Навіть один тиждень недосипання сприяє набору зайвої ваги

Навіть декілька днів неповноцінного нічного сну негативно впливають на засвоєння жирів і пробуджують почуття голоду. Такого висновку дійшли американські вчені, які вивчають біохімію та молекулярну біологію. Під час експерименту у здорових людей були труднощі із жировим обміном.  

Чому це важливо. Довгий сон на вихідні не відновить самопочуття та здоров’я до потрібного здорового рівня, якщо не висипатись протягом тижня.

Детальніше. У дослідженні брали участь 15 здорових чоловіків. Експеримент тривав десять днів. Перед цим учасники протягом тижня повноцінно відпочивали вдома. Під час експерименту добровольці п’ять днів спали не більше п’яти годин. 

Із четвертого дня експерименту їм на вечерю давали їжу з високим вмістом жирів. Аналізи показали, що дефіцит сну негативно впливав на ліпідний обмін після прийому їжі. Недосипання приводило до більш швидкого виведення ліпідів із крові після їжі, що провокує набір зайвої ваги.

Імітація робочого тижня завершилася «вихідними», коли учасники могли спати десять годин для відновлення організму. Показники жирового обміну були трохи кращими, але не відновилися до вихідного необхідного рівня.

Дослідження американських вчених доводять, що лише кілька днів неповноцінного нічного сну негативно впливають на засвоєння жирів і пробуджують почуття голоду, а хронічний недосип погіршує стан здоров’я, негативно впливаючи на системи організму.

→ Одна безсонна ніч збільшує тягу до нездорової їжі. Дослідники із Кельнського університету з’ясували, що брак сну змінює роботу системи винагороди мозку, змушуючи нас по-інакшому дивитись на фастфуд. В експерименті брали участь 32 чоловіки віком від 19 до 33 років. Кожені із них пообідав пастою з телятиною а також отримав яблуко та полуничний йогурт. Половина учасників пішла спати додому із приладами для відстеження сну, а половина залишилась в лабораторії на всю ніч. 

Наступного ранку добровольцям виміряли рівень глюкози в крові, а також вміст гормонів стресу та ситість. Після чого їм видли 48 фото із зображенням фастфуду і попросили оцінити вартість продуктів від 0 до 3 євро. За активністю мозку слідкували за допомогою ФМРТ.  Через тиждень експеримент повторили, змінивши групи місцями. 

Експеримент показав, що відсутність сну підвищували активність в мигдалині та гіпоталамусі, а також зв’язок між цими областями мозку, що підвищувало бажання з’їсти шкідливу їжу. 

→ Ідеальний режим. Як харчуватися, щоб не набирати вагу. Андрій Беловєшкін, лікар, кандидати медичних наук розповів, що харчуватись із дрібними перекусами шкідливо для здоров’я. Справа в тому, що звичка їсти п’ять разів з виміряними калоріями перетворюється згодом на звичку просто харчуватися п’ять разів. А ось в два прийоми їжі переїсти фізично важче. 

За результатами дослідження режиму харчування 50 660 осіб старших 30 років, яке тривало протягом 7 років, дослідники встановили, що режим харчування впливає на здоров’я, навіть якщо якісний склад дієти однаковий. Ті, хто регулярно їсть один-два рази на день, мають поступове зниження індексу маси тіла (ІМТ), тоді як у тих, хто харчується більше трьох разів на день, ІМТ поступове зростає. Для збереження маси тіла в довгостроковій пермпективі важливою є 5−6-годинна перерва між сніданком та обідом і повне утримання від перекусів протягом дня.

Також з’ясували, що люди, які регулярно снідають, більш схильні до зниження маси тіла, ніж ті, хто періодично пропускає сніданок. Учасники, у яких найбільш калорійним прийомом їжі був сніданок, мають ефективніше зниження ІМТ, ніж ті, хто має більш ситний обід чи вечерю.

Фото: Public Domain / Pexels

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин