18 вересня у Львові розпочинається 26-й Форум видавців, один із найбільших книжкових ярмарків в Україні. Він триватиме до 22 вересня. Ми зробили для вас підбірку книг, щоб ви не розгубились серед стелажів, стендів та столів із книгами і точно знали по яку книгу прийшли.
- «Мадонна» (видавництво BookChef, Лоренза Тонані, Сильвія К) Перша біографія Мадонни у вигляді ілюстрованої книжки. Мінлива, завжди на видноті, фанатично професійна, Мадонна здійснювала карколомні повороти в кар’єрі й узагалі в музичній культурі, чергуючи інтуїцію і ретельно розрахований ризик. Королева світової поп-музики — головна героїня ілюстрованої книги, в якій простежується біографія зірки через мальовничі образи й уяву. Ця книга — перша в серії «Крізь терни до зірок».
- «#Чуєш, коли приїдеш додому. Блог, що став книгою» ( видавництво Аструм, Юрія Сливка) Це збірка історій, онлайн-есеїв чи інтернет-новел, — називайте, як завгодно. Вони, саме такі, — про бабу Богдану, яка регоче безупину, і діда Богдана, що любить її понад усе, про незбагненного Бога і велику-велику Любов, про сільське дитинство авторки й різні дорослі досвіди, а часто навіть про смерть, — виникли в недоречному для себе місці — у мережі Instagram. Це історії про (пре)Красне. Форма блогу часто зумовлює фрагментарність та гіпертекстуальність оповіді. На ці історії з їх мандрівними персонажами, ніби на нову серію серіалу, чекають більше 15-ти тисяч читачів мережі, які часто є їх співавторами. Кожен текст у цій книзі окремий, але й пов‘язаний з іншим, а тому доріг читати збірку — безліч. На час друку книги в Instagram-блогові авторки будуть вже нові дописи, бо він, до слова, триває.
- «Мистецтво говорити» (видавництво Фабула, Джеймс Борґ) Бізнес-тренер Джеймс Борґ, відомий своїми відкриттями в галузях спілкування, особистісного розвитку, мови тіла та «контролю мислення», пропонує прості і дієві поради для кожної людини. Його методика допоможе змінити спосіб мислення і поведінку в особистому житті й на роботі, зробить життя цікавішим, насиченішим і позбавить зайвого стресу, а ваші навички спілкування сягнуть геть нового рівня.
- «Ukraїner. Країна зсередини» (ВСЛ) Книга за мотивами першого кола масштабної експедиції Україною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го року й охопила всі історичні регіони — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрано найяскравіші моменти з мандрівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною. Ініціатор проекту — Богдан Логвиненко.
- «Становлення» (видавництво BookChef, Мішель Обама) Мішель Обама стала однією з найзнаковіших жінок нашої епохи. Як перша леді Сполучених Штатів Америки — перша афроамериканка, яка виступила в цій ролі, — вона допомогла створити найгостинніший Білий дім в історії, а також зарекомендувала себе як впливову захисницю жінок і дівчат у США й по всьому світі, кардинально змінюючи способи, завдяки яким сім’ї ведуть здорове й активне життя, паралельно підтримуючи свого чоловіка, коли він вів Америку через кілька її найгостріших моментів. А ще вона розбила Carpool Karaoke і виховала двох невибагливих доньок під пильним наглядом ЗМІ. У мемуарах Мішель Обама запрошує читачів у свій світ, розповідаючи про події, які її сформували – від дитинства в Південному Чикаґо до років її керівництва, поєднуючи роботу і материнство за найвідомішою у світі адресою. Відверто і дотепно вона описує свої тріумфи і розчарування як публічні, так і особисті, розповідає свою яскраву історію, як вона це пережила — своїми словами, невгамовно кидаючи виклик очікуваням, надихаючи нас робити це саме.
- «Паризька дружина» (Видавництво 21, Пола МакЛейн) У біографічному романі американської письменниці Поли Мак-Лейн ми знайомимося з іншим Ернестом Гемінґвеєм – таким, яким бачить його перша дружина Гедлі Річардсон. Вони зустрічаються в Чикаґо, коли йому 20, а їй – 28, і незабаром після одруження переїжджають у Париж, щоб реалізувати мрію Ернеста стати письменником та увійти в історію літератури. На фоні Епохи джазу, в оточенні американської богеми «втраченого покоління» на чолі з Ґертрудою Стайн та Фіцджеральдами вони живуть, кохають, танцюють, пиячать, гуляють вулицями Парижа, борються за свої мрії та… страждають. Словом, роблять усе можливе, щоб почуватися живими. Саме тоді Ернест пише свій культовий роман «Фієста. І сонце сходить», базований на реальних подіях, і присвячує його Гедлі та їхньому синові Бамбі.
