Поліція погрожує застосувати бойові кулі до протестувальників у Гонконзі

Wow
WTF
Noo

У Гонконзі триває наступ поліції на Політехнічний університет, де зараз пербувають мітингарі, багато з яких — студенти, у тому числі іноземці. Поліцейські погрожують застосувати проти активістів бойові кулі. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Reuters.

Чому це важливо. Активісти вимагають демократичних реформ та припинення тиску з боку материкового Китаю.

Детальніше. Поліція Гонконгу погрожує застосувати бойові кулі, якщо протестувальники не припинять використовувати зброю. Заява поліції з’явилася після нових сутичок біля університету в центрі Гонконгу, в ході яких протестувальники кидали в поліцію бензинові бомби.

Поліція вимагає від протестувальників не застосовувати зброю проти поліцейських та припинити інші акти насильства, пригрозивши відповісти силою та, можливо, бойовими кулями, якщо це буде потрібно.

Раніше біля Гонконгського політехнічного університету поліцейські машини з водометами підійшли до барикад протестувальників, однак відступили, коли останні почали кидати бензинові бомби. Протистояння перекрило тунель, що зв’язував Коулун з островом Гонконг. Броньований автомобіль поліції було підпалено.

Контекст. Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня 2019 року. Спочатку протестувальники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило. Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права (зараз очільника Гонконгу призначає уряд Китаю), розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Довідка. Гонконг — це особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Суд у Гонконзі скасував заборону на носіння масок протестувальниками. Суд визнав заборону неконституційною, вона «суперечить Основному закону», згідно з яким Гонконг повернувся під владу Китаю в 1997 році. У Гонконзі заборонили носити маски в жовтні, щоб правоохоронцям було легше ідентифікувати учасників мітингів. 

Нагадаємо, що раніше студенти у Гонконзі бойкотували навчання, щоб підтримати протести. Тисячі школярів і студентів у Гонконзі бойкотували перший день навчання, щоб підтримати антиурядові протести у регіоні. Такий бойкот організувала політична партія Demosisto разом зі студентськими активістами. Не прийшли на заняття у перший день навчання близько 10 тисяч учнів із середніх шкіл. А на території Китайського університету Гонконгу зібралося близько тисячі студентів у шоломах, захисних окулярах і масках. Вони тримали плакати з написами «Бойкот за свободу» й викрикували: «Поверніть Гонконг».

У Гонконзі протестувальники підпалили міст біля тунелю «Крос-Харбор», тривають сутички. Міст з’єднує станцію метро Хун-Хом і Політехнічний університет, студенти якого беруть участь в протестах. Вони намагаються утримувати блокаду кількох доріг, у тому числі і «Крос-Харбора» — найжвавішого із трьох підводних тунелів, які поєднують острів Гонконг з материковою частиною міста. Через безперервні протести тунель закритий уже кілька днів. Поліція оточила територію кампусу університету, намагаючись таким чином не допустити виходу демонстрантів за її межі.

Копай глибше:

Фото: censor.net.ua

ПВК «Вагнера» вербують новобранців у Twitter та Facebook

Через значні втрати бойових сил приватна воєнна компанія «Вагнера» використовує соціальні мережі для вербування медиків, психологів та операторів дронів. Про це повідомляє Politico.

Читати далі
+ 47 слів

РФ втрачає ініціативу у війні — британська розвідка

Замість просування до власних військових цілей, Росія почала реагувати на удари, які наносить Україна. Про це повідомляє британська розвідка.

Читати далі
+ 17 слів

Що не так з «розшуком» Залужного та Сирського в РФ? Пояснення Міноборони

Так росіяни хочуть вирішити два завдання: нівелювати статус України як жертви міжнародного злочину агресії та формально урівняти їхні злочинні дії з нашими оборонними, а також здійснити психологічний тиск і деморалізацію українських військових, пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 25 слів

У Північній Кореї засудили до довічного дитину та батьків

2-річного хлопчика разом з батьками засудили до довічного ув’язнення у трудовому таборі. Причина — у сімʼї знайшли Біблію. Про цей інцидент, який стався ще у 2009 році, розповіли в Держдепартаменті США. 

Читати далі
+ 14 слів

США оголосять про новий пакет допомоги на 300 мільйонів доларів. Головне за ніч і ранок 31 травня

Зранку було чути вибух у Межиріцькій громаді Павлоградського району Дніпропетровської області. Ворог атакував транспортне підприємство. Відомо, що внаслідок атаки легке поранення отримав 8-річний хлопчик. Нині інформація уточнюється.

Читати далі
+ 123 слів

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів
Що там ще
+ 6417 новин