Детальніше. Поліція Гонконгу погрожує застосувати бойові кулі, якщо протестувальники не припинять використовувати зброю. Заява поліції з’явилася після нових сутичок біля університету в центрі Гонконгу, в ході яких протестувальники кидали в поліцію бензинові бомби.
Поліція вимагає від протестувальників не застосовувати зброю проти поліцейських та припинити інші акти насильства, пригрозивши відповісти силою та, можливо, бойовими кулями, якщо це буде потрібно.
Раніше біля Гонконгського політехнічного університету поліцейські машини з водометами підійшли до барикад протестувальників, однак відступили, коли останні почали кидати бензинові бомби. Протистояння перекрило тунель, що зв’язував Коулун з островом Гонконг. Броньований автомобіль поліції було підпалено.
Контекст. Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня 2019 року. Спочатку протестувальники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило. Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права (зараз очільника Гонконгу призначає уряд Китаю), розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.
Довідка. Гонконг — це особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».
⟶ Суд у Гонконзі скасував заборону на носіння масок протестувальниками. Суд визнав заборону неконституційною, вона «суперечить Основному закону», згідно з яким Гонконг повернувся під владу Китаю в 1997 році. У Гонконзі заборонили носити маски в жовтні, щоб правоохоронцям було легше ідентифікувати учасників мітингів.
Нагадаємо, що раніше студенти у Гонконзі бойкотували навчання, щоб підтримати протести. Тисячі школярів і студентів у Гонконзі бойкотували перший день навчання, щоб підтримати антиурядові протести у регіоні. Такий бойкот організувала політична партія Demosisto разом зі студентськими активістами. Не прийшли на заняття у перший день навчання близько 10 тисяч учнів із середніх шкіл. А на території Китайського університету Гонконгу зібралося близько тисячі студентів у шоломах, захисних окулярах і масках. Вони тримали плакати з написами «Бойкот за свободу» й викрикували: «Поверніть Гонконг».
⟶ У Гонконзі протестувальники підпалили міст біля тунелю «Крос-Харбор», тривають сутички. Міст з’єднує станцію метро Хун-Хом і Політехнічний університет, студенти якого беруть участь в протестах. Вони намагаються утримувати блокаду кількох доріг, у тому числі і «Крос-Харбора» — найжвавішого із трьох підводних тунелів, які поєднують острів Гонконг з материковою частиною міста. Через безперервні протести тунель закритий уже кілька днів. Поліція оточила територію кампусу університету, намагаючись таким чином не допустити виходу демонстрантів за її межі.
Копай глибше:
Фото: censor.net.ua