Україна вперше випробувала двигун космічної ракети

Вогневі випробування двигуна ракети-носія класу «Циклон-4»23 серпня провели вперше за часи новітньої історії в Україні.

Чому це важливо. Така подія унікальна для України.

Детальніше. Конструкторське бюро Південне розповіло на своїй сторінці у Фейсбуці: «23 серпня, напередодні 28-ї річниці Незалежності нашої країни, вперше за часи її новітньої історії, були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія в цілому – відбувся прожиг третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», спроектованого КБ «Південне» та виготовленого на Південмаші». За даними бюро, під час вогневих випробувань всі системи відпрацювали відмінно, двигун ступеня вмикався п’ять разів, як і було заплановано конструкторами.

Контекст. Державне конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля — це українське підприємство, яке розробляє бойові ракетні комплекси та ракетно-космічні системи. Розташоване у Дніпрі.

Спільний ядерний проєкт запустили Україна і США. Проєкт співробітництва в освіті та дослідженнях у галузі сучасної ядерної науки та інженерії розпочали у Вашингтоні. Проєкт стартував із конференції в Університеті Джорджа Вашингтона. У межах заходу Посольство України у США презентувало виставку «50 винаходів, які Україна подарувала світу». Посол України у США Віталій Чалий наголосив, що сьогодні Україна має великий потенціал та потужних спеціалістів у ядерній сфері, готових застосовувати свої вміння для реалізації спільних з американськими партнерами проектів. 

NASA шукатиме життя на супутнику Юпітера. Життя шукатимуть на супутнику Юпітера, який називається Європа. Запуск місії під назвою Europa Clipper запланований на 2025 рік. Щоб схвалити місію на Європу, знадобилися десятиліття, оскільки з технічної точки зору її складно виконати. Наразі програма пройшла критично важливу стадію під назвою «точка С» для ключового прийняття рішення щодо запуску програми. Очікують, що Europa Clipper проведе глибинні дослідження супутника Юпітера — зокрема, місія перевірить, чи може океан під льодом підтримувати життя.

Також апарат вивчить гравітаційний звʼязок Європи з Юпітером, припливні сили (наприклад, приплив і відплив води) і внутрішнє тепло, які підтримують океан у рідкому стані. У зв’язку з цим науковці припускають, що на дні можуть бути вулканічні кратери. На борту апарату NASA будуть дев’ять інструментів включно з камерами та спектрометрами, які зроблять високоякісні знімки поверхні супутника. Також на борту буде магнітометр, який визначить силу і напрям магнітного поля, що дозволить встановити глибину і солоність океану, а також радар, який виміряє товщину крижаного покриву.

Фото: investigator.org.ua

ЗСУ надійшли перші 122-мм артилерійські снаряди українського виробництва

Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.

Читати далі
+ 74 слів

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів
Що там ще
+ 5852 новин