Книжки із «західними ідеями» прибрали зі шкільної літератури в Китаї. Чому?

Міністерство освіти Китаю вирішило вилучити літературу, яка нібито «прославляє» капіталістичні погляди. Натомість «Думку Сі Цзіньпіна» — збірку ідей генсекретаря Комуністичної партії країни — влада Китайської народної республіки (КНР) просуває до шкільної програми. Про це повідомляє Nikkei Asia. 

Чому це важливо. Китай намагається ізолювати своїх громадян від інформації, яка суперечить ідеології влади. Таким чином, ідеологію комунізму впроваджують у свідомість населення ще змалку.

Детальніше. Рішення Міносвіти набуло чинності 1 квітня. Воно стосуватиметься близько 240 млн учнів початкових та середніх шкіл, а також дитячих садочків. Зі списків літератури зникнуть книжки, які «очевидно прославляють все іноземне». Учителі вагаються у тлумаченні такого визначення: стало складно вибирати літературу, особливо, коли там є іноземні назви. Крім того, влада заборонила книжки з «науковими помилками» та релігійну літературу. Підручники з історії Китаю і раніше не висвітлювали події, які стосуються опозиції, як-от продемократичні протести на площі Тяньаньмень 1989 року, чи визначення суперечливих територій.

Довідка. «Думка Сі Цзіньпіна про нову епоху соціалізму з китайською специфікою» — ідеологія лідера Китаю, яку закріпили у Конституції Китаю на з’їзді Комуністичної партії у 2017 році. У ній містяться ідеї та заяви генсекретаря щодо місця Китаю в історії, роботи з впровадження комунізму та конкуренції із капіталістичними державами.

Контекст. Минулого року Міносвіти Китаю також провело «очищення» літератури. Один учитель середньої школи в сільській місцевості повідомив Reuters, що з їхньої програми вилучили традиційні книжки з картинками, які нагадують комікси, під назвою lianhuanhua, або «пов’язані зображення», популярні в Китаї до 1990-х років; книжки про християнство; книжки про буддизм; і копії класичних романів «Колгоспу тварин» та «1984» Джорджа Оруелла про авторитаризм, які були доступні у Китаї протягом десятиліть.

Що ще почитати про цензуру в Китаї:

  • У Китаї запустили гарячу лінію для скарг на тих, хто в інтернеті критикує Комуністичну партію. Регулятор із питань кіберпростору Китаю запустив гарячу лінію, щоб скаржитися на тих, хто критикує керівну Комуністичну партію та її історію. Влада обіцяє розправитися з «історичними нігілістами» напередодні сторіччя партії влітку 2021 року.
  • Китай офіційно посилює цензуру в інтернеті – щоб онлайн-література «коректно формувала громадську думку». Китай посилює інтернет-цензуру: влада країни має намір посилити контроль індустрією онлайн-літератури, що щвидко розвивається, аби вона «коректно формувала громадську думку». 
  • Китай посилює контроль за блогерами в інтернеті. Уряд Китаю вводить нові правила, що вимагають від блогерів та впливових осіб в інтернеті отримувати схвалення від уряду для публікації контенту з певних тем, включаючи політику, охорону здоров’я, економіку та судову систему.
  • Китай дозволив громадянам користуватись цензурованою версією Twitter, Facebook та YouTube. Та чи безпечно це? У Китаї запустили новий мобільний браузер Tuber, який дозволить переглядати цензуровані версії найбільших платформ в інтернеті. Зараз він доступний лише для пристроїв на Android.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин