49% українців готові «потерпіти» заради успіху реформ — опитування

У 2019 році зросла готовність українців терпіти певні матеріальні труднощі заради успіху реформ. Наприкінці минулого року таких було 49%, а у 2018 — 32%. Лише 14% готові терпіти стільки, скільки буде треба. У 2018 році таких було ще менше – 9%. 35% готові потерпіти, але не більше року. Про це свідчить нещодавнє опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова. 

 Чому це важливо. Соціологічне дослідження показує актуальні настрої та думки українців.

Детальніше. Ось результати соцопитування:

  1. рушії та гальма реформ. Головним рушієм реформ однозначно вважають Президента (60%). Також до основних рушіїв зараховують уряд (37%), парламентську фракцію партії «Слуга народу» (30%), населення (27%), громадські організації, волонтерів (24%). А найбільший опір реформам, на думку громадян, чинять олігархи (51%) та бюрократія, чиновники (43%).
  2. Розвиток країни. Корупція та війна найбільше заважають розвитку України — так вважає 69% українців. Майже 31% опитаних українців переконаний, що розвитку країни заважає засилля олігархів в економіці, ще 25% думають, що стримує розвиток відсутність професіоналів у владі.
  3. Пріоритети українців. Найважливішою є антикорупційна реформа (для 59% населення). Далі за рівнем значущості йдуть реформа сфери охорони здоров’я (54%),  пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту (46%).
  4. Успішні реформи. Жодної успішної реформи не назвали 51% опитаних (торік – 41%). Відносно успішними визнали лише антикорупційну реформу (10%), децентралізації (10%), реформу охорони здоров’я (9%), реформування армії (9%), земельну реформу (8%).
  5. Демократія чи авторитаризм. 52% опитаних вважають демократію найбільш бажаним варіантом державного устрою для України.  20% українців вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим. 19% відповіли, що для них взагалі не має значення, демократичний режим в країні чи ні. 

Хто і як проводив опитування. Загальнонаціональне дослідження провели Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 11 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитали 2018 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,3%.

Партія «Слуга народу» утримує лідерство у рейтингу виборців. Якби вибори відбувалися знову, за неї проголосувала б майже половина виборців — 45,4%. Про це свідчить січневе дослідження Центру Разумкова. 13,8% опитаних проголосували б за «Опозиційну платформу — за життя», 12,3% — за «Європейську солідарність», 8,0% — за «Батьківщину», 5,2% — за партію «Сила і честь».

У всіх макрорегіонах «Слуга народу» є лідером симпатій. У західному й центральному регіонах друге місце посідає «Європейська солідарність», а третє — «Батьківщина». У східному та південному регіонах другий показник має «Опозиційна платформа — за життя».

США розширили санкції проти Росії за окупацію Криму. Америка включила до санкційного переліку сімох «посадовців» анексованого Росією Криму та компанію, яка забезпечує залізничне сполучення між агресором та окупованим півостровом.

Власність цих осіб та організацій, якщо вона є у США або під контролем американських громадян, передадуть в Управління з контролю за іноземними активами.

Фото: pexels.com

відреагувати
LIKE
Noo
Wow
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин