Детальніше. Результати соцопитування:
- рух країни. 40% опитаних вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 38% – у неправильному, 22% – не змогли оцінити. За останні 2 тижні відбувся ріст позитивних оцінок (з 33 до 40%) та зменшення негативних (з 48 до 38%).
- рейтинг довіри. Найбільше українці довіряють президенту — 67% опитаних і не довіряють 25%. Далі Дмитро Разумков (28% і 44% відповідно) і Святослак Вакарчук (28% і 59%).
- успіхи Зеленського. Третина опитаних українців вважають, що за підсумками року у діях президента було більше успіхів, аніж невдач. 41% сказали, що у діях Зеленського успіхів та поразок було порівну. 14% зазначили, що у його роботі переважали невдачі. Останню тезу найбільше підтримують виборці «Європейської солідарності».
- улюблена партія. Лідером симпатій є партія «Слуга народу». Її підтримують майже 48% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. 11,4% підтримують партію «Опозиційна платформа – За життя», 9,0% – партію «Європейська Солідарність», 7,8% – партію «Батьківщина», 4,4% – партію «Голос».
- ставлення до Путіна. Позитивно до нього ставляться 16% опитаних, негативно — 72%.
- ставлення до Росії. За останній місяць зросла кількість респондентів, які вважають Росію країною-агресором щодо України (з 64% до 70%). Протилежної думки дотримуються 21% опитаних.
- Нормандський саміт. 66% опитаних зазначили, що добре поінформовані про саміт у нормандському форматі, який відбувся 9 грудня. З них близько 40% вважають результати проведення саміту швидше успіхом президента Зеленського, половина – ані успіхом, ані невдачею. Тільки 7% побачили лише негативні результати.
Хто і як проводив опитування. Дослідження провела Соціологічна група «Рейтинг» протягом 14-17 грудня. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%. Терміни проведення дослідження: 13-17 грудня 2019 р.
Довідка. Соціологічна група «Рейтинг» — це недержавна, незалежна дослідницька організація, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів. Утворена у 2008 році. Мережа інтерв’юерів нараховує понад 300 осіб і працює по всій Україні. Щорічно проводить близько 100 000 інтерв’ю і 100 фокус-групових досліджень.
⟶ Генасамблея ООН схвалила резолюцію про захист прав людини у Криму в умовах російської окупації. Резолюція отримала 65 голосів «за» і 23 – «проти». Співавторами документа стали 38 держав.
Резолюція вимагає в РФ припинити політику зміни демографічної ситуації у Криму шляхом переселення туди свого населення і примусового виселення.
Документ засуджує масові затримання активістів та захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема, представників громадянської ініціативи «Кримська солідарність».
Резолюція закликає припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлювання думок, зокрема до початку окупації, а також засуджує триваючу практику призову чоловіків до Збройних сил РФ та кримінального переслідування тих, хто відмовляється від служби в лавах держави-окупанта.
Країни, які голосували проти резолюції: Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Гвінея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, Філіппіни, РФ, Сербія, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела, Зімбабве.
⟶ Путін визнав 3 мільярди боргу Газпрому перед Нафтогазом. Президент Росії визнав заборгованість Газпрому перед Нафтогазом за рішенням Стокгольмського арбітражу. Газпром — це російська газовидобувна і газорозподільна монополія, найбільша корпорація Російської Федерації. 50% капіталу належить державі. Нафтогаз — це провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України.
Раніше Росія не визнавала рішення арбітражу на користь України. Водночас Путін зазначив, що, на його думку, таке рішення було «політичним»: «Я переконаний, що це рішення Стокгольмського арбітражу несе не юридичний, не правовий, а скоріше політичний характер. Одне з обґрунтувань у ньому було «у зв’язку з тяжким економічним станом в Україні», — заявив російський президент.
Фото: unian.ua