Місто Мельбурн в Австралії хочуть зробити вуглецево-нейтральним. Як?

Місто має перейти на екологічні способи отримання енергії, повторно використовувати воду й досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2030 року. Це коштуватиме Мельбурну 100 мільярдів доларів. Стратегію змін A New Normal розробляють екологічна дослідницька лабораторія Finding Infinity спільно з архітекторами й інвесторами. Про це повідомляє Dezeen.

Чому це корисно. Нова концепція дозволить Мельбурну стати самодостатнім у плані забезпечення енергією, водою та їжею. Також місто зможе зменшити свій негативний вплив на довкілля. 

Детальніше. У Finding Infinity кажуть, що нова концепція розвитку міста зможе також забезпечити понад 80 тисяч робочих місць. Витрати на переобладнання Мельбурна можуть окупитися за менш ніж 10 років.

Що пропонують зробити?

Чимало пропозицій щодо того, як зробити місто самостійним і дружнім до довкілля, прозвучало на на Мельбурнському тижні дизайну 2021. Наприклад, очисні споруди можна обладнати так, щоб вони одночасно були нічними клубами. Багатоповерхові автостоянки можуть також містити у собі громадські центри.

Також John Wardle Architects пропонують переобладнати дахи будівель так, щоб на них можна було вчитися, працювати або займатися садівництвом. При цьому на дахах також можна розмістити навіси з фотоелектричних систем ― вони зможуть забезпечувати місто сонячною енергією.

Команда Grimshaw каже, що можна створити сервіс, на якому люди зможуть переробити свої авто на електричні. Студія Wowowa пропонує встановити зброджувачі на громадських майданчиках ― вони зможуть переробляти харчові відходи на біогаз. Цим біогазом можна нагрівати, наприклад, басейни чи сауни.

У долині Латроб пропонують створити центр екологічного сільського господарства, який міг би забезпечувати місто їжею. Є ще ідея запустити соціальне підприємство, яке вчитиме людей ремонтувати й повторно використовувати зіпсовані речі.

Ще кілька схожих ініціатив

  • Вуглецево-нейтральне місто збудують у Саудівській Аравії. Місто під назвою Лінія (The Line) мають звести до 2030 року вздовж узбережжя Червоного моря. У ньому використовуватимуть лише відновлювальну енергію.
  • Офіс, який виробляє більше енергії, ніж споживає, побудували в Норвегії. 11-поверховий офіс Powerhouse Telemark у місті Порсгрунн звела компанія Snøhetta. У будівлі негативний вуглецевий слід, тобто вона спроєктована так, що виробляє більше енергії, ніж може споживати впродовж усього терміну експлуатації.

Що варто знати про становище довкілля зараз?

  • До початку кліматичної кризи залишилося понад 7 років. Принаймні стільки показує цифровий годинник Metronome на Мангеттені, який веде відлік часу до початку незворотної кризи. Ця цифра базується на розрахунках Науково-дослідного інституту Меркатора з питань глобальної спільноти й зміни клімату у Берліні.
  • Якщо темпи вирубування дерев будуть такими ж, як зараз, то всі ліси зникнуть приблизно через 100-200 років. Та наслідки будуть ще швидше. Вироблятиметься менше кисню, зміняться системи накопичення вуглецю й регулювання колообігу води. Усе це відбуватиметься в найближчі десятиліття й загрожує життю людської цивілізації.
  • Кліматична криза посилюється швидше, ніж очікували. Про це йдеться у доповіді міжнародної групи науковців, яку підписали 11 тисяч вчених.

Фото: pexels.com

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин