потяг із воєнізованою охороною. Остання складається із працівників самої Укрзалізниці, які до того охороняли колії та мости. Їх озброїли кийками, кайданками та засобами зв’язку.
  • Ольга Деркач: домагання у війську. Наприкінці минулого року підполковниця з Чернігова, яка 12 років працює в обласному військкоматі, заявила про домагання військового комісара, полковника Олександра Криворучка. 1 січня 2021 року матеріали справи внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею «Примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з іншою особою». Як покарання за домагання військовий може отримати штраф або арешт на строк до шести місяців. Після розголосу у військкоматі призначили службову перевірку, яка має спростувати чи підтвердити слова Деркач. Звинувачення у домаганнях Криворучко відкидає та навіть погрожує подати позов проти Деркач за нібито наклеп.
  • Віта Черешньовська: звільнення з роботи через «аморальні» фото. Виховательку дитячого садка майже 3 роки тому звільнила завідувачка Лариса Музика за публікацію у соцмережах фото з відпочинку у купальнику зі своїм чоловіком. Віта пішла у райсуд і виграла його, але у перший день роботи після поновлення завідувачка повторно її звільнила. Звільнена вихователька згодом виграла свою справу у найвищому Верховному суді України, але досі не поновилася на роботі.

Фото: misto.vn.ua, rbc.ua, visnyk.lutsk.ua

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин