Людям складно чекати на щось довше хвилини — це все через технології

LIKE

Сучасна людина втрачає терпіння, якщо сайт відкривається довше 16 секунд, а світлофор не змінює світло за 25 секунд. Такі результати показало опитування, яке провели серед британців. Ці показники нижчі, аніж коли-небудь до цього.

Чому це важливо. Сучасні технології настільки привчили людей все отримувати миттєво, що люди буквально втрачають терпіння. 

Детальніше. В дослідженні взяли участь 2 тисячі людей. 75% із них погодились із тим, що у масовій нетерплячості винні сучасні технології. 

Частина опитуваних починає сваритись на комп’ютер чи інші технічні прилади, якщо вони не вмикаються за 22 секунди. Якщо пошуки ручки тривають довше 18 секунд, то частину людей це починає злити. 

Більше половини опитуваних не чекають у ресторанах та кафе на своє замовлення довше 14 хвилин — вони ідуть в інший заклад. 

При цьому 95% людей, які взяли участь у дослідженні, вважають терпіння позитивною якістю характеру. 

Цитата. «Життя сьогодні є дуже швидким. Навіть дивно, що частина учасників дослідження погодилися б чекати на паперовий лист поштою, якби їм його потенційно відправили», — розповів Джо Холлінс, один із авторів дослідження. 

4 поради, що допоможуть зменшити час користування смартфоном. Поради від колишньої в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

  • Не використовуйте телефон як будильник. Через те, що телефон знаходиться поруч з ліжком, з’являється спокуса відразу відповідати на не дуже важливі повідомлення чи переглядати новинну стрічку.Ліпше замінити телефон на звичайний будильник, і за можливості навіть не залишати телефон в кімнаті, у якій ви спите. Те ж стосується і годинника. Краще мати годинник на руці, ніж постійно перевіряти час на телефоні.
  • Вимикайте сповіщення. Вони дуже часто відволікають нашу увагу. Інколи ми реагуємо на одне сповіщення, а потім розуміємо, що вже протягом тривалого часу гортаємо стрічку новин в соціальних мережах.
  • Визначте певний період протягом дня, коли ви не будете взагалі торкатись телефона. Телефон зазвичай не потрібний за обіднім столом, у ванній кімнаті або під час перегляду фільму чи читання книги.
  • Видаліть додатки та профілі в соціальних мережах, якими давно не користуєтесь. Це допоможе зберегти ваш час та не відволікатиме увагу на зайві сповіщення та звукові сигнали. Пам’ятайте, гігієна телефону така ж важлива, як і чистота рук.

Як стати більш терплячим. Терпіння як здатність зберігати спокій у стресових станах, під час розчарування, досади чи болю, заслуговує на те, щоб його в собі розвивати. Пропонуємо кілька конкретних порад, які допоможуть тримати себе в руках.

  • Визначте основні приводи для роздратування. В обох півкулях нашого головного мозку є мигдалеподібний згусток нервової тканини, що відповідає за розпізнавання загрози та управління емоціями. Цей компонент лімбічної системи був ідеальним для захисту наших предків від лютих хижаків, але він не завжди справляється з розпізнаванням реальних загроз у сучасному житті. Мигдалина не вловлює різницю між реальною небезпекою (скажімо, гарчанням тигра) і чимось суттєво менш небезпечним для життя (наприклад, спілкуванням з неприємною людиною). З’ясуйте, які саме ситуації вибивають вас із колії — неуважні водії, технічні збої, неповороткі касири тощо, і ось ви на шляху до управління власними емоціями.
  • Завершуйте цикл та оцінюйте ризики. Тільки-но ви усвідомите, якими словами оцінюєте ситуацію,ви можете побороти своє внутрішнє занепокоєння, перервати цикл стресової реакції та вийти з режиму «бій або біжи». Наприклад: якщо вас дратує стояння в довгій черзі, слушною мантрою можуть бути слова: «Я нікуди не поспішаю». Тим, кого дратує кружляння по парковці в пошуках вільного місця, можуть допомогти слова: «Зрештою я щось знайду». Ідея полягає в тому, щоб спробувати подивитися на ситуацію зі сторони, тобто якомога об’єктивніше. 
  • Не намагайтеся, а тренуйтеся. Подібно до того, як учасники марафону не біжать всю дистанцію, варто їм уперше побачити бігову доріжку, так і люди, які серйозно ставляться до розвитку в себе терпіння, не повинні очікувати миттєвих результатів. Терпіння слід виробляти, а не намагатися перевіряти на міцність. Важливо, щоб це стало звичкою.
  • Подумайте про можливість змінити спосіб життя. Якщо у вас уривається терпець через необхідність вбивати час у залах очікування, виберіть на телефоні гру, в яку ви буде грати тільки тоді, коли чекаєте прийому в лікаря. Якщо ви ненавидите стояти в заторах, приїжджайте на зустрічі заздалегідь. Якщо ви терпіти не можете переповнені продуктові магазини, купуйте не в годину пік.
  • Будьте реалістом. Якщо у вашому списку справ десять пунктів, з яких об’єктивно ви можете виконати тільки п’ять, то ви самі собі шкодите. Коли ваш день розписано щохвилинно, будь-яка непередбачена незручність може вибити вас з колії. Іноді ми переоцінюємо свої можливості або не виділяємо на необхідні справи достатньо часу. Будьте розумними в поставленні власної мети, тому що за певний період часу можна зробити тільки певну кількість справ.

