В українському міністерстві побоюються екологічної катастрофи в Криму. Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський упевнений, що екологічна ситуація у Криму погіршуватиметься, і це може призвести до катастрофи: «Площа поверхні водойм зменшилася приблизно на 10% за минулий рік. Кліматичні зміни в Криму тільки поглиблюватимуться і поширюватимуться». У Мінекології України хочуть прив’язати екологічні збитки в Криму до воєнних злочинів.
Як у Криму зустрічатимуть Новий рік? Кримчанам заборонили збиратися на корпоративи, скасували офіційні заходи та святкові гуляння у готелях та пансіонатах, корпоративи. Російський глава окупованого Криму Сергій Аксьонов закликав кримчан залишатися на свята вдома, оголосив 31 грудня вихідним днем для держслужбовців та співробітників держустанов.
Під забороною цьогоріч — офіційні відкриття ялинок. Їх на півострові скасували практично всюди щоб уникнути скупчення людей. Проте кримські чиновники витрачають мільйони на облаштування новорічних декорацій і прикрашання міст. Святкова атмосфера в кримських регіонах коштуватиме мінімум 1,5 мільйона рублів.
Встановлять головну ялинку міста хіба у Ялті. Російські туроператори оголосили місто одним з найбільш популярних місць для зустрічі Нового року серед жителів сусідньої Росії. Тому у курортному місті вирішили зробити виняток та офіційно відкрити міську ялинку.
Оновлену резолюцію про права людини в окупованому Криму ухвалила Генасамблея ООН. У резолюції наголошують, що Росія продовжує дискримінувати жителів півострова: кримських татар, українців і осіб, які належать до інших етнічних і релігійних груп. Крім того, ООН засудили порушення прав людини в окупованому Криму, спробу анексії та тимчасову окупацію півострова Росією. Документ звертає увагу на нав’язування кримчанам російського громадянства, проведення незаконних виборів, зміну демографічного складу населення Криму та придушення національної ідентичності.
Резолюція засуджує незаконне встановлення російської юрисдикції та адміністрації у Криму. Окремо наголошують, що органи та посадові особи Росії, створені у тимчасово окупованому Криму, є незаконними. Тому їх слід називати виключно «окупаційними органами Російської Федерації». Документ підтримали 64 члени ООН, проти висловилися 23 країни на чолі з Росією. Утрималися 86 країн.
Російський активіст, який виступав проти анексії Криму, звільнений з колонії. Відомий російський активіст Костянтин Котов, який виступав проти анексії Криму, і був засуджений на півтора року за «неодноразове порушення правил проведення публічних заходів», вийшов на свободу з виправної колонії №2 в місті Покрові Володимирської області Росії. Про це повідомили правозахисники. Цю інформацію також підтвердив також у мережі колишній політв’язень Олег Сенцов.
На 11 років посадити до колонії окупанти хочуть кримського активіста Приходька. Держобвинувач Росії просить для Олега Приходька, обвинуваченого у Росії у підготовці терактів, виготовленні та зберіганні вибухових речовин, 11 років колонії суворого режиму. Справу 62-річного коваля з Криму розглядає Південний окружний військовий суд Росії (Ростов-на-Дону). Самого Приходька утримують в СІЗО в Ростові.
Фото: pexels.com