Навіть один тиждень недосипання сприяє набору зайвої ваги

Навіть декілька днів неповноцінного нічного сну негативно впливають на засвоєння жирів і пробуджують почуття голоду. Такого висновку дійшли американські вчені, які вивчають біохімію та молекулярну біологію. Під час експерименту у здорових людей були труднощі із жировим обміном.  

Чому це важливо. Довгий сон на вихідні не відновить самопочуття та здоров’я до потрібного здорового рівня, якщо не висипатись протягом тижня.

Детальніше. У дослідженні брали участь 15 здорових чоловіків. Експеримент тривав десять днів. Перед цим учасники протягом тижня повноцінно відпочивали вдома. Під час експерименту добровольці п’ять днів спали не більше п’яти годин. 

Із четвертого дня експерименту їм на вечерю давали їжу з високим вмістом жирів. Аналізи показали, що дефіцит сну негативно впливав на ліпідний обмін після прийому їжі. Недосипання приводило до більш швидкого виведення ліпідів із крові після їжі, що провокує набір зайвої ваги.

Імітація робочого тижня завершилася «вихідними», коли учасники могли спати десять годин для відновлення організму. Показники жирового обміну були трохи кращими, але не відновилися до вихідного необхідного рівня.

Дослідження американських вчених доводять, що лише кілька днів неповноцінного нічного сну негативно впливають на засвоєння жирів і пробуджують почуття голоду, а хронічний недосип погіршує стан здоров’я, негативно впливаючи на системи організму.

→ Одна безсонна ніч збільшує тягу до нездорової їжі. Дослідники із Кельнського університету з’ясували, що брак сну змінює роботу системи винагороди мозку, змушуючи нас по-інакшому дивитись на фастфуд. В експерименті брали участь 32 чоловіки віком від 19 до 33 років. Кожені із них пообідав пастою з телятиною а також отримав яблуко та полуничний йогурт. Половина учасників пішла спати додому із приладами для відстеження сну, а половина залишилась в лабораторії на всю ніч. 

Наступного ранку добровольцям виміряли рівень глюкози в крові, а також вміст гормонів стресу та ситість. Після чого їм видли 48 фото із зображенням фастфуду і попросили оцінити вартість продуктів від 0 до 3 євро. За активністю мозку слідкували за допомогою ФМРТ.  Через тиждень експеримент повторили, змінивши групи місцями. 

Експеримент показав, що відсутність сну підвищували активність в мигдалині та гіпоталамусі, а також зв’язок між цими областями мозку, що підвищувало бажання з’їсти шкідливу їжу. 

→ Ідеальний режим. Як харчуватися, щоб не набирати вагу. Андрій Беловєшкін, лікар, кандидати медичних наук розповів, що харчуватись із дрібними перекусами шкідливо для здоров’я. Справа в тому, що звичка їсти п’ять разів з виміряними калоріями перетворюється згодом на звичку просто харчуватися п’ять разів. А ось в два прийоми їжі переїсти фізично важче. 

За результатами дослідження режиму харчування 50 660 осіб старших 30 років, яке тривало протягом 7 років, дослідники встановили, що режим харчування впливає на здоров’я, навіть якщо якісний склад дієти однаковий. Ті, хто регулярно їсть один-два рази на день, мають поступове зниження індексу маси тіла (ІМТ), тоді як у тих, хто харчується більше трьох разів на день, ІМТ поступове зростає. Для збереження маси тіла в довгостроковій пермпективі важливою є 5−6-годинна перерва між сніданком та обідом і повне утримання від перекусів протягом дня.

Також з’ясували, що люди, які регулярно снідають, більш схильні до зниження маси тіла, ніж ті, хто періодично пропускає сніданок. Учасники, у яких найбільш калорійним прийомом їжі був сніданок, мають ефективніше зниження ІМТ, ніж ті, хто має більш ситний обід чи вечерю.

Фото: Public Domain / Pexels

«Завдяки вам, хлопці, ми вчора поклали ворожу колону». Як волонтерська організація ШТАБ 24 підтримує Збройні сили

Ця історія почалася з ініціативи трьох львівських друзів — Олега Проця, Максима Кочергана та Кості Гощевського— які з перших днів повномасштабного російського вторгнення передають необхідну військову амуніцію захисникам у регіони найскладніших бойових дій по всій країні.

Читати далі
+ 250 слів

Залаштунки Євробачення 2022 від членкині офіційного фан-клубу Євробачення в Україні OGAE Ukraine

Євробачення 2022 відбувалося в італійському Турині після перемоги гурту «Måneskin» із піснею «Zitti E Buoni». Провідним мотивом Євробачення стали слова «the sound of beauty», а сцена була побудована за мотивами італійських сонця та саду.

Читати далі
+ 132 слів

Музичні «обійми» на Євробаченні: як країни підтримали Україну на пісенному конкурсі

14 травня відбувся фінал «Євробачення-2022» в італійському місті Турині. Протягом усього конкурсу глядачі бачили, як країни-учасниці змагання використовували і прапор України, і її символіку. Зазначимо, що за офіційними правилами Євробачення, активна пропаганда і політичні висловлювання заборонені, а учасникам, які це порушують, загрожує дискваліфікація та штраф. Пропонуємо згадати найбільш виразні акти підтримки України на цьогорічному пісенному конкурсі.

Читати далі
+ 114 слів

«Ті, хто не скорився»: 15 травня вшановують жертв політичних репресій

Досі важко порахувати точну кількість українців, які зазнали репресій з боку комуністичного режиму. Йдеться не лише про творчу та наукову інтелігенцію, але й звичайних людей — тих, хто не міг терпіти приниження своєї національної гідності. Тисячі громадян пройшли крізь пекло: заслання, табори, тортури, розстріл. Щоб належно їх вшанувати та привернути увагу суспільства до трагічних подій історії держави, в Україні започаткували День пам’яті жертв політичних репресій. Він припадає на третю неділю травня.

Читати далі
+ 424 слів

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Важливе станом на 16:00 13 травня

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Про це повідомляє міністр оборони Олексій Резніков. Він наголосив, що країну чекають важкі часи попри те, що союзники вже надають нам озброєння. Щоб Україні отримати перемогу, треба планувати ресурси, уникати помилок і проєктувати нашу силу так, аби окупант не витримав. 

Читати далі
+ 21 слів

Експрезиденти України закликали евакуювати людей з Азовсталі. Інформація станом на 14:00 13 травня

Експрезиденти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко звернулися із заявою до світової спільноти із закликом евакуювати військових та цивільних з «Азовсталі».

Читати далі
+ 21 слів

Росіяни пошкодили Воронцовський палац в Одесі. Новини станом на 12:00 13 травня

Окупанти продовжують обстрілювати пам’ятки архітектури. У центрі Одеси ракетний удар пошкодив вікна та елементи ліпнини Воронцовського палацу. Про це повідомляє мер міста Геннадій Труханов. Палац — пам’ятка архітектури 19 століття. Він розташований на Приморсткосу бульварі.

Читати далі
+ 49 слів

З «Азовсталі» евакуюють важкопоранених бійців. Важливе за ніч та ранок 13 травня

З «Азовсталі» евакуюють важкопоранених. В Україні почали спецоперацію з евакуації бійців, яка матиме кілька етапів. Посередником у перемовинах з рф погодилась стати Туреччина. Про це повідомила Ірина Верещук під час прямої трансляція на каналі 1+1.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 4196 новин