- «Сміттєва революція» (видавництво Ранок, Еріка Файві) Чи почувався ти коли-небудь затиснутим серед речей? Речі у твоїй кімнаті. Речі у твоєму рюкзаку. Речі… скрізь. А що відбувається з усіма предметами, які викидають? Може, вони опиняються на звалищі чи перетворюються на щось нове? «Сміттєва революція» розглядає весь життєвий цикл речей, які ми використовуємо, збираємо, переробляємо — і навіть перетворюємо на нові матеріали. Ця книга допоможе тобі дізнатися: звідки походить вода, яку ти п’єш; що відбувається з твоїм одягом, коли ти з нього виростаєш; як твій старий мобільний телефон може захистити тропічний ліс …і ще багато чого цікавого!
- «Бог дивовижних людей та інших грішників» (видавництво Човен, Марічка Паплаускайте) Кожен із героїв книжки сконцентрував у собі неймовірну енергію та готовність усупереч обставинам бути чи залишитися людиною: щирою, складною, відкритою, вразливою, доброю, суперечливою, талановитою. За словами авторки, це мали бути тексти про сучасних молодих людей і їхні стосунки з Богом. Їй здавалося, що зараз сучасний світ сформував нову формулу цих стосунків: коли Бог виступає не так грізним і строгим батьком, якого треба боятися, а більше другом, із яким можна поділитися переживаннями. Марічка Паплаускайте хотіла підтвердити чи спростувати це припущення у своїй книзі.
- «Інтерактивний зошит для психів» (Видавництво Snowdrop, Джордан Рід, Эрін Вільямс) Від авторів світового хіта «Товста книга для вагітних». Видано понад 10 мільйонів копій. Перекладено 30-ма мовами. В Україні друкується вперше. Світова прем’єра відбулась 8 травня. «Книга для психів» — практичні вправи в іронічному стилі, які покликані назавжди подолати страхи. Унікальні веселі ілюстрації доводять до сліз. Написано американськими психологом та блогером. Зошит виконаний у стилістиці та мовою соціальних мереж.
- «Благай, кради і позичай. Митці проти оригінальності» (видавництво ArtHuss, Роберт Шор) Невже в мистецтві досі можна створити щось оригінальне? Чи справді найвидатніші митці минулих епох безсоромно копіювали одне одного? В який момент копія перетворюється на самостійне мистецьке висловлювання? Коли підробка стає оригіналом, і що каже про всі ці тонкі матерії закон? Роберт Шор дає дотепні відповіді на ці питання та впевнено прокладає шлях заплутаними стежками фактів і цікавих історій, розповідаючи, який зв’язок між Адамом і Аполлоном Бельведерським, як Альбрехт Дюрер обзивав піратів-копіювальників, і що таке крива Міккі Мауса. «Благай, кради і позичай» – це провокативне дослідження складної теми, яка, безперечно, ставатиме дедалі актуальніша й важливіша.
- «Нестерпна легкість буття» (ВСЛ, Мілан Кундера). «Нестерпна легкість буття» — легендарний роман одного із найвизначніших письменників сучасності Мілана Кундери, сповнений глибокого сенсу, із блискучими та грайливими роздумами і різноманітністю стилів; це книга, що надихає і змушує замислитися. Томаш — успішний хірург, а згодом мийник вікон — ніжно любить свою дружину Терезу, втім, не може відмовитися від позашлюбних зв’язків, які виправдовує власною теорією про буцімто різне походження любові тілесної й душевної. Така життєва філософія примушує Терезу страждати впродовж усього шлюбу. Після вторгнення російських танків до Праги подружжя емігрує до Цюриха. Тереза сподівається на нове життя, та чи судилося її мріям збутися? Чи здатна людина перевірити на правильність свій вибір? Адже життя не має дублів, воно водночас і генеральна репетиція, і, власне, вистава. Життя легке, та легкість його нестерпна.
Фото: Pixabay / Pexels