Детальніше. Українські підрозділи готуються не тільки до «окопної війни», яка зараз триває на Донбасі, але і до наступальних дій ― «до роботи підрозділів у міських умовах, до виконання завдань і бойових дій не тільки в обороні, до маневрених дій».
Зараз Україна посилює позиції на морі. Розробляють проєкт будівництва нових місць базування флоту. Командувач каже, що Україна уже не може перебувати лише у маленькій гавані в Одесі і в маленькій гавані в Очакові. Для створення нових баз готують земельні ділянки на берегах Чорного та Азовського морів.
Сигналом того, що Росія готується до повномасштабної конфронтації, може бути відновлення каналу у Криму. Тоді Україні доведеться відповідати на виклики і країна має бути готовою до цього.
Цитата. «Моє завдання ― зробити так, щоб основний удар Україна могла прийняти не на березі, а на морі. Ми повинні зробити так, щоб противник перебував біля свого берега і знав, що ми сильні. Потрібно зробити так, щоб ми не чекали, коли він прийде до нас».
Чи може Росія почати повномасштабний наступ на Україну через брак води у Криму?
Так. Такого висновку дійшов аналітик американського центру The Jamestown Foundation Пол Гобл. На його думку, нестача води у Криму створила серйозну кризу у сфері охорони здоров’я на півострові. Якщо не вирішити цієї проблеми, то Захід може висунути Росії нові вимоги щодо повернення півострова Україні. Тому, щоб отримати доступ до водопостачання, Москва може почати нову військову акцію проти України.
У 2019 році Росія тричі організовувала масштабні навчання для своїх десантників: два з них проводилися на території Криму. Наймасштабніші відбулися влітку минулого року на мисі Чауда у районі Феодосії.
Скільки російських військових зараз є у Криму?
За шість років анексії Криму Росія збільшила свій військовий контингент на півострові мінімум втричі. Українські експерти налічують там від 30 до 50 тисяч російських солдатів.
Що ще варто знати про можливий наступ Росії на Україну
На кордоні з Україною три групи російських військ. Вони здатні розпочати повноцінне вторгнення. На українсько-російському кордоні розміщені три міжвидові групи військ бойовиків. Їхні сили дозволяють розгорнути повномасштабний наступ на територію України без додаткової мобілізації та за найменшої підготовки.
Фото: pexels.com