Детальніше. Особливо помітно, що ночі теплішають швидше, ніж дні, у Європі, Західній Африці, Західній Південній Америці та Центральній Азії. Однак у деяких місцевостях дні, навпаки, нагріваються швидше. Наприклад, так відбувається на півдні США, в Мексиці й на Близькому Сході.
Ночі стають теплішими у місцевостях, де удень велика хмарність і сонячне світло не проходить через них у достатній кількості. Однак хмари зберігають тепло й вологу і «віддають» їх уночі. На територіях, де хмар менше, швидше теплішає день. Переважно це посушливі регіони.
Що ще варто знати про зміни клімату?
Якщо на Землі упродовж наступних 50 років температура зростатиме теперішніми темпами, то 3 мільярдам людей доведеться жити на територіях з екстремальною спекою. Ці райони можуть бути майже непридатними для життя.
Метеорологи прогнозують, що 2020-й може стати найспекотнішим роком за всю історію спостережень. Аномальна спека стає звичною, і хоча через пандемію кількість шкідливих викидів в атмосферу знизилася, для охолодження клімату потрібні більш довгострокові зміни.
Науковці кажуть, що кліматична криза посилюється швидше, ніж очікували. Щоб зупинити цей процес, людству потрібно сповільнити масове зростання населення, припинити знищувати ліси та скоротити споживання мʼяса.
Україна намагається запобігати змінам клімату. 2019-го року вона потрапила до групи країн з високим показником ефективності й посіла 17 місці в рейтингу з 58 країн.
Людство використало усі природні ресурси, які Земля може надати впродовж одного календарного року, уже 22 серпня. Від цього дня люди почали жити у борг.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.
Фото: pexels.com