Фото: Veerasak / Pexels

 

Україна закупить найдорожчі у світі ліки для дітей з СМА

Країна вперше виділить кошти на закупівлю найдорожчого у світі уколу Zolgensma, необхідного для лікування дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради. У бюджеті 2022 передбачили 300 мільйонів гривень на закупівлю дороговартісних ліків, серед них — для лікування СМА. Для порівняння ціна одного уколу — близько двох мільйони доларів (54 мільйони гривень).

В Україні понад 200 дітей хворіють СМА. Спінальна м’язова атрофія – рідкісне нервово-м’язове захворювання, яке супроводжується втратою мотонейронів та прогресуючою атрофією м’язів, відповідальних за дихання, ковтання, тримання голови, рухи, що призводить до ранньої смерті дітей. Виокремлюють три основні типи цієї хвороби: І — найтяжчий, ІІ — проміжний, ІІІ — найлегший. 

Фото: nv.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Цифра дня: 37% українців повністю вакциновані від COVID-19

Понад 43% отримали принаймні одне щеплення. Про це заявило МОЗ. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%. 

В Україні зробили понад 25 мільйонів щеплень проти COVID-19. 

Станом на 2 грудня в Україні зафіксували 13 777 нових підтверджених випадків COVID-19, з них дітей — 1 279, медпрацівників — 222. 

Фото: rdaberyslav.gov.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Раdіо ніч», «Спитайте Мієчку» й «Хто ти такий?»: Які книжки увійшли до коротких списків Книги року ВВС-2021

Книжки Станіслава Асєєва та Андрія Соломори і не лише — ВВС News Україна оприлюднила Короткі списки літературної премії Книга року ВВС-2021. Серед 39 видань журі обрало фіналістів, які увійшли до довгих списків Книги року ВВС-2021. 

Чому це цікаво. Книга року BBC — літературна нагорода українськомовним літературним творам, яку щорічно вручає редакція BBC News українською за найкращу українськомовну книгу видану торік.

Читати далі
+ 126 слів

Морґенштерн та «Король и Шут»: Spotify опублікував дані про музичні вподобання українців у 2021 році

Найбільше прослуховувань серед українців отримав російський репер Морґенштерн. За ним у списку Kizaru та Скриптоніт.

Чому це важливо. Українських виконавців у списках найбільш прослухуваних музикантів в Україні за 2021 рік немає.

Детальніше. Платформа поділила рейтинги на категорії: трек, виконавець, виконавиця, найкращі музиканти та найкращі гурти. 

Найкращим треком став Astronaut In The Ocean (виконавець — Masked Wolf). Серед найпопулярніших композицій також опинилися I wanna be your slave (Maneskin), Дежавю (Kizaru), Zittie e buoni (Maneskin) і Cristal & Моєт (Морґенштерн).

Найпопулярнішою виконавицею в українському сегменті стала російська співачка Альона Швець, за нею розмістилися Біллі Айліш та Дуа Ліпа.

Серед гуртів найбільше прослуховувань отримав російський панк-гурт «Король и Шут». За ними — корейський K-Pop-гурт BTS та ще один російський дует MiyaGi & Andy Panda.

Фото: processer.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

COVID-сертифікат вакцинації потрібно згенерувати у «Дії» вже зараз, щоб отримати 1000 гривень

LIKE

Щоб згенерувати документ в Дії, потрібно завантажити додаток, авторизуватися, натиснути «додати документ» на головному екрані або обрати «COVID-сертифікати» в послугах. Алгоритм формування сертифікату нагадав віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.

Чому це корисно. Лише так громадяни зможуть отримати гроші за вакцинацію у межах програми «єПідтримка» з 19 грудня. 

Детальніше. Важливо не забути поставити галочку про згоду на обробку персональних медичних даних. Якщо лікар вніс коректну інформацію в електронну систему, сертифікат з’явиться в додатку автоматично.

Цитата. «Зараз отримати сертифікат у застосунку можна і з ID-карткою, і з паспортом-книжечкою. Потрібно лише авторизуватися через BankID», — нагадав Федоров.

Довідка. 15 листопада Володимир Зеленський у своєму відеозверненні повідомив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації, тобто отримали два щеплення, зможуть отримати тисячу гривень. За його словами, за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал, кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа- та залізничні перевезення або витратити на книги. 

Мовою цифр. 2 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6297 у другому читанні, який передбачає виділення восьми мільярдів гривень на підтримку населення під час карантину. Раніше депутатка від «Слуги народу» Роксолана Підласа повідомила, що загалом для виплат громадянам, які пройшли повний курс вакцинації, потрібно буде до 15 млрд гривень. Станом на 2 грудня в Україні двома дозами вакцинувалося 11 549 490 осіб. 

Фото: fbc.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів

Компанія Meta запускає платформу, яка допоможе боротися з «порнопомстою»

Йдеться про поширення інтимних фото користувача у соцмережах без його згоди. Якщо людина стурбована тим, що її світлини опубліковані або можуть бути опубліковані на онлайн-платформах, вона матиме змогу завантажити їх на сайт під назвою StopNCII для захисту. Про це повідомили у Meta.

Після завантаження технологія генерації хешів надасть їм унікальне значення хеш-функції (числовий код), створюючи такий собі цифровий «відбиток». Компанії, які долучилися до платформи StopNCII, отримують цей відбиток і перевіряють, чи поширив хтось його на своїх платформах (наприклад, Facebook та Instagram), щоб заблокувати їх. Самі матеріали поширюватися із StopNCII.org не будуть.

Також StopNCII не працює з матеріалами, які стосуються інтимних зображень неповнолітніх. Натомість там радять звертатися до відповідних організацій.

Фото: bit.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Будьте терплячими, допомагайте і не ігноруйте. Як спілкуватися з людиною з інвалідністю?

Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою українці відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, щоб привернути увагу до потреб громадян з фізичними та психологічними особливостями. Міністерство соціальної політики на своєму офіційному сайті зазначає, що зараз в Україні живе понад два мільйони осіб з різними видами порушень.

Ми поспілкувались з психологинею Львівського НРЦ «Оберіг» Мар‘яною Жилою, яка склала добірку порад щодо того, як правильно спілкуватись з людьми з психологічними та фізичними проблемами.

Експертка у коментарі для NZL зазначає: «Ставлення до усіх, з ким ми спілкуємось, повинно бути однаковим. Перш за все, треба бачити людину, а не її діагноз. Однак, через стереотипні уявлення про людей з інвалідністю, вони часто стикаються з недоречною жалістю або навіть дискримінацією». 

Читати далі
+ 134 слів

Журналісти Bihus.info перепросили за матеріал про обшуки в будинку Іллі Киви. Чому трапилася помилка?

Проєкт журналістських антикорупційних розслідувань Bihus.info 1 грудня опублікував матеріал щодо обшуку правоохоронцями будинку народного депутата Іллі Киви. Журналісти зазначили, що інформація неправдива й вибачились. Про це повідомив автор проєкту Денис Бігус.

Чому це важливо. Як зазначає Денис Бігус, це перша помилка за існування редакції протягом восьми років. Журналісти отримали фото й матеріали від правоохоронців з нібито обшуку будинку. Однак виявилось, що фотографії були з іншої справи. 

Читати далі
+ 77 слів
Що там ще
+ 3617 новин