Детальніше. Дані й діалоги, які збереглися в Google, можна відкрити, додавши номер до домену wa.me в пошуковику. Таким способом дослідник виявив близько 300 тисяч злитих контактів.
За словами Атула Джаярама, керівництво WhatsApp знає про проблему. Але представники компанії заяву фахівця наразі не прокоментували.
Що ще цікаво знати про безпеку
Проблеми з безпекою виникали не лише у WhatsApp. З ними зіткнувся, наприклад, найпопулярніший відеосервіс ZOOM. Через його недостатню захищеність тисячі приватних відеодзвінків опинилися у відкритому доступі. Згодом стався ще один витік конфіденційних даних. 500 тисяч вкрадених паролів від Zoom у даркнеті продав російськомовний хакер.
Компанія відреагувала на проблеми. Додаток Zoom отримав оновлення до версії 5.0. У ньому тепер є значок безпеки з низкою функцій: швидкого блокування зустрічей, видалення учасників і обмеження загального доступу до екрану і чатів під час дзвінків.
А нещодавно Zoom придбав стартап Keybase. З його допомогою можна створити чат-платформу з наскрізним шифруванням даних. Саме відсутність такого шифрування дозволяла стороннім користувачам приєднуватися до приватних відеоконференцій.
Однак наскрізне шифрування в Zoom буде доступне лише платним акаунтам. Це означає, що користувачі, які спілкуються за допомогою безкоштовних відеодзвінків, не будуть такими захищеними як ті, хто має платний акаунт. До бесід зможуть мати доступ не лише правоохоронців, але й жартівники та зловмисники.
У соціальній мережі Facebook намагаються впроваджувати функції, що зменшуватимуть кількість маніпулятивної інформації. Наприклад, відтепер маркуватимуть пости, сторінки й рекламу медіа, які належать державі або контролюються нею. Функцію спочатку запустять у США, щоб уникнути маніпуляцій перед президентськими виборами.
Компанія видалила майже 100 облікових записів, пов’язаних із Росією. Їхні користувачі мали неприпустиму поведінку.
Також Facebook та Instagram зазначатимуть, у яких країнах перебувають автори постів. Такі заходи мали б допомогти користувачам зрозуміти, наскільки надійною і правдивою є інформація в стрічках новин.
Раніше Facebook ліквідував мережу антиукраїнських акаунтів, які вели спецслужби Росії. Їхні автори видавали себе за місцевих і намагалися впливати на громадську думку всередині країни.
Також команда Facebook видалятиме образливий контент після того, як з’ясує, що це образа, а не вираження думки. Таким чином соціальна мережа відстоюватиме свободу вираження поглядів та шифрування, навіть, якщо це супроводжуватиметься негативною реакцією.
Фото: pexels.com