П’ятеро депутатів вийшли з «Голосу». Що відбувається у партії?

Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська, Ольга Стефанишина та Юлія Клименко написали заяви про вихід з партії. Кажуть, справа у керівництві Кіри Рудик і її ігнорування думки інших членів «Голосу». Нардепи прогнозують, що з партії ще виходитимуть люди.

Чому це важливо. Під час передвиборчої кампанії «Голос» позиціонував себе як нову демократичну партію, яка йде у політику надовго.

Детальніше. Олександра Устінова заявила, що більшості членів «Голосу» не буде на з’їзді партії. На своїй сторінці у Facebook народна депутатка написала, що «Голосу» більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки. Тепер це партія імені однієї людини — Кіри Рудик, яка існує виключно на папері».

Схожу заяву зробив і Ярослав Юрчишин. Він переконаний, що керівництво «Голосу» відійшло від принципів, яких дотримувалося на початку. Нардеп написав, що виходить з партії, щоб «не легітимізувати своєю участю профанацію, на яку партія перетворилася».

Нардепка Ольга Стефанишина подала свою заяву про виключення з «Голосу» на шматку туалетного паперу. Невідомо, чи така заява вважається чинною. 

Що не так із з’їздом партії?

Вихідці з партії кажуть, що 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на з’їзді через умови, які штучно створили Кіра Рудик та політична рада партії. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Юлія Клименко. За словами нардепки, на цьому з’їзді зможуть бути лише троє представників, погоджених керівництвом. І лише один з них матиме право голосу.

Цитата. «З’їзд формувався виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва. Хочемо нагадати, що кілька місяців тому 75% партійців та більшість осередків вийшла із публічними заявами, вимагаючи від керівництва партії Кіри Рудик піти з керівних посад та обрати нове керівництво на прозорих демократичних внутрішньопартійних виборах, змінивши Статут на більш демократичний».

Позиція партії «Голос»

У пресслужбі «Голосу» на вихід нардепів відповіли: «Дійсно, останні події доводять, що спільна робота з будівництва партії неможлива. При цьому ми підкреслюємо, що базових ідеологічних розбіжностей з колегами в нас немає. І впевнені, що вони розуміють, що як депутати, обрані від партії «Голос», мають продовжити виконувати програму партії, з якою ми виграли вибори».

З’їзд партії «Голос» таки відбувся. На ньому на голосуванні було питання довіри голові партії Кірі Рудик. 86% делегатів кажуть, що підтримують її.

Копайте глибше:

Фото: Ольга Стефанишина/ Facebook

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

 

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин