«Мавка. Лісова пісня»: вийшов перший трейлер анімаційного фільму за твором Лесі Українки

LIKE
Noo

Йтиметься про кохання Душі Лісу ― Мавки й хлопця-сопілкаря Лукаша. Стрічка наповнена міфами, розповідає про вірування українців у сили природи, а також про те, яку силу має любов. Прем’єра фільму відбудеться 2022 року. Це повнометражний анімаційний фільм, який базується на драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Трейлер можна подивитися тут.

Чому це цікаво. «Лісова пісня» ― один з найвідоміших творів Лесі Українки. Авторка вважала його одним зі своїх найкращих. У ньому розкриті чимало проблем, які не втрачають своєї актуальності: нерівне кохання, взаємодія людини й природи, різне сприйняття світу, протистояння  добра і зла.

Детальніше. У стрічці «Мавка. Лісова пісня» є багато елементів української культури, як-от міфологічні герої, співи, танці, музика, легенди, автентична символіка. Після знайомства з Мавкою у стрічці йтиметься про Лукаша ― талановитого хлопця-сопілкаря, а також про їхнє особливе кохання. Мавка береже Ліс, є його Душею. Вона розуміє тварин і ставиться до всього живого з любов’ю. Фільм прагне привернути увагу до екологічних проблем. Йдеться про тварин, які можуть зникнути й потребують захисту. Розповідати про цю проблему допомагає Всесвітній фонд природи WWF-Україна.

Щоб рухи 3D-героїні Мавки були довершеними, їх відтворювала прима-балерина Національної опери, народна артистка України Катерина Кухар. Такий метод роботи вперше використали в українській анімації. Важливу роль у стрічці відіграє важливу роль. Різноманіття звуків і мелодій у своєму творі писала Леся Українка. Над музикою працювала низка українських та іноземних музикантів, зокрема фольклорний мультиінструменталіст Максим Бережнюк та італійський композитор Даріо Веро. Стрічку знімає українська студія Animagrad (FILM.UA Group). Режисером стали Олександра Рубан, Олег Маламуж. Фільм вийде українською, англійською та російською мовами.

Лесі Українці ― 150 років

З нагоди ювілею в Україні вийшло перше повне видання творів Лесі Українки у 14-ти томах без цензури, електронну версію якого можна переглянути тут, а український PEN запустив флешмоб. 25 лютого виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки ― української письменниці, поетки, перекладачки, фольклористки, культурної діячки. Про всі події з нагоди дня народження письменниці читайте у нашому тексті.

Фото: ukrainian.voanews.com

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів

Угорщина заблокувала заяву ЄС про ордер на арешт Путіна

Уряд Угорщини заблокував публікацію спільної заяви країн-членів Європейського Союзу про міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Читати далі
+ 47 слів

Україні передали польовий госпіталь Естонія, Норвегія та Нідерланди

За підтримки та співпраці трьох країн Україна отримала медичну допомогу у війні проти Росії. Про це повідомили Збройні сили Естонії. 

Читати далі
+ 47 слів
Що там ще
+ 5849 новин