Литва вважає, що РФ хоче позбавити суверенітету держави Центральної Європи

«Захід певний час відмовляється сприймати те, ким дійсно є Росія. Саме це, завадило запобігти нинішньому розвиткові подій, коли російське суспільство підтримує зовнішню агресію»,  — заявила заступниця міністра закордонних справ Литви Йовіта Нелюпшене під час виступу на Українському центральноєвропейському форумі.

«Ми десятиріччями попереджали Захід, що Росія — це не партнер, не конкурент і навіть не противник. Росія — це екзистенційна загроза», — додала дипломатка.

Представниця МЗС Литви сказала, що російська агресія не обмежується Україною.

«Росія не сприймає незалежність центральноєвропейських держав. Держави Заходу мають усвідомити, що агресія Росії потенційно поширюється на всю Центральну Європу».

Йовіта Нелюпшене також наголосила, що агресивна політика Росії не обмежується лише прагненнями Путіна, саме це робить проблему складнішою для вирішення.

«Там не одна людина каже, що розпад СРСР є найбільшою геополітичною трагедією. Це — загальне мислення суспільства. Ми припустилися помилки, коли дозволили Росії уникнути десоветизації».

Також вона додала, що зараз багато людей розуміють справжню загрозу. На думку Нелюпшене, ще півтора роки тому в Європі вважали, що рівень російської агресії «не надто високий». Проте, Росія вирішила розпочати повномаштабну агресію, яка досі триває.

 Фото: https://www.delfi.lt 

 Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики. 

 

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин