Реклама шпигунських програм і технологій стеження буде заборонена у Google

LIKE

Заборона діятиме в усьому світі. Вона запрацює вже 11 серпня 2020 року. Винятки будуть лише для послуг приватних детективних агентств, а також програм, які допомагають батькам бути в курсі того, що відбувається з їхніми дітьми. Про це повідомляє Центр правил реклами Google.

Чому це важливо. Такі дії компанії пов’язані із захистом приватності й безпеки даних користувачів. Послуги стеження можуть бути корисними, як-от відстежування того, як люди дотримуються правил самоізоляції чи обсервації. Однак дані користувача й інформація про його особисте життя можуть потрапити в руки зловмисників і стати приводом для шантажу, маніпуляцій і погроз.

Детальніше. Забороненою стане реклама обладнання, яке можна використати для шпигунства: відеокамер, диктофонів, відеореєстраторів, відеонянь. Окрім цього, під обмеження потраплять програми для відстеження повідомлень, дзвінків і GPS. Якщо ж хтось проігнорує нові правила, то компанія блокуватиме обліковий запис через 7 днів після попередження.

Що ще цікавого варто знати про програми стеження в Україні й у світі

Для боротьби з коронавірусом компанія Facebook готова надати карти переміщення користувачів науковцям і некомерційним організаціям. Водночас в Україні працює додаток «Дій вдома». За допомогою селфі та геолокації він контролює людей на самоізоляції та обсервації.

Google уперше опублікувала дані про переміщення українців. Компанія публікує дані про переміщення мешканців різних країн. Це роблять зокрема для відстеження поширення коронавірусу. Google збирає дані з пристроїв, у яких увімкнені додатки геолокації, наприклад Google Maps. Тоді компанія робить звіт, який наочно показує, як і де люди дотримуються карантину. У Google стверджують, що конфіденційність користувачів при цьому зберігається.

Щоб контролювати працівників на дистанційній роботі, деякі американські компанії почали використовувати додаток Sneek. Кожні п’ять хвилин програма робить знімок співробітника. Ба більше, у додатку є функція, яка вмикає відеозв’язок без дозволу співрозмовника.

Чи є загрози потрапляння ваших даних у вільний доступ?

Так, така можливість існує завжди. Тому слід уважно читати повідомлення про зберігання особистих даних, а також добре обдумувати, чим варто ділитися ними, наприклад, з соціальною мережею. Нещодавно відбулося кілька витоків даних з різних ресурсів. 

Дані мільйонів користувачів Telegram опинилися в даркнеті. Базу з номерами телефонів, нікнеймами та унікальними ідентифікаторами мільйонів людей виклали на одному з форумів. У Telegram підтвердили витік даних, а також сказали, що база з інформацією дійсно існувала. Дані збирали через вбудовану функцію під час реєстрації кожного нового користувача.

Через одну з функцій WhatsApp ― Click to Chat (функція, яка запускає листування за QR-кодом з людиною, номера якої немає в адресній книзі) дані сотень тисяч користувачів опинилися у вільному доступі. Їхні діалоги зберігаються в Google і можуть бути доступними кому завгодно. Це загрожує безпеці людей і може призвести до шантажу й маніпуляцій.

Через недостатню захищеність Zoom тисячі приватних відеодзвінків опинилися у відкритому доступі. Згодом стався ще один витік конфіденційних даних. 500 тисяч вкрадених паролів від Zoom у даркнеті продав російськомовний хакер.

Фото: pexels.com

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів
Що там ще
+ 9453 новин