Тортури полонених: звільнені з полону розповіли про катування у тюрмах

WTF
Noo
Wow

Випадки побиття, катування, застосування психологічного та сексуального насильства, приниження людської гідності підтвердила більшість звільнених полонених із тюрм на тимчасово окупованих територіях, яких обміняли напередодні. Про це повідомив начальник Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Юрій Рудь.

Чому це важливо. Українці, яких незаконно затримували та засуджували проросійські бойовики, піддавалися нелюдському поводженню у тюрмах на окупованих територіях.

Детальніше. Понад 160 місць незаконного утримання українських громадян на Донбасі за шість років збройної агресії Росії встановили органи прокуратури спільно зі Службою безпеки. Більше 3,5 тисяч осіб були протиправно позбавлені волі. В окремих місцях одночасно утримували в нелюдських умовах від 200 до 300 осіб незалежно від статі, без належного забезпечення медичною допомогою та їжею.

Контекст. Правозахисна організація Amnesty International опублікувала напередодні звіт про права людини в Україні.  Йдеться там, зокрема, і про ставлення до полонених у тюрмах бойовиків. В інтерв’ю, які дали деякі зі звільнених, повторюються розповіді про те, що фактична влада Донбасу пригнічує будь-які форми інакомислення за допомогою затримань, допитів, тортур та інших видів жорстокого поводження, а також позбавлення волі, часто у нелюдських умовах.

Правозахисники зазначають, що багато колишніх ув’язнених мали ознаки перенесеної психологічної травми. Серед особливо жахливих свідоцтв були повідомлення про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство стосовно полонених, включаючи систематичні зґвалтування жінок та чоловіків.

Довідка. Нагадаємо, що учора, 16 квітня, із полону бойовиків звільнили 20 українців. Вони проведуть 2 тижні на обов’язковій обсервації і лише після цього зможуть побачитися з рідними.

Фото: pexels.com

«Мавка. Лісова пісня» став найкасовішим мультфільмом за всю історію українського кінопрокату

Чотири вікенди поспіль мультфільм очолює рейтинги кількості куплених квитків. Загалом за місяць прокату вдалося зібрати 98 634 367 грн.

Читати далі
+ 7 слів

Три танки Leopard 2 від Португалії вже в Україні

Португалія передала обіцяні Leopard 2 про це пише Міноборони країни у Twitter.

Читати далі
+ 13 слів

«Тимчасові села» в Україні побудують Велика Британія та Польща

Для людей, які втратили домівки внаслідок російського вторгнення, партнери побудують тимчасове житло на заході та в центрі України.

Читати далі
+ 60 слів

Спецпризначенці СБУ знищили зенітно-ракетний комплекс «ТОР»

За допомогою дрона-камікадзе вдалося вразити російський «ТОР» — універсальний засіб протиповітряної оборони.

Читати далі
+ 62 слів

Президент «Мотор Січі» блокував передачу гелікоптера для ГУР

СБУ встановила, що президент компанії з розробки, ремонту авіації Вячеслав Богуслаєв перешкоджав роботі Сил оборони на користь агресора.

Читати далі
+ 53 слів

Танки Challenger-2 вже в Україні. Головне за ніч і ранок 28 березня

Міністр оборони показав танки Challenger-2, які передала Велика Британія. Вже скоро їх відправлять на передову. 

Читати далі
+ 150 слів

Авдіївку закривають на в'їзд. Що відбувається у місті?

Noo

Авдіївка Донецької області з 27 березня — закрита для в’їзду. Місто включили до «червоної зони». Туди не зможуть потрапити, зокрема, журналісти та волонтери. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у телеграмі. 

Читати далі
+ 294 слів

Інклюзивний електропоїзд «Львів-Рівне-Львів» запускає Укрзалізниця

«Укрзалізниця» модернізувала електропоїзд за маршрутом «Львів-Рівне-Львів», враховуючи потреби людей з інвалідністю. Поїзд №804/803/806/805 почне курсувати із 28 березня. Про це йдеться в телеграмі Укрзалізниці. 

Читати далі
+ 38 слів
Що там ще
+ 5907 новин