Рослинний стейк надрукували на 3D-принтері. Чому це корисно?

LIKE
Wow

Основні інгредієнти «надрукованого» м’яса: соєвий та гороховий білки, кокосова олія та соняшникова олія. Стартап Redefine Meat не озвучує повного списку інгредієнтів, але запевняє, що усі компоненти рослинні та веганські, пише Укрінформ. Таке м’ясо коштуватиме близько 15 доларів за кілограм (приблизно 400 грн).

Чому це корисно. «Штучне м’ясо завдає менше шкоди довкіллю, потребує менше води та енергії при виробництві. Це перетворює його на найкращий спосіб боротьби зі зміною клімату, здорову альтернативу м’ясній їжі для всього населення планети», — кажуть розробники.

Детальніше. Ізраїльський стартап Redefine Meat почав виготовлення альтернативи тваринному м’ясу на 3D-принтерах. Компанія прагне у перспективі продавати такі принтери виробникам з усього світу і таким чином популяризувати рослинну продукцію. 

Перші рослинні стейки від Redefine Meat з’являться у ресторанах Ізраїлю, Швейцарії та Німеччини наприкінці 2020 року. Компанія зосереджена на створенні 3D-принтерів саме промислового рівня, які стануть частиною індустрії виготовлення штучної м’ясної продукції. Розробники хочуть, щоб їхні пристрої замінили корову. Бо кожен принтер може виробити до 250 кг м’яса.

Контекст. Ізраїльська компанія не єдина займається розробкою альтернатив тваринного м’яса. Іспанський стартап Novemeat теж працює над 3D-друком стейків, і нещодавно представила рослинну версію свинини із м’язами. Великі компанії, зокрема Tesco та Unilever, також розробляють м’ясо рослинного походження.

Що ще варто знати про розвиток технології друку на 3D-принтері?

  • Учені створили метод 3D-друку будівель з ґрунту. Нова технологія 3D-будівництва дозволить використовувати як основний матеріал ґрунт замість бетону
  • За допомогою найбільшого 3D-принтера Європи уперше «надрукували» будинок. Двоповерхову будівлю з цементу в Бельгії створювала компанія Kamp C. «Друк» будинку тривав 15 днів.
  • Два будинки площею 46,5 м² за 48 годин уже побудували на 3D-принтері «Vulcan II». До кінця 2020 року у мексиканському селищі Табаско збудують ще 50. Оселі призначені для малозабезпечених сімей, які жили у спорудах з підручних матеріалів.
  • Двоповерховий будинок збудували в Дубаї (ОАЕ) лише за 21 день. Його висота — 10 м, а площа — 640 метрів. Це поки найбільший будинок у світі, який надрукували на 3D-принтері. Для будівництва стін на місце привезли 3D-принтер розміром із автомобіль. Його рухали майданчиком за допомогою крану. Замість традиційних фарб та паперу використовували пісок, цемент, гіпс. Будівлю розташовано фактично посеред пустелі. Така технологія дозволяє надрукувати об’єкт у будь-якому кліматі, але найбільша проблема – підібрати потрібну будівельну суміш.
  • Потенційно безпілотний електромобіль надрукували на 3D-принтері. Його розробила німецька компанія BigRep, яка рік тому показала прототип електромотоцикла, зібраного з деталей, надрукованих на 3D-принтері.
  • 3D-принтер може друкувати не лише зубні протези, але й коронки, мости та інші матеріали для стоматології. Компанія Formlabs з Массачусетсу створила 3D-принтер для друку зубних протезів. Нові пристрої отримали назву Form 3b. Вони використовують у 3D-друку метод стереолітографії (технологія 3D-друку, яку використовують для виробництва моделей, прототипів, зразків і деталей продукції шар за шаром, шляхом затвердіння фоточутливого матеріалу). Ультрафіолетові лазери опромінюють спеціальну рідку смолу, завдяки чому вона стає твердою і набуває необхідної форми.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин