Тати в Україні зможуть йти в декрет: що це значить?

LIKE

Тато в Україні зможе брати додаткову відпустку до 2 тижнів одразу після народження дитини. Окрім того, у батька може з’явитися можливість, як і в матері, брати відпустку по догляду за дитиною до 3 років, тобто йти у декрет. За такий законопроєкт #3695 проголосували 301 депутат, пише «Українська правда. Життя».

Чому це важливо. Така ініціатива сприятиме утвердженню гендерної рівності в українському суспільстві: тати більше долучатимуться до виховання дитини, а мами зможуть не випадати надовго з ринку праці та залишатися конкурентоздатними фахівчинями.

Детальніше. В Україні хочуть розширити можливість чоловіка доглядати за дитиною. Законопроєкт, який хочуть прийняти, передбачає право тата брати додаткову відпустку до 2 тижнів одразу після народження дитини, рівні можливості брати відпустку по догляду за дитиною до 3 років для тата та мами, можливість для батька з багатодітної родини або родини, у якій є дитина з інвалідністю, брати додаткову відпустку по догляду за дитиною. Зазначимо, що ці пропозиції стануть законом тоді, коли за них проголосують у другому читанні та в цілому.

Також Верховна рада вносить зміни до Кодексу законів про працю та закону «Про відпустки». Право на оплачувану відпустку пропонують:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; 
  • бабусі, дідусеві, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Довідка. Ініціативу запровадити новий вид відпустки для чоловіків у зв’язку з народженням дитини тривалістю до 14 днів до парламенту внесла ще пів року тому група депутатів та депутаток, зокрема Марина Бардіна. Нещодавно Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц». Це ініціатива лідерів країн G7, яка покликана посилити дії щодо досягнення ґендерної рівності. Підтриманий парламентарями в першому читанні законопроєкт, за словами Марини Бардіної, внесли саме у межах цієї програми.

А як там в інших країнах?

Норвегія. У цій країні татові дають два тижні додаткової повністю оплачуваної відпустки.

Ісландія. Там чоловік, у якого народилася дитина, може отримати відпустку на три місяці нарівні з жінкою. 

Велика Британія. У цій країні тати мають право провести до двох тижнів із дитиною зі збереженням зарплати до 90%.

Португалія. Там закон зобов’язує батька провести з дитиною п’ять днів в оплачуваній декретній відпустці.

Копайте глибше:

Фото: pexels.com

«Носоріг» Сенцова отримав Гран-прі на польському кінофестивалі

Фільм українського режисера Олега Сенцова «Носоріг» виграв Гран-прі фестивалю «Любуське кіноліто» у Польщі. Про це повідомили на сайті фестивалю Lubuskie Lato Filmowe.

Читати далі
+ 40 слів

Наслідки ракетного удару по школі у Харкові

Сьогодні о 4 ранку росіяни обстріляли Шевченківський район у Харкові. Ракета потрапила у школу. За попередніми даними постраждалих немає. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 5 слів

Як стартує процес відбудови України?

Сьогодні почалася Міжнародна конференція з питань відновлення України у Швейцарії. Мета — міжнародний старт процесу відбудови України. Про це повідомляють на сайті конференції.

Читати далі
+ 48 слів

Кліп про тероборону презентували у Черкасах. Пісню писали під час служби на Луганщині

У Черкаській обласній філармонії презентували кліп до пісні про військових черкаської ТрО. Автор присвятив пісню захисникам, які не повернулися із Попасної, що на Луганщині. Про це повідомляє Укрінформ.

Читати далі
+ 26 слів

ЗСУ зупинили наступ окупантів на Харківщині. Важливе за ніч та ранок 4 липня

ЗСУ придушили наступ окупантів у напрямку населеного пункту Прудянка на Харківщині. Про це повідомив Генштаб.

Читати далі
+ 116 слів

На сторожі морської безпеки: 3 липня в Україні відзначають День військово-морських сил ЗСУ

Щороку в першу неділю липня в Україні відзначають День військово-морських сил. Вони стримують ворога та дають збройну відсіч у внутрішніх водах країни.

Читати далі
+ 79 слів

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів
Що там ще
+ 4416 новин