Українці найменше довіряють російським ЗМІ та судам, а найбільше — президенту та армії.

80% опитаних не довіряють російським ЗМІ, 72% — українським судам, банкам не довіряють 65% українців, партіям — 63%. Про це йдеться у дослідженні, яке провів Центр Разумкова.

Чому це важливо. Соціологічне опитування показує вподобання українців, їхню оцінку теперішньої ситуації в країні.

Детальніше. Соціологічна служба Центр Разумкова провела соціологічне опитування, у якому з’ясувала, як громадяни оцінюють ситуацію в країні та діяльність влади. 79% опитаних довіряють президенту, 74% — Збройним силам України. Волонтерам довіряють 69% українців, церкві — 63%, уряду (57%), Верховній Раді — 57%, ЗМІ — 56%.

57% опитаних вважають, що  події в Україні розвиваються у правильному напрямі. 52% опитаних вважають, що монобільшість у Раді (коли більшість голосів має одна партія), матиме більше позитивних наслідків для країни, і лише 11% думають, що це матиме більше негативних наслідків.

Хто і як проводив дослідження. Дослідження провела соціологічна служба Центр Размкова. Це недержавний аналітичний центр. Він заснований в 1994 році та здійснює дослідження державної політики. Соціологи протягом 6-11 вересня опитали 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Контекст. Нагадаємо, що згідно із дослідженням соціологічної групи «Рейтинг» 71% українців задоволений роботою Зеленського. 11% опитаних мають протилежну думку, 18% – не змогли сформувати своє ставлення до нього. У порівнянні із липнем цього року рівень задоволеності роботою глави держави зріс майже у півтори рази — станом на липень він становив приблизно 50%. 

Чи варто вірити соціологічним опитуванням? В Україні працює не більше десяти авторитетних служб, які спроможні провести якісне та достовірне всеукраїнське опитування громадської думки. Коли правдиві результати політиків не влаштовують, вони через спеціальні псевдосоціологічні служби оприлюднюють вигідні для себе рейтинги. Це потрібно для того, щоб набрати додаткові голоси на виборах. 

Псевдосоціологи придумують для себе гучні назви і «зі стелі» малюють потрібні рейтинги клієнтам. За останній час утворився цілий ринок таких сумнівних служб. Реальні опитування визнаних фірм тонуть у хвилях брехні. Сайт «Тексти» зібрав дані про 96 псевдосоціологічних служб та 148 прихованих піарників, які оприлюднювали або коментували сумнівні результати протягом останніх 15 років. 

Що турбує українців найбільше: високі тарифи та низькі зарплати. Соціологічна служба Центр Разумкова у липні цього року провела опитування, яке показало, що найважливішими особистими проблемами для 64,2% українців є зниження тарифів на комунальні послуги. Для 63% — підвищення зарплат та пенсій. Третина опитаних також вважає важливим покращення системи охорони здоров’я, медичного обслуговування та стримування зростання цін.  Боротьба з корупцією важлива для 24,4% опитаних. 21,7% відповіли, що особисто для них важливим є вирішення проблеми Донбасу, а ще для 20% українців — скорочення безробіття.

Фото: pexels.com

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин