Продюсер «Школи» і співтворець ТСН: що відомо про майбутнього міністра культури Олександра Ткаченка

Wow

Журналіст у минулому, співтворець ТСН, який встиг попрацювати і на «Новому каналі», і на російському «РЕН-ТВ», гендиректор «1+1 Media», якого одного разу визнали одним із найбільших ворогів української преси, продюсер серіалів «Доярка з Хацапетівки» та «Школа», а з серпня минулого року — народний депутат. Що ще відомо про Олександра Ткаченка та чому саме його пропонують як майбутнього міністра культури — намагаємося розібратися.

Чому це важливо. Посада міністра культури є важливою з огляду на карантинний період, адже майже усі сфери культури завмерли і їхнє фінансування значно скоротилося.

Детальніше. Фракція «Слуга народу» підтримає Олександра Ткаченка, теперішнього голову комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, колишнього генерального директора каналу «1+1» на місце міністра культури. Проголосувати за таке призначення можуть уже до кінця тижня.

Олександр Ткаченко найбільш відомий як генеральний директор «1+1». Він закінчив факультет журналістики (тепер це — Інститут журналістики) КНУ імені Шевченка. Здобув і закордонну освіту: отримав диплом Harvard Business School за програмою «Business of Entertainment, Media, and Sports», навчався у INSEAD Business School у Сінгапурі за програмою «Value Creation for Owners and Directors».

Працював заступником генерального продюсера каналу «1+1». Був співтворцем «Телевізійної служби новин» (ТСН). Встиг попрацювати і на «Новому каналі». Там реформував програму новин «Репортер». У 2000 році канал увійшов до трійки найпопулярніших в Україні.

Ткаченко був неформальним керівником так званого «холдингу олігарха Пінчука» (до цього холдингу входили телеканали «Новий канал», «ICTV», «СТБ»). Але пробув на цій посаді не більше року. З 2005 року займався створенням Суспільного телерадіомовлення, був співавтором концепції створення Суспільного мовлення. Олександр Ткаченко встиг попрацювати і в Москві був заступником генерального директора телеканалу «РЕН-ТВ». На той час цим каналом володів німецький медіахолдинг.

Із серпня 2008 Ткаченко стає гендиректором групи каналів «1+1 Media».Туди входять  «1+1», «2+2», «ТЕТ». дитячий канал «ПлюсПлюс», «Бігуді», «Уніан-ТВ», та компанія з виробництва телеконтенту «1+1 продакшн». Саме за керівництва Ткаченка, 1+1 медіа презентувала перший звіт із корпоративної соціальної відповідальності серед медіакомпаній. Саме Ткаченко продюсував серіали «Останній москаль», «Школа», «Ментівські війни. Київ», «Висоцький. Дякуємо, що живий» (випустили у Росії).

20 серпня 2019 року, за місяць після виборів до Верховної Ради, Ткаченко вийшов з бізнесу і склав повноваження керівника холдингу «1+1». Він став його почесним президентом. Тоді Ткаченко пройшов до парламенту за списком партії «Слуга народу». У парламенті очолив і досі очолює комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

У період правління президента-втікача Віктора Януковича, за результатами щорічного дослідження Інституту масової інформації та Незалежної медіа-профспілки Ткаченко потрапив у десятку найбільших ворогів української преси у 2012—2013 роках.

Коментар. Депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук написала на своїй сторінці у Фейсбуці: «Міністром культури ми делегуємо одного з наших найсильніших представників, голову Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Останні місяці він багато працював над порятунком креативних індустрій, підтримкою культури, йому вдалося напрацювати серйозний антикризовий пакет і ми переконані, що йому під силу очолити Мінкульт в такий складний період».

Що ще варто знати про українську культуру:

  • Центр Довженка залишився без грошей: українська культурна спільнота ініціювала звернення. Національний центр Олександра Довженка від початку року не отримує грошей від держави. Через це інституція не може виплачувати зарплату працівникам. Зараз у Центру закінчилися кошти. Профільні інституції та культурна спільнота закликають вжити термінових заходів для порятунку Центру Довженка.
  • #стопкультурнийкарантин: креативні індустрії нагадали про себе владі. Сотні прожекторів світили у небо у 20 українських містах у межах акції #стопкультурнийкарантин у ніч на 13 травня. Організатори акції таким чином хотіли привернути увагу до культурної сфери креативних та івент-індустрії, які буквально завмерли у час карантину. 
  • 30% заповнених місць з 1 липня: коли та як відкриють кінотеатри та концертні зали. Кінотеатри та концертні зали зможуть запрацювати лише із 30% заповнених місць. Таку можливість розглядають у Кабінеті міністрів України. Попередня дата відкриття культурних інституцій — 1 липня, але навіть тоді їхня робота матиме нюанси. Водночас 1 липня не є точною датою, бо відкриття буде залежати від ситуації з коронавірусом в Україні.

Фото: telekritika.ua

